OFPOF

Sevgilinizle İzlemeniz Gereken 7 Muhteşem Romantik Film

-
876
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sevgilinizle İzlemeniz Gereken 7 Muhteşem Romantik Film
0 izlenme
Ofpofer
-

Havalar ısınırken sevgilinizle birlikte romantizm tazelemeniz için yedi film önerisi...

Havalar ısınırken fırsat bu fırsat diyip sevdiğinizle romantizmi doruklarında yaşamak istediğiniz bir akşamda değerlendirebileceğiniz yedi muhteşem romantik film...

1. Harry Sally İle Tanışınca

Harry Sally İle Tanışınca

Özet ve Detaylar

Bir yolculuk sırasında karşılaşıp tanışan Harry ve Sally isimli iki genç sohbetleri esnasında aynı üniversiteden mezun olduklarını, ancak daha önce hiç karşılaşmadıklarını fark ederler. Bu keyifli sohbet sırasında konu ikili ilişkilere gelir ve iki karşı cinsin arkadaş olup olamayacağı üzerine uzun uzun tartışırlar. Sonuç ise arkadaş olamadıkları yönündedir. New York'a vardıklarında ayrılırlar ve ikisi de ayrı ayrı kendi hayatlarını yaşamaya devam ederler. Ta ki kader yollarını tekrar birleştirine dek... 
Rob Reiner'ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde Meg Ryan ve Billy Crystal'ın yer aldığı yapıt, tüm zamanların en başarılı romantik komedilerinden biri.
 

2. Tiffany’de Kahvaltı

Tiffany’de Kahvaltı

Özet ve Detaylar

New York Sosyetesinin renkli simalarından Holly, yan dairesine taşınan genç bir adama ilgi duymaya başlar. Holly aslında canı istediği ehr erkeği kendisine aşık edebilen bir kadındır. Gönlünce geçirdiği gecelerin sabahında mücevher dükkanı Tiffany vitrini önünde kahvaltısını yapar. Bu hep böyle yaşanır. Yalnız bir sabah işte bu genç adam Paul Varjak ortaya çıkar ve bu kez bir duygusallık oturuverir Holly’nin gündemine. Bu zamanla platonik bir aşka dönüşür. film yazar Capote’nin romanından uyarlanmıştır.
 

3. Amy'nin İzinde

Amy'nin İzinde

Özet ve Detaylar

'Aslolan kimi sevdiğiniz değil, nasıl sevdiğiniz...'

Holden ve Banky çok popüler çizgi roman 'Bluntman and Chronic'in yaratıcıları olan çok iyi iki arkadaştır. Bu çizgiroman Kevin Smith’in 'Clerks' ve 'Mallrats' filmlerinde daha önce izlediğimiz ve bu filmin de karakterleri olan salak torbacılar Jay ve Silent Bob örnek alınarak yapılmıştır.

Holden, daha sonra lezbiyen olduğunu öğreneceği bir başka çizgi romancı Alyssa’ya aşık olur. Bu ilişki Holden’in Banky ile yıllardır süren arkadaşlığını tehlikeye düşürecektir. Holden Alyssa’nın geçmişiyle bir türlü barışamadığından ilişkileri de aniden duvara çarpar.

Kevin Smith’in View Askew evreninde yer alan filmleri arasında şüphesiz en derin ve çarpıcı olan 'Amy’nin İzinde', kahramanı Holden’la birlikte seyircisini de içsel bir serüvene çıkarıyor. Holden, aralarından Jay ve Silent Bob’un da yer aldığı sayısız Askew karakterinden ne kadar çok nasihat alırsa alsın, gözlerindeki perdeyi sadece kendi istediği zaman aralayacaktır. Ve artık sorun bunun ne kadar geç ya da ne kadar erken olacağıdır.

4. Garson Kız

Garson Kız

Özet ve Detaylar

Bazı evlilikler öyle sıkıntılı hale gelir ki taraflardan biri için en azından, en büyük beklenti o girdabın içinden kurtulmak için çıkış yolu aramak olur. Baskıları fazla bir eş olan Sisto, artık davranışları ile karısı Jenna’yı fazlası ile bunaltmıştır. Genç kadının tek isteği garsonluk yaparak biriktirdiği para ile onu terkedebilecek gücü bulabilmektir.
Jenna, müthiş lezzette ve görüntüde pastalar ve kekler yapabilmektedir. Hayatındaki zorluklarla ve sorunlarla baş edebilecek gücü, ancak mutfakta bulabilmektedir. Ancak hesapsız bir şekilde gelen hamileliği bütün beklentilerinin ve umutlarının sarsılmasına neden olacaktır. Öte yandan da, hayatında hiç hissetmediği kadar büyük bir güven duygusu ile dolar içi. Doğmamış çocuğundan gelen mektuplar, önüne yepyeni bir pencere açılmasına neden olacaktır.
 

5. Deniz Kızı

Deniz Kızı

Özet ve Detaylar

Sekiz yaşındaki Allen (Tom Hanks), ailesiyle okyanus kenarında bir tatile çıkar. Tekne gezisine çıktıkları bir gün okyanusun derin sularının dibinde bir hareket farkeder. Yüzme bilmediği halde suya atlar ve suyun dibinde bir kızla karşılaşır, el ele tutuşurlar ve aralarında bir bağ oluşur. Teknedekiler Allen'ı kurtarırlar ve kimse sudaki kızı görmemiştir. Bu bir deniz kızıdır.

Allen halüsinasyon gördüğünü düşünse de içten içe bu kızın varlığına inanmaktadır. Yıllar sonra Allen New York'ta iş adamı olmuştur. Bir depresyon sonrası ailesiyle tatil yaptığı yer olan Cape Cod'a gider ve orada yine kendini denizde bulur. Bir adada gözlerini açar ve çok güzel bir kadınla karşılaşır. (Daryl Hannah) Yıllar önce hayatını kurtaran kız, yıllar sonra yeniden karşısına çıkmıştır.
 

6. Ay Çarpması

Ay Çarpması

Özet ve Detaylar

Eşini yıllar önce bir trafik kazasında kaybeden Loretta Castorini, otuzlu yaşların sonunda New York'ta yaşayan yalnız bir kadındır ve artık yeniden evlenmenin zamanının geldiğini düşünmektedir. Bu nedenle arkadaşı Johnny Cammareri'den gelen teklifi değerlendirmeye karar verir. Ona göre ilk evliliği lanetlidir ve bu kez işlerin yolunda gitmesi için elinden geleni yapacaktır. Her ne kadar Johnny'e deliler gibi aşık olmadığını kabul etse de onun son derece kibar ve hoş bir adam olduğuna ve bu sayede mutlu bir aile hayatı kuracağına emindir. Ancak Johnny'nin tuhaf erkek kardeşi bir anda ortaya çıkacak ve ilişkilerini çıkmaza sürükleyecektir.
Üç dalda Oscar'a aday gösterilen Norman Jewison filminin başrollerini Cher, Nicolas Cage ve Olympia Dukakis paylaşıyor.
 

7. Bir Erkek Hakkında

Bir Erkek Hakkında

Özet ve Detaylar

Londralı Will, yakışıklı, zengin, sorumsuz bir adamdır. Kadınlarla tanışmak için güzel bir mekan olabileceğini düşündüğü, boşanmış anne-babaların katıldığı toplantılara gitmeye karar verir.

Kendisine çocuk sahibi ve boşanmış bir baba pozu takınan Will gittiği bu toplantılardan birinde Marcus adında, ana-babası boşanmış bir çocukla tanışır.
 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.