OFPOF

Shingeki No Kyojin: Acımasız Titanlar İnsanlara Karşı

-
393
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Shingeki No Kyojin: Acımasız Titanlar İnsanlara Karşı
0 izlenme
Ofpofer
-

Anime dünyasına yeniden dönüş yapan Attack on Titan, 2 sezon finali ile seneyi bitirdi. Bilmeyenler ve merak edenler bu yazı sizin için.

Attack on Titan Hakkında

Attack on Titan Hakkında

Orijinal adı: Shingeki no Kyojin. Attack on Titan, Türkçeye "Titana Saldırı" ya da "Titan Saldırısı" diye çevrilen, mangakası (manga çizerlerine verilen isim) Hajime Isayama olan manga serisinden uyarlanan anime serisi.

Animenin Konusu

Animenin Konusu

Hiç beklenmedik bir anda çıkan devasa bir Titan, duvarda bir gedik açar. Açılan gedik ile birlikte duvarın içine giren Titanlar, buradaki insanları bir sonraki duvara kaçmaya zorlar. Eren Yaeger da bunlardan biridir. Daha sonra askeri birliğe katılan Eren, üvey kardeşi Mikasa ve arkadaşı Armin ile birlikte eğitim alıp Titanlar ile savaşmaya başlayacaklardır. Ancak hiçbir şey bu kadar basit değildir.

Üçüncü Sezon

İlk sezonu 2013 yılında yayınlanan Shingeki no Kyojin, 2 sezonu ile 2017 yılında karşımızdaydı. Birinci sezonu yayınlandığı andan itibaren tam 4 sene hayranlarını sabırsızca bekletti. 2017 de ise sadece 12 bölümle gelen 2. sezon, hayranlarını bölüm azlığı ile üzse de yapılan açıklamada 3. sezonun 2018'de geleceği söyleniyor.

Neden İzlenmeli?

Neden İzlenmeli?

Gerek çizim kalitesi gerekse konusuyla şuan anime dünyasında en çok sözü edilen anime Shingeki no Kyojin. Kan ve vahşet, açıkça animede gösterilmekle beraber sadece öldürmeden ibaret olmadığı da izlendikçe anlaşılıyor. Siyasetin de hissedildiği animede tam olarak olup biten hakkında konuşmak zor.

"Attack on Titan" Film Uyarlamaları

"Attack on Titan"ın 2 filmi var: "Attack on Titan" ve "Attack on Titan: End of the World". Şunu söylemek gerek: Filmleri anime ile yan yana karşılaştırdığınızda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ancak filmleri animeden tamamen bağımsız olarak izlerseniz gayet keyif alabilirsiniz.

Attack on Titan Fragmanı

Titan nedir?

Titan nedir?

Anime boyunca çok duyulan "Titan" kelimesi bilindiği üzere Yunan orijinli. Ancak animede anlatılan Titan adındaki varlıklar, bilinçsizce insanları yiyen, boyları 5, 15 ve 50 metre arasında değişen canlılar. Ayrıca daha ilk bölümde farkedeceksiniz ki bazı özel güçleri olan Titanlar da mevcut. Duvarı yıkan "Muazzam Titan" gibi. Animeyi izledikçe öğreneceğiniz gerçeklerden biri de bu Titanlar ile ilgili olacak.

Attack on Titan, anime izlememiş ya da ne izlesem diye düşünenlere güzel bir alternatif olabilir. Ancak izlerken ufak seyircileri uzakta tutmanız tavsiye edilir. İyi seyirler.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.