OFPOF

Sıcak Yaz Aylarında Vakit Geçirmek İçin Koltuğa Uzanıp Bir Çırpıda İzleyebileceğiniz 7 Yabancı Dizi

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sıcak Yaz Aylarında Vakit Geçirmek İçin Koltuğa Uzanıp Bir Çırpıda İzleyebileceğiniz 7 Yabancı Dizi
0 izlenme
Ofpofer
-

Sıcaklarda vakit geçirmek çok zorken bazı yabancı diziler zamanı alıp götürüyor! Bunlardan 7 tanesine bakalım...

Yaz tatilinde havaların da aşırı sıcak olması sebebiyle, çoğu insan bunalıyor ve sıkılıyor. Bu durumlarda imdadımıza diziler yetişiyor. E, izlemişken de kaliteli olsun diyoruz ve ne izlesek karar veremiyoruz. Bu kararsızlığa son vermeniz için 7 muhteşem yabancı Dizi öneriyoruz. Şimdiden iyi seyirler!

1. La casa de papel

La casa de papel

İlk olarak "La casa de papel" dizisini söyleyebiliriz. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren, hatta yeni sezonda bir türk oyuncunun kadroya dahil olacağı söylenen soygun dizisi günümüzün en popüler dizilerinden birisi. Dizinin içeriği ise, Profesör lakaplı bir kişinin kurduğu bir ekiple İspanya Kraliyet Darphanesi'ni soyma girişimi konu alıyor.

Tür: Gerilim, Suç 

2. Breaking Bad

Breaking Bad

Dizi, lisede çalışan Walter White isimli bir kimya öğretmeni ve aynı zamanda oto yıkamacıda ek iş yapan bir adamın hikayesini konu alıyor. Dizide, geçirdiği rahatsızlık sebebiyle akciğer kanseri olduğunu öğrenen bu adamın geride bırakacağı ailesi için kimya bilgilerini kullanarak kendine özgü mavi renkli meth üreterek girdiği bu karanlık dünyayı görüyoruz. Dizinin başları biraz yavaş geçse de ilerleyen bölümlerde sizi çok daha güzel şeyler bekliyor diyebiliriz.

Tür: Dram, Suç

3. Vikings

Vikings

Vikingleri hepimiz duymuşuzdur, onların vahşi yaşamlarını konu alan bu Dizi, bizi ateta 8. yüzyıla götürüyor diyebiliriz. Kardeşi Rollo ile birçok savaş veren, denizlere açılan Ragnar Lothbrok karakterini izlemek çok keyifli olacaktır. Genelde barbarlıklarla, savaşlarla ve yağmalamalarla geçen dizi, izleyiciyi gerek atmosferi ile gerek oyunculuklarıyla tatmin etmeyi başarıyor.

Tür: Dram, Aksiyon, tarih

4. Shameless

Shameless

Chicago'nun varoş bir semtinde geçen bu Dizi, biraz edep sınırlarını zorluyor diyebiliriz. Tabi bu sizi rahatsız etmeyecekse çok keyifli ve komik anlar geçirmenize sebep olabilir. Altı çocuk ve bir babadan oluşan Gallagher ailesinin yaşamını konu alan dizi, evin en büyük ablası olan Fiona tarafından düzene sokulmaya çalışan bir aile ve alkolik bir babanın aile içi çatışmalarını renkli şekilde ele alıyor.

Tür: Dram, Komedi

5. Black Mirror

Black Mirror

Alışık olduğumuz dizilerin aksine biraz daha kendi tarzını benimsemiz bir Dizi. Her bölümde kısa kısa farklı olayları ele alması, süresinin değişken olması gibi farklılıklar içeriyor. Konusu ise, gelişmekte olan teknolojinin bizi nasıl olumsuz etkilediğini mükemmel şekilde işliyor diyebiliriz. Dizi, teknolojinin hayatımızı kolaylaştırmasını beklerken bizi nasıl olumsuz etkilediğini gösteriyor. Bunu yaparken de bilim kurgu ve gerilimi en doğru şekilde kullanarak seyirciye seyir zevki yaşatıyor.

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim 

6. Mr. Robot

Mr. Robot

teknoloji demişken yine teknoloji içeren bir Dizi ile listemize devam edelim. Çağımızda sıklıkla gördüğümüz ve duyduğumuz siber saldırıları konu alan bu dizide, aile içi şiddete maruz kalan, aşırı asosyal olan bir genç hackerı görüyoruz. Siber güvenlik uzmanı olan bu gencin kendisi gibi hacker insanlara katılması ile başlayan bu serüven onları bir grup yaparak devam ediyor. Bilgisayar korsanları olarak yaptıkları bu eylemleri konu alan dizi, eğer bu tarz konulara ilginiz varsa tam size göre diyebiliriz.

Tür: Dram, bilim Kurgu, Suç

7. Narcos

Narcos

Uyuşturucu karteli Pablo Escobar'ı bilmeyen yoktur. Özellikle para yakması ile bilinen bu kişinin hayatından esinlenilen bu dizinin, herkes tarafından çok beğenildiğini söyleyebiliriz. Peki bu kadar çekici olan nedir derseniz, Pablo Escobar'ın uyuşturucu işine girdikten sonra dünyanın en zengin 7 insanı arasında gösterilmesi, daha sonra günlük yarım milyon dolar civarı kazanması da insanlara hoş geliyor. Kolombiya'nın fakir kesimlerinde Robin Hood olarak bilinmekte olan bu kişinin kısacası yaşantısı konu alınıyor diyebiliriz.

Tür: Dram, Biyografi, Suç 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.