OFPOF

Sinema Tarihine Damga Vuran En İyi 15 Hapishane Filmi

-
12.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sinema Tarihine Damga Vuran En İyi 15 Hapishane Filmi
8.300 izlenme
Ofpofer
-

Dünya sinemasında yer edinmiş 15 hapishane konulu filmi sizler için derledik.

sinema tarihine damga vurmuş kalite ve konu bakımından izleyicisine birden çok duyguyu hissettiren, hapishane konulu filmleri fragmanlar ve İMDB puanları ile birlikte sizler için hazırladık.

15. 72. Koğuş - (2011)

İMDB Puanı: 6.5

72. Koğuş, en yakınların birbirini 3 kuruşa satanların ve 3 kuruşu herkesle paylaşanların dünyası. 2. dünya Savaşı yıllarında ki hapishanelerin baskısını ve sefilliğini göstermekte.

14. Kaçış Planı - (2013)

İMDB Puanı: 6.8

dünya'nın en güvenli ve korunaklı hapishanesinden kaçış planını anlatan filmin başrollerinde,sylvester stallone ve Arnold Schwarzenegger bulunmakta.

13. Son Kale - (2001)

İMDB Puanı: 6.9

Bir generalin, hapishaneye düşerek, mahkumları düzene sokup, isyan çıkarmasını ve eski bir kale olan, kaldığı cezaevini ele geçirmesini anlatıyor.

12. Yenilmez 2 - (2006)

İMDB Puanı: 7.1

Kick boks dünya şampiyonunun hapishanede geçen zamanı ve cezaevindeki kafes dövüşlerinde özgürlüğünü araması...

 

11. Adalet Peşinde - (2009)

İMDB Puanı: 7.4

Ölümle sonuçlanan bir ev soygunu sonrasında, sağ kalan kişinin sevdiklerinin intikamını almak için sınır tanımayışını işlerken, kör adaleti de sarsıcı bir şekilde mercek altına yatırıyor. 

10. Yenilmez 3 - (2010)

İMDB Puanı: 7.5

Rus mahkum Yuri Boyka, dünyanın dört bir yanından gelen mahkumlar ile dövüşmeye başlar. Hayatta kalana özgürlük verileceği için birbirleriyle büyük mücadelelerde bulunmaktalar.

9. Alcatraz'dan Kaçış - (1979)

İMDB Puanı: 7.6

Kaçılması mümkün olamayan ünlü Alcatraz Hapisanesinden kaçmaya çalışmakta olan 3 mahkum ve bu kaçış planını mükammel bir şekilde hazırlamış bir banka soyguncusunun gerçek olduğu söylenen hikayesini izleyeceksiniz. 
 

8. Hücre 211

İMDB Puanı: 7.7

Filmde gardiyan olan bir adam, işe bir gün erken gider. İki meslek arkadaşı ona hücreleri gezdirirken, bir anda tavandan düşen bir parçanın çarpmasıyla bayılır. Çalışanlar onu 211 numaralı odaya taşır. Bu arada hapishanede bir ayaklanma çıkar. Kendine geldiğinde zor bir olayla karşı karşıyadır. Yaşayabilmek için mahkûm rolü oynamak zorundadır.

7. Zindan Adası - (2010)

İMDB Puanı: 8.1İzleyipte anlamayan, anlamayıpta beğenmeyenlerin fazlaca olduğu bir filmdir. Aslında biraz dikkatli izlerseniz anlayabilirsiniz hikayenin nerede geçtiğini...

6. Duvar - (1983)

İMDB Puanı: 8.1

Senaryosu ve yönetmenlik koltuğunda Yılmaz Güney'in bulunduğu film, Yılmaz Güney'in son filmidir. Çocuklar koğuşu, devrimciler koğuşu, kadınlar koğuşu hepsi ayrı bir dünya ayrı bir işkence ve acı dolu mekandır. 80'li yılların yasaklı filmi Duvar'ı izlemenizi tavsiye ederim.

5. Yol - (1982)

İMDB Puanı: 8.2

Sıkı yönetimin en acılı günlerinde İmralı Adası Yarı Açık Cezaevi'nden verilen izinle köylerine, evlerine gitmek isteyen beş mahkumun yolda yaşadıkları zorluklar ve insan hayatlarının dramı sunuluyor. Cannes film Festivali'nde büyük ödül olan Altın Palmiye'yi kazanan ve Yılmaz Güney'in hapishaneden yönettiği filmdir.

4. Uçurtmayı Vurmasınlar - (1989)

İMDB Puanı: 8.5

Beş yaşındaki Barış adlı bir çocuğun kadınlar hapishanesinin ve sevginin öyküsüdür anlatılan. Dört duvar arasından gözlediği uçurtmaların hayalini kurarak geçen çocukluğun hikayesi...

3. Yeşil Yol - (1999)

İMDB Puanı: 8.5

dünya'nın en iyi filmleri arasında yer alan Yeşil Yol, hapishanedeki acıklı sonları dramatik bir şekilde gözler önüne seriyor.

2. Geçmişin Gölgesinde - (1998)

İMDB Puanı: 8.6

Babası siyahiler tarafından öldürülen ve bu olayın sonucunda siyahilere nefret duyan bir adamın, intikamını aldıktan sonra girdiği hapishanede, ırkçılığın ne kadar kötü birşey olduğunu öğrenerek pişman olmasını anlatan, dünyanın en iyi filmlerinden biridir. 

1. Esaretin Bedeli - (1994)

İMDB Puanı: 9.3

Sevdiği kadını öldürdüğü iddaa edilerek ömür boyu hapse mahkum olan bir adam, inancınden ödün vermeyerek, bulunduğu hapishanedeki bütün kötü adamlara karşı olumlu yaklaşarak onların bakış açısını değiştirecektir. Özellikle bir mahkum ile yaklaşımı filmi biçimlendirecek. İMDB puanına göre dünyanın en iyi filmidir.


 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık