OFPOF

Sevimli serseri: Jason Statham

-
1.3b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sevimli serseri: Jason Statham
1.850 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Son yıllarda oyunculuktaki başarısı ve yakışıklılığıyla dikkatleri üstüne çeken Jason Statham'ın dünyasına bir göz atalım.

İster kabul edin ister etmeyin ama son yıllarda hayatımızda bir 'Jason Statham gerçeği' diye bir şey var.  O, filmlerinde asla kahkaha atmayan ama gülümsemeden de durmayan, hafif Bruce Willis kıvamındaki yüz ifadesiyle; kadınların gönlünde kısa sürede taht kurmayı başarmış, erkeklerin ise içten içe imrendiği kişi haline gelmiş durumda.

Peki bu yan rolleri bile başrol oyuncusu edasıyla oynayan, bıçkın ve karizmatik adam nasıl girdi hayatımıza?

İngiliz aksanıyla bizleri büyüleyen bu muhteşem anti-kahraman; İngiltere'de sokak satıcılığı ve salon sarkıcılığı yapan bir babayla, dansçı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelir. Aile geleneğini sürdürmek isteyen Statham, genlerinden aldığı sokak tiyatrosunu öğrenme isteğine karşı gelemez.

Sokak tiyatrosunun yanı sıra, marketlerde kasiyerlik, karaborsacılık ve fason malların alım satımı gibi işler de yapan Jason'ın kalbinde spor aşkı filizlenmeye başlar.

Ama sporun birçok dalında başarı sağlayan oyuncu için büyük bir tutku halini almış olan bir şey vardır. Dalış!

Sevimli serseri: Jason Statham-1

Bu onun için öyle bir sevdadır ki; halen Britanya Ulusal Dalış Takımı'nın üyeliğini yapan Statham 1992 yılındaki dünya Şampiyonası'nda 12. olur. Statham'ın hayatında şansı hep yaver gider. Londra'daki bir spor merkezinde çalıştığı sırada spor tanıtım ajansları tarafından keşfedilir ve French Connection markası için modellik yapmaya başlar. 1993, 1994 ve 1995 senelerinde müzik kliplerinde ufak rollerde oynar.

Vee Statham'ın hayatındaki dönüm noktası; Guy Ritchie'nin French Connection vasıtasıyla yeni filmi için tam da 'bizimkinin' tipinde bir adam araması olur: Karışık bir geçmiş, hafif sert bir görüntü ve karizmatik bakışlar... Beyaz perdenin yeni adrenalini damarlara girmeye hazırdır.

Sevimli serseri: Jason Statham-2

1998 yılında Lock, Stock and Two Smoking Barrels filminde Bacon karakterini oynayarak, hayatımızda muzip gülüşüyle daha çok can yakacak olan bir adam doğar. Guy Ritchie ile aralarında sıkı bir dostluk oluşur ve ikinci film için kollar sıvanır. Sırada kadroda Brad Pitt'in de olduğu Snatch vardır. Bir türk'ü canlandıran Statham'ın Snatch filmi, dünyada 80 milyon doların üstünde bir DVD satışı yakalar ve Jason Statham için, Hollywood zilleri çalmaya başlar.

Sevimli serseri: Jason Statham-3

Birden bire Hollywood'un aranılan yıldızı haline gelen Statham, The Transporter ile kendine ait bilinmesi gereken ne varsa  gözler önüne serer. Sportmen yanını estetik dövüş sahneleriyle harmanlayan yakışıklı adamın sesi ise herkesin; 'Tanrım benimki de ses mi?' demesine sebep olur. Seriyi üçler ve bir yandan da Cellular, Revolver, London, Chaos, Crank, The Bank Job, Death Race, 13, Hızlı ve Öfkeli (6 ve 7), Gnomeo & Juliet, Wild Card gibi birçok film ile aksiyon filmlerinin aranılan ismi olurken özel hayatındaki güler yüzüyle de dikkat çeker.

Sevimli serseri: Jason Statham-4

Kıssadan hisse, izleyen herkesin 'böyle adamlar da varmış ya' demesine sebebiyet verecek biri olarak hayatımızda yer alır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık