OFPOF

Senaryoların İçinde Neden Bu Kadar Kayboluyoruz?

-
113
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Senaryoların İçinde Neden Bu Kadar Kayboluyoruz?
3.468 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Film ya da dizi izlerken yalnız bile olsak sesli tepkiler veriyor isek bunun bir sebebi olmalı mutlaka.

Televizyon izlemek seçim değil bağımlılık oluyor çoğu zaman. Hele ki Dizi tutkunlarının hali, bu konuda bambaşka boyutlara taşınıyor. Yerli ve yabancı popüler dizileri seyrederken başrolde kendimizi bulabiliyoruz bir anda. Empati duygumuzu geliştiren bu senaryolar, bizi kendimizden alıveriyor çoğu zaman. Hatta o denli kaybediyoruz ki kendimizi bazen “Game of Thrones” dizisinde Khaleesi kalp yerken onunla aynı şeyleri hissediyor, midemiz bulansa da başarmamız gerektiğini biliyoruz. Ya da “O hayat benim”i seyrederken “Hayır! O senin gerçek çocuğun değil!” diyerek avaz avaz bağırmak istiyoruz.

Senaryoları İçinde Neden Bu Kadar Kayboluyoruz?

Senaryoların İçinde Neden Bu Kadar Kayboluyoruz?-1

Bunun cevabı genetik olabilir. Ne de olsa büyük annelerimiz dizi ya da film seyrederken “Dur kızım, oraya sakın gitme!” diye bas bas bağırıyorlarsa bu eylemleri bize de genler aracılığıyla geçmiş olabilir elbet. Hele ki aynı oyuncuyu başka dizide yeni bir karakter olarak gördüklerinde büründükleri hüzün ve hayal kırıklığı içler acısı oluveriyor gerçekten. “Senin ne işin var orada, senin yerin kocanın yanı!” diyebiliyorlar daha da kötüsü durumu ne yazık ki anlamak istemiyorlar, kabullenemiyorlar.

Senaryolar küçükten büyüğe herkesin hayatının bir parçası olması, sohbetlerde hatta telefon yazışmalarına kadar her anımızı kaplaması büyük başarıdır aslında. Senaristlerin dizilerin sonunu en heyecanlı sahnede kesmeleri, merak ve bağımlılıkta sınır tanımayan izleyici kitlesini oluşturuyor haliyle. Hele ki üç boyutlu filmlerin de hayatımıza ve özellikle evimize bu denli girmesiyle beraber tam olarak senaryoların içinde kendimizi kaybetmemize sebep olabiliyo!


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık