OFPOF

Son Dönemlerin En İyi 10 Türk Dizisi

-
1.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Son Dönemlerin En İyi 10 Türk Dizisi
3.038 izlenme
Ofpofer
-

Son Dönemlerde Dizi Sektöründe Yakaladığımız Başarı Kıskanılacak düzeydedir.Gelin Bu Dizilere Birlikte Gözatalım

10. Elveda Rumeli

Elveda Rumeli
Yayınlandığı dönemde tarihsel birçok gerçekliğe vurgu yapan Dizi geniş bir izleyici kitlesine sahip olmuştur.Gerek kadrosuyla ,senaryosuyla ve oyunculuklarıyla son döneme damga vurmuş dönemsel dizilerdendir.

9. Suskunlar

Suskunlar
Son dönemlerin en başarılı senaryolarından birine sahip olan Suskunlar, dokunduğu konuları harika bir şekilde anlatan bir yapımdır. Islahevlerinde çocuk mahkumların yaşadıklarıyla ilgili çok az kişinin anlatmaya cesaret edebildiği konuları ele alarak izleyicileri kendisine bağlamıştır.

8. Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl
Türkiye'de belki de bugüne kadar yapılmış ve en çok seyirciye sahip olan bir Osmanlı dizisidir.Bazı kesimler tarafından birçok eleştiri almış olsa da Türkiye ve yurtdışındaki başarısı kıskanılacak seviyededir.

7. Aşk-ı Memnu

Aşk-ı Memnu
Yayınlandığı döneme damga vuran düzülerdendir.Halit Ziya Uşaklıgil'in romanından uyarlanarak hazırlanan senaryosuyla ve müthiş oyunculuklarla izleyiciyi kendisine kilitlemeyi başarmıştır.Tekrar bölümleri bile reyting sıralamasında en tepeye oynamaktadır.

6. Kardeş Payı

Kardeş Payı
Absürt Komedi dalında bir ödül verilecek olsa heralde bunu kazanacak olan yapım Kardeş Payı'dır. Kendilerine has oyunculuklarıyla Ahmet Kural ve Murat Cemcir işlerinin hakkını fazlasıyla vermişlerdir.Tabi ki senarist ve yönetmeni olan Selçuk Aydemir'i de söylemeden geçmek olmazdı.

5. Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun
Kült bir seyirci kitlesine sahip olan Leyla İle Mecnun'un sosyal medyadaki başarısı ülke sınırlarını aşmıştır.Türkiye'de değerinin çok bilinmediği aşikardır.İmdb den 9,2 puanlamasıyla Türkiye'de en yüksek puan alan dizidir.

4. Kuzey Güney

Kuzey Güney
İki kardeşin aşk ve çatışmalarının anlatıldığı Dizi Türkiye'de büyük raabet görmüştür.Ay Yapımın en başarılı yapımları arasında yerini koruyan dizi yurtdışında da büyük ilgi görmüştür.

3. Yaprak Dökümü

Yaprak Dökümü
Yine bir roman uyarlaması olan Dizi Türkiye'de 5 yıl sürerek ve reytinglerde müthiş bir başarı yakalayarak hala en iyi diziler arasındadır.Özellikle yarattığı kötü kadın imajıyla deniz Çakır dizi içerisinden sivrilen ve ünlenen bir oyuncu olmuştur.

2. Kurtlar Vadisi Pusu

Kurtlar Vadisi Pusu
Hala yayınlanmakta olan dizinin ülkede müthiş bir izleyici kitlesi mevcuttur.Ben hiç kurtlar vadisi izlemedim diyen yalan söyler heralde.Yayınlandığı diğer ülkelerde de müthiş bir izleyici kitlesine sahiptir.En uzun süre devam eden diziler arasındadır.

1. Ezel

Ezel
Belki de şu ana kadar yazılmış en iyi senaryo.Amerika'da bunu farketmiş olacakki Ezel'in senaryosunu satın aldılar. 2 sezon yayın yapan Dizi harika oyunculuklar,müthiş bir senaryo ve oyuncu kadrosuyla insanları kendisine hayran bırakan nadide dizilerdendir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.