OFPOF

Sıkı Durun: 90. Oscar Adayları Açıklandı!

-
1.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sıkı Durun: 90. Oscar Adayları Açıklandı!
0 izlenme
Ofpofer
-

90. Akademi Ödülleri, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 2017'nin en iyi filmlerine 4 Mart 2018'de verilecek!

Adayların açıklandığı törene ‘The Shape of Water’ 13 adaylıkla damga vurdu!

Filmlerin Adaylık Sayıları

Filmlerin Adaylık Sayıları

“The Shape of Water” — 13
“Dunkirk” — 8
“Three Billboards outside Ebbing, Missouri” — 7
“Darkest Hour” — 6
“Phantom Thread” — 6
“Blade Runner 2049″ — 5
“Lady Bird” — 5
“Call Me by Your Name” — 4
“Get Out” — 4
“Mudbound” — 4
“Star Wars: The Last Jedi” — 4

En İyi Film Adayları

En İyi Film Adayları

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
“The Post”
“The Shape of Water”
“Dunkirk”
“Lady Bird”
“Get Out”
“Call Me By Your Name”
“Phantom Thread”
“Darkest Hour”

En İyi Kadın Oyuncu Adayları

En İyi Kadın Oyuncu Adayları

Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Saoirse Ronan, “Lady Bird”
Sally Hawkins, “The Shape of Water”
Margot Robbie, “I, Tonya”
Meryl Streep, “The Post”

En İyi Erkek Oyuncu Adayları

En İyi Erkek Oyuncu Adayları

Gary Oldman, “Darkest Hour”
Timothee Chalamet, “Call Me By Your Name”
Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
Daniel Kaluuya, “Get Out"
Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

En İyi Yönetmen Adayları

En İyi Yönetmen Adayları

Christopher Nolan, “Dunkirk”
Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
Jordan Peele, “Get Out”
Greta Gerwig, “Lady Bird”
Paul Thomas Anderson, “Phantom Thread”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adayları

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adayları

Allison Janney, “I, Tonya”
Laurie Metcalf, “Lady Bird”
Octavia Spencer, “The Shape of Water”
Mary J. Blige, “Mudbound”
Lesley Manville, “Phantom Thread”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Adayları

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Adayları

Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Willem Dafoe, “The Florida Project”
Richard Jenkins, “The Shape of Water”
Christopher Plummer, “All the Money in the World”
Woody Harrelson, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Animasyon Adayları

En İyi Animasyon Adayları

“Coco”
“Loving Vincent”
“The Breadwinner”
“Ferdinand”
“Boss Baby”

En İyi Orijinal Senaryo Adayları

En İyi Orijinal Senaryo Adayları

“Get Out,” Jordan Peele
“Lady Bird,” Greta Gerwig
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Martin McDonagh
“The Shape of Water,” Guillermo del Toro and Vanessa Taylor
“The Big Sick,” Emily V. Gordon and Kumail Nanjiani

En İyi Uyarlama Senaryo Adayları

En İyi Uyarlama Senaryo Adayları

“Call Me By Your Name,” James Ivory
“Mudbound,” Virgil Williams and Dee Rees
“Molly’s Game,” Aaron Sorkin
“The Disaster Artist,” Scott Neustadter and Michael H. Weber
“Logan,” Scott Frank, James Mangold and Michael Green

Yabancı Dildeki En iyi Film Adayları

Yabancı Dildeki En iyi Film Adayları

A Fantastic Woman (Şili)
Sevgisiz / Loveless (Rusya)
Kare / The Square (İsveç)
Hakaret / The Insult (Lübnan)
Beden ve Ruh / On Body and Soul (Macaristan)

En İyi Belgesel Adayları

En İyi Belgesel Adayları

“Faces Places”
“Strong Island”
“Last Men in Aleppo”
“Icarus”
“Abacus: Small Enough to Jail”

En İyi Özgün Şarkı Adayları

En İyi Özgün Şarkı Adayları

“Remember Me,” “Coco”
“Mighty River,” “Mudbound”
“This Is Me,” “The Greatest Showman”
“Mystery of Love,” “Call Me By Your Name”
“Stand Up for Something,” “Marshall”

En İyi Görüntü Yönetimi Adayları

En İyi Görüntü Yönetimi Adayları

“Blade Runner 2049,” Roger Deakins
“The Shape of Water,” Dan Laustsen
“Dunkirk,” Hoyte Van Hoytema
“Mudbound,” Rachel Morrison
“Darkest Hour,” Bruno Delbonnel

En İyi Kostüm Tasarım Adayları

En İyi Kostüm Tasarım Adayları

“The Shape of Water,” Paul D. Austerberry
“Blade Runner 2049,” Dennis Gassner
“Dunkirk,” Nathan Crowley
“Darkest Hour,” Sarah Greenwood
“Beauty and the Beast,” Sarah Greenwood

En İyi Kurgu Adayları

En İyi Kurgu Adayları

“Dunkirk,” Lee Smith
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” John Gregory
“The Shape of Water,” Sidney Wolinsky
“Baby Driver,” Jonathan Amos and Paul Machliss
“I, Tonya,” Tatiana S. Riegel

En İyi Film Müziği Adayları

En İyi Film Müziği Adayları

“The Shape of Water,” Alexandre Desplat
“Dunkirk,” Hans Zimmer
“Phantom Thread,” Jonny Greenwood
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Carter Burwell
“Star Wars: The Last Jedi,” John Williams

En İyi Görsel Efekt Adayları

En İyi Görsel Efekt Adayları

“War for the Planet of the Apes,” Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon and Joel Whist
“Blade Runner 2049,” John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert and Richard R. Hoover
“Star Wars: The Last Jedi,” Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan and Chris Corbould
“Guardians of the Galaxy Vol. 2,” Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner and Dan Sudick
“Kong: Skull Island,” Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza and Mike Meinardus

En İyi Kostüm Tasarım Adayları

En İyi Kostüm Tasarım Adayları

“Phantom Thread,” Mark Bridges
“Beauty and the Beast,” Jacqueline Durran
“The Shape of Water,” Luis Sequeira
“Darkest Hour,” Jacqueline Durran
“Victoria and Abdul,” Consolata Boyle

En İyi Saç ve Makyaj Tasarım Adayları

En İyi Saç ve Makyaj Tasarım Adayları

“Wonder,” Arjen Tuiten
“Darkest Hour,” Kazuhiro Tsuji, David Malinowski and Lucy Sibbick
“Victoria and Abdul,” Daniel Phillips and Lou Sheppard

En İyi Ses Tasarım Adayları

En İyi Ses Tasarım Adayları

“Baby Driver,” Julian Slater
“Dunkirk,” Richard King and Alex Gibson
“Blade Runner 2049,” Mark Mangini and Theo Green
“The Shape of Water,” Nathan Robitaille and Nelson Ferreira
“Star Wars: The Last Jedi,” Matthew Wood and Ren Klyce

En İyi Ses Miksajı Adayları

En İyi Ses Miksajı Adayları

“Dunkirk”
“The Shape of Water”
“Baby Driver”
“Blade Runner 2049”
“Star Wars: The Last Jedi”


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.