OFPOF

Sıcak Yaz Günlerinizi Kısaltacak Final Yapmış 10 Fenomen Dizi

-
3.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sıcak Yaz Günlerinizi Kısaltacak Final Yapmış 10 Fenomen Dizi
2.706 izlenme
Ofpofer
-

Tüm dizilerin sezon finali yaptığı bu bunaltıcı günlerde size bahar ferahlığı gibi gelecek 10 final yapmış dizi.

Devam eden hemen hemen tüm diziler sezon finali yapmışken, televizyonları birbirinin aynı yaz dizileri sarmışken veya eski bölüm tekrarlarından gına gelmişken biraz nostaljiye ne dersiniz?

Bazılarını izlemiş, bazılarının da varlığından haberdar olabilirsiniz. Ancak yabancı Dizi tutkunuysanız final yapmış bu fenomenler arasından mutlaka kendinize göre bir dizi bulacaksınız.

1. Fringe (Sezon Sayısı: 5)

Fringe (Sezon Sayısı: 5)

Bilimin ''sınır''larını keşfetmeye hazır mısınız? Akıl hastası bilim adamı Walter Bishop'un FBI'ın çaresiz kaldığı olayları bilimin uç noktalarını kullanarak çözüşüne hayran kalacak, hikayenin gelişen kısmındaysa tabiri yerindeyse ''ağzınız açık kalacak.'' Her bölüm sonrası izleyiciyi yapılan deney ve anlatımların doğruluğunu araştırmaya iten dizinin tutkunu olacaksınız.

2. Ölü Bölge - The Dead Zone (Sezon Sayısı: 6)

Ölü Bölge - The Dead Zone (Sezon Sayısı: 6)

Aynı isimdeki Stepken King romanı uyarlaması Dizi. Efsaneler arasında sayılan uyarlama filmi de vardır. Trafik kazası sonrası 4,5 yıl komada kalan Johnny Smith'in psişik güçlere sahip olarak uyanışıyla başlar dizi. Nişanlısı evlenmiş, annesi ölmüştür. Ama dokunduğu kişi veya nesnelerden aldığı öngörüler bu yeni hayatını bambaşka bir noktaya taşır. Soluksuz izleyeceğiniz bir dizi.

3. Breaking Bad (Sezon Sayısı: 5)

Breaking Bad (Sezon Sayısı: 5)

Dizi tutkunu olup da izlemeyen yoktur. Kanser olduğunu öğrenip geride kalan ailesine rahat bir gelecek sunmak için uyuşturucu üretimi yapan bir kimya öğretmeninin hikayesi. Dizi sektöründe kaliteyi birkaç basamak yukarı taşımış, oyunculukları ve kurgusuyla tadı damağımızda kalmış bir kilometre taşıdır dizi.

4. House M.D. (Sezon Sayısı: 8)

House M.D. (Sezon Sayısı: 8)

Duygu yoksunu dahi doktor Gregory House'ın hikayesi. Teşhis edilemeyen hastalıkları birer bulmaca olarak görür ve müthiş gözlem yeteneği sayesinde çevresindeki insanlarla oynamakta ustadır. Bacağındaki dinmeyen ağrı sebebiyle uyuşturucu bağımlısıdır ve bunu gizleme gereği duymaz. Temposu düşük olsa da diğer medikal dizilerden fersah fersah ilerideki oyunculuklarla kendisini bıkmadan izletir.

5. Kubbenin Altında - Under The Dome (Sezon Sayısı: 3)

Kubbenin Altında - Under The Dome (Sezon Sayısı: 3)

Yine bir Stephen King uyarlaması. Küçük bir kasabanın üzerine aniden inen aşılamaz bir kubbe iner ve içeride mahsur kalan insanların hikayesi başlar. Kanunun olmadığı yerde en masumların bile neler yapabileceğini görürüz dizide.

6. How I Met Your Mother (Sezon Sayısı: 9)

How I Met Your Mother (Sezon Sayısı: 9)

Kimsenin Türkçe çevirisiyle tanıyamadığı dizidir. Kabul edersiniz ki ''Annenle nasıl tanıştım'' bizde pek hoş karşılanmazdı Dizi ismi olarak. 5 arkadaşın bazen komik, bazen de hüzünlü (ama genelde komik) hikayesinin anlatıldığı dizi samimiyeti ile sizi hemen kendine bağlayacak. Barney'in şaklabanlıkları ve Ted'in beceriksizlikleri özellikle ilginizi çekecek. Sezon sayısının çokluğuna bakmayın, zira bölümler kısa.

7. Dexter (Sezon Sayısı: 8)

Dexter (Sezon Sayısı: 8)

Sempatik ve sevimli seri katilimiz karşınızda. Adaletin yetersiz kaldığı durumlarda kendi adaletini konuşturan, ne kadar normal görünmeye çalışsada sosyopatlığı paçalarından akan seri katilimize bayılacaksınız. Temposu hiç düşmeyen, zeka dolu kaçışları ve hamleleriyle sizi büyüleyecek, insani ilişkilerdeki beceriksizliği ise gülümsemenize sebep olacak.

8. Lost (Sezon Sayısı: 6)

Lost (Sezon Sayısı: 6)

Sanıyoruz ki bu listenin her yıl değişmez konuğu bu dizidir. Kurgusu ve oyuncuları ile zamanında bizi ekran karşısına kilitlemişti. Amerika Dizi sektöründe fantastik dizi furyasını başlatan dizinin de bu olduğunu unutmayalım.

9. Kardeşler Takımı - Band of Brothers (Bölüm Sayısı: 10)

Kardeşler Takımı - Band of Brothers (Bölüm Sayısı: 10)

İkinci dünya Savaşı'nda Normandiya'ya paraşütle atlayan 101. hava indirme bölüğünün hikayesidir. Savaşın insanlara neler yaptırabildiğini, kişiliklerini nasıl değiştirdiğini güzel bir dille anlatıyor bu mini seri Dizi. Kan ve şiddetin bol olduğunu hatırlatmakta fayda var.

10. The Pacific (Bölüm Sayısı: 10)

The Pacific (Bölüm Sayısı: 10)

İkinci dünya Savaşı'na ait başka bir mini Dizi. Ancak bu seferki Pasifik Okyanusu'nda bulunan adalarda geçiyor ve sanki Kardeşler Takımı'na göre biraz daha kanlı ve dramatik kurgulanmış.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.