OFPOF

Sinema tarihinin en çok gişe geliri elde eden filmleri

-
304
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sinema tarihinin en çok gişe geliri elde eden filmleri
1.353 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bazı filmler gösterime girdiği andan itibaren peşinden sürüklüyor. Bazıları ise sadece hafızalarda fragman olarak kalıyor.

Titanik (1997)

Sinema tarihinin en çok gişe geliri elde eden filmleri-1

James Cameron ilk sıraları kimseye bırakmıyor. Zengin kız Rose ile fakir oğlan Jack'ın hiç bir zaman batmayacağı düşünülen gemide başlayan aşkını ve sınıfsal farklılıkların anlatıldığı bir filmdir Titanik. Hafızlarda gemide Jack ve Rose'un sarılma sahnesi ve Celine Dion'un müziği daha çok kalmıştır. Kim bilir kaç kişi filmde bu gemi batmaz sözünden sonra battığını görünce uzun bir süre gemiye binememiştir ya da Jack ile Rose'un aşkı gibi bir aşk yaşamayı hayal etmiştir.

Avatar ( 2009)

Sinema tarihinin en çok gişe geliri elde eden filmleri-2

Yönetmenliğini James Cameron'un üstlendiği filmi hepimiz hatırlarız. İnsanlar kendilerini sinirsel bağlantılarıyla kontrol eden  avatarlara bağlarlar. Yarı insan yarı Na'vi olan bu mavi yaratıklar insanlara karşı direnir. Eski bir asker olan Jake Sully'de kendini avatara bağlar sonrası bildik son insanlara karşı o da savaşır. 3 boyutlu olan film hem görsel açıdan hem senaryonun kurgusu açısından başarlı olmuş ve seyirci tarafından gişe rekoru kırması ile ödüllendirilmiştir. Yönetmen James Cameron Titanik filminden sonra durdu durdu ve turnayı gözünden vurdu.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2. Bölüm (2011)

Sinema tarihinin en çok gişe geliri elde eden filmleri-3

Harry Potter Filminin son filmidir. David Yates tarafından yönetilmiştir. Bir döneme damga vuran ve birçoğumuzun çocukluk rüyalarını süsleyen Hogwards'a bu filmle veda ettik. Filmin ilk filminden beri devam eden Harry Potter ve Lord Voldemort'un savaşı bu bölümde daha da sertleşir ve Lord Voldemort Hogwards'asaldırır.Filmin sonunda Harry Potter ve Lord Voldemort son kez karşı karşıya gelir Harry Potter savaşın galibi olur. Hangimiz film bittiğinde derin bir oh çekmedik ki?

Yenilmezler( 2012)

Sinema tarihinin en çok gişe geliri elde eden filmleri-4

Orjinal adı The Avengers olan film dünyayı kurtarmak için bir araya gelmiş süper kahramanları anlatır. Ve tabii ki onlar yenilmezlerdir ve dünyayı kurtarlar

Karlar Ülkesi ( 2013)

Sinema tarihinin en çok gişe geliri elde eden filmleri-5

Orijinal adıyla Frozen tüm dünyada son zamanlarda en çok ilgi görmüş olan animasyondur. Kar üretme gücüne sahip bir prensesin kardeşini dondurmasından sonra kendini herkesten ve her şeyden kaçmasını küçük büyük herkes izledi. korku ile başa çıkılmadığı sürece hayatta hep kaçmak zorunda olduğumuzu ve ne olursa olsun bizi kurtaracak ve koruyacak olan tek şeyin gerçek sevgi olduğunu film bize öğretti.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık