OFPOF

Sinemanın Unutulmayan Zıt Karakterleri

-
1.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sinemanın Unutulmayan Zıt Karakterleri
1.697 izlenme
Ofpofer
-

Beyazperdede zıt kişilikleri aynı filmde izlemenin ilginç, etkileyici ve keyifli olduğu kesin.

Lourel ve Hardy

Sinemanın Unutulmayan Zıt Karakterleri-2zy5hwg1vw

Sessiz filmler döneminde boy göstermeye başlayan, sinema tarihinin ilk efsanevi ikilisi. Sakar ve iyimser Lourel ile, sinirli ve olumsuz Hardy; artık klasikleşen siyah-beyaz filmleriyle internet ve HD çağının izleyicisini bile gülümsetmeyi başarıyorlar.

Cehennem Silahı: Martin (Mel Gibson), Roger (Danny Glover)

Sinemanın Unutulmayan Zıt Karakterleri-nr8vc8o7wx

Filmlerde izlediğimiz zıt karakterler en çok Amerikan polisiyelerinde karşımıza çıkmıştır. Birbiriyle hiç uyuşmayan yapıda iki polis ne hikmetse aynı görev için partner atanırlar.

Emekliliğine ramak kalmış, soğukkanlı ve temkinli Roger, mesleğinin bu son dönemecinde karşısında çılgın, hatta hafif deli Vietnam gazisi Martin’i bulur. Şans işte!

48 Saat: Reggie Hammond (Eddie Murphy), Jack Cates (Nick Nolte)

Sinemanın Unutulmayan Zıt Karakterleri-is8qr2fy5o

Eddie Murphy her filmde olduğu gibi, 48 saat’de de çok konuşan, bol espri yapan bir tipi (Reggie) canlandırıyor. Sessiz ve soğuk bir mizaca sahip polis Jake, bir görevde kendisine yardım etmesi 48 saatliğine  Reggie’yi hapisten çıkarıyor.

Yağmur Adam: Charlie (Tom Cruise), Raymond (Dustin Hoffmann)

Sinemanın Unutulmayan Zıt Karakterleri-q6np06lq6g

Son derece dışadönük bir kişi ve paragöz bir otomobil satıcısı olan Charlie ile yıllar sonra karşılaştığı kardeşi Raymond’un hikayesini anlatıyor Yağmur Adam. Raymond küçük kardeşinin aksine tamamen iç dünyasında yaşar, o bir otistiktir. Sıradışı yetenekleri olan Raymond, Charlie’den farklı olarak paranın ne demek olduğunu bile bilmemektedir.

Gizli Dosyalar (X Files): Fox Mulder (David Duchovny), Dana Scully (Gillian Anderson)

Sinemanın Unutulmayan Zıt Karakterleri-ms9tok2cqx

İçgüdülerine güvenen ve kolayca karara varan Mulder ile olayı çözmek için ille de kanıt diye tutturan sarışın partneri Scully. Hem tv’de hem sinemada izleyiciyi yakalamayı başardılar.

Taxi : Emilien (Frederic Diefenthal) Daniel Morales (Samy Naceri)

Sinemanın Unutulmayan Zıt Karakterleri-00qgzihegm

Çılgın ve risk almaktan çekinmeyen taksi şoförü Daniel’la, pimpirikli polis Emilien’ın yolları bu macerada kesişir. Tabii durum özellikle Emilien için hiç de keyifli olmayacaktır.

Leon: Mathilda (Natalie Portman), Leon (Jean Reno)

Sinemanın Unutulmayan Zıt Karakterleri-47srw2whr3

Ne yaşları uyuyor, ne yaşamlarındaki herhangi bir şey. Yolları hayat denen serüvenin bir yerlerinde kesişen Masum çocuk Mathilda ile soğukkanlı, tekdüze kiralık katil Leon’un sıkı ahbaplıkları muhteşem bir hikayedir. Hikayesiyle olduğu kadar müziğiyle de (shape of my heart) kültleşmiş film Leon.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık