OFPOF

Sanat filminden nefret edenler topluluğu

-
21
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sanat filminden nefret edenler topluluğu
297 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sanat filmlerindeki tuhaf sahnelerin beyin yakan detayları neticesinde kafayı kırdık. Sözümüz sanat filmi severlere: Anlayamazsınız!

"X filmi izledin mi?" 
"İşim olmaz canım ya. Ben yalnızca sanat filmi izliyorum."

Cool vatandaş burada aşmış bir sinema kültürü olduğunu vurguluyor. Soruyu soranın haline yazık ki ne yazık! Sanat filmi severlerle aşık atmak herkesin harcı değil zira. Öyle argümanlarla gelirler ki, bir süre sonra  "Adam haklı beyler" moduna girebilirsiniz, bizden söylemesi.

Peki neden sanat filmlerini sevmiyoruz? İşte bu sorunun gerçek yanıtı: sanat filmi klişeleri. Sorarız, siz hiç film izlerken çıldırmanın eşiğine geldiniz mi? Filmdeki eksantrik sahnelerin akabinde umarsızca uzaklara dalma vak'ası yaşadınız mı? Durağanlığın çivisi çıkar mı hiç?! Çıkıyor işte. Buyurunuz:

Sanat filminden nefret edenler topluluğu-1

Bir kaç adımda sanat filmi yapımı!

Ağır aksak ilerleyen zaman, susmaya ant içmiş karakterler, nereye varacağı belli olmayan diyaloglar (konu neydi cidden?) yaşam belirtisi taşımayan sahneler, çıplaklık; daha fazla çıplaklık, bitmeyen tren rayları, ağaçlı yol ve son olarak, sabah kalkar kalkmaz sigarasını yakan kirli sakallı adamı iliştirdik mi tamamdır. Al sana sanat filmi!

İş bunlarla da bitmiyor. Eleştirmenler filmi öyle bir anlatır ki, ünlü bir tabloyu betimliyor sanırsınız. "Kullanılan metaforlar muazzam, hele o havada dakikalarca süzülen yaprak..." Tam o esnada şunu dediğinizi varsayalım: "Ben pek anlayamadım filmi şahsen..." Hah işte o zaman yandınız! Çünkü alacağınız karşılık en iyi ihtimalle "Sen sanattan ne anlarsın" minvalinden bir şeydir. Adamların tabiatı bu efendim. "Oldu teşekkürler" deyip konuyu kapatmak en iyisi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık