OFPOF

Sinemada mı evde mi film izlemeli?

-
518
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sinemada mı evde mi film izlemeli?
1.418 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Evdeki rahat koltukta ayaklarını uzatıp film izlemek mi, yoksa yüksek çözünürlüğe sahip dev ekranda, film izlemek mi?

İki mesele arasında kalınca genelde insanlar karşılaştırma yaparak doğru tercihi bulmaya çalışırlar.

Biz tam olarak bu noktada sizi bu zahmetten kurtararak film izleme keyfini evde mi yoksa sinemada mı yaşamak en güzeli diye ufak bir karşılaştırma yaptık. Öncelikle bu konuyu yönlendirmelerimiz ile düşünmenizi istiyoruz. Diyelim ki filmkolik birisiniz. Film izlemek en büyük hobiniz. Bir de merakla takip ettiğiniz oyuncular, senaristler ya da yönetmenler olduğunu ve onların filmlerini hiç kaçırmadığınızı düşünün. Düşündünüz mü? Şimdi orta halli bir sinema düşünün, bilet fiyatı da olsun mu 15 lira? Hadi o güzel şansınıza merak ettiğiniz 4 filmin vizyona girdiğini düşünün. 15 liradan 4 bilet etti mi size 60 lira. Tek gitmediğinizi düşünün üstüne fiyat ikiye katlandı mı bir anda. Bu daha giriş kısmı bir de ek masraflar var. Ocağınıza incir ağacı dikti bu hobi!

Param cebimde kalsın diyenlerdenseniz eğer diğer seçenek olarak evde izleme fikri geliyor akla böyle olunca da işler biraz değişiyor haliyle. Bir kere filmi vizyona girdiği gibi izleme isteğinizi erteleme tuşuyla ileri bir tarihe aktarmanız gerekiyor. Ama bunun dışında kalan diğer mevzular kesinle avantaj nasıl mı? Sizin için açıklıyoruz.

Bir film türünden ilerleyerek anlatalım.

Sinemada mı evde mi film izlemeli?-1

Mesela Komedi filmi diyelim ve sinema ya da evde izleme arasındaki farkı net bir biçimde ortaya koyalım. Öncelikle herkesin güldüğü konu aynı değildir. Birine komik gelen kendisini yerden yere atmasına neden olan bir laf, diğerini “Bu mudur yani?” diye düşüncelere sevk edebilir. Bütün salon güldü diye gülmek zorunda kalmak var bir de kimse gülmüyor diye içinizden gülmek var. Ama evde öyle mi? Filmi durdurup, hiç acımadan kendinizi yerden yere atarak gülebilirsiniz mesela. Hazır filmi durdurmak demişken sinemada tek ara olmasına karşı evinizde her 5 dakikada bir durabilirsiniz. Ayrıca evde bulduğunuz abur cuburları afiyetle yediğinizde kimse size “Azıcık sessiz ye!” demez. Ev sizin yiyecek sizin kime ne değil mi ama? Farkları sayarken kıyafet rahatlığına değinmeden geçmek olmaz. Dışarıda pantolon, bir tişört ya da kazak giymeniz gerekiyorken evde çizgili pijamayla rahatça izleyebilirsiniz filminizi.

Böyle okuyunca “Ev hem rahat hem ucuz” diyebilirsiniz ama ek bir hatırlatma yapmak isteriz.

Sinemada mı evde mi film izlemeli?-2

Sinema salonlarındaki ses sistemi, görüntü kalitesi gibi özellikler evde yoktur büyük ihtimalle. Tabii bunun boyutlu filmleri var ki evdeki televizyon 3 boyutlu da olsa o tadı verebilen henüz üretilemedi. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık