OFPOF

Sadece Tim Burton Hayranlarının Bildiği 7 Gerçek

-
1.2b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sadece Tim Burton Hayranlarının Bildiği 7 Gerçek
1.088 izlenme
-

Tim Burton hayranları için yönetmenler; Tim Burton ve diğerleri olmak üzere ikiye ayrılır.

bilim kurgu filmlerinden hoşlanmayan birçok insan için bile Tim Buron filmleri apayrı bir yerdedir. Çünkü Tim Burton filmlerinde o inanılmaz absürtlüğe rağmen hayattan bir parça yakalamayı başarmaktadır. Her filminde ayrı bir mesaj verebilen bu yönetmen film severlerin ve tabii ki özellikle Tim Burton hayranlarının gözünde bir dahidir! Tabii ki abartmıyoruz, inanmazsanız en yakınınızdaki Tim Burton hayranına sorun ve dakikalarca hayranlığını anlatmasını dinleyin. Ayrıca filmlerinde yer alan oyuncular ile de kadın hayranlarının da, erkek hayranlarının da ayrı bir beğenisini kazanmakta olan Tim Burton "Keşke daha çok film çekse!" denilebilecek birkaç yönetmenden biridir. 

1. Bütün filmlerinde izleyicinin yakınlık duyduğu en az bir karakter bulunmaktadır.

Bütün filmlerinde izleyicinin yakınlık duyduğu en az bir karakter bulunmaktadır.
Bakınız Alice in Wonderland efendim, hangimiz Mad Hatter'ı benimsemedik ki? Hangimiz "Have I Gone Mad" sahnesinde içimiz burkularak ekrana bakmadık? Sırf ona üzüldüğümüz için Alice'in Harikalar Diyarı'nda kalmasını istemedik mi?

Edward Scissorhands'e ne demeli peki? O sevgiye muhtaç olan biricik Edward'ımıza karşı içten içe koşulsuz bir sevgi beslemedik mi? 

2. Batman'i sadece Tim Burton hayranı olduğu için sevenlerin olması.

Batman'i sadece Tim Burton hayranı olduğu için sevenlerin olması.
Bu gerçek pek gün yüzünde olmasa da Batman serisini izleyen kişilerin birçoğunun Tim Burton hayranlıklarından dolayı filmleri izlemesi inkar edilemez bir gerçek. Hatta bu kişilerin en sevdiği filmler şüphesiz ki diğerlerinden fazla, yönetmen koltuğunda Tim Burton'ın oturduğu ilk Batman filmleridir.

3. Bütün filmlerinden çıkarılan çok anlamlı bir mesaj vardır.

Bütün filmlerinden çıkarılan çok anlamlı bir mesaj vardır.
Tim Burton'ın tek tek tüm filmlerindeki mesajları vermek takdir edersiniz ki mümkün olmayacaktır. Ama Tim Burton hayranlarının çok iyi bildiği şeylerden biri de filmlerin her birinin oldukça anlamlı mesajlara sahip olmasıdır.
Hayranların gözbebeği olana filmlerden Edward Scissorhands belki de tüm insanlık için en yararlı mesajlardan birini vermektedir: Farklılıklara saygı göstermek!

4. Johnny Depp her rolde çok karizmatik olan bir oyuncudur.

Johnny Depp her rolde çok karizmatik olan bir oyuncudur.
Tim Burton filmlerinin demirbaş oyuncularından olan Johnny Depp, hangi role girerse girsin, ne kadar makyaj yapılırsa yapılsın, iyi veya kötü rollerde hep çok karizmatiktir. Bu sebeple Tim Burton'ın kadın hayranlarının Johnny Depp'e olan aşkı haklı bir aşktır!

5. Helena Bonham Carter ise her rolde göz kamaştıran güzelliğe sahiptir.

Helena Bonham Carter ise her rolde göz kamaştıran güzelliğe sahiptir.
Tim Burton'ın kadın hayranları için Johnny Depp ne ise, erkek hayranları için Helena Bonham Carter odur. Oynadığı tüm rollerinde ister makyajlı, ister makyajsız olsun, kusursuz olan Carter, yıllar geçtikçe güzelleşen harikulade bir kadındır. 

6. Helena Bonham Carter yeryüzündeki en şanslı kadındır.

Helena Bonham Carter yeryüzündeki en şanslı kadındır.
Hiç şüphesiz, özellikle kadın hayranlarının çok iyi bildiği bir gerçektir bu. Hem Tim Burton gibi mükemmel bir adamla nişanlı olmak, hem de Johnny Depp ile sayısız filmde rol arkadaşlığı yapmak Helena Bonham Carter'ı en şanslı kadın ilan edebileceğimizin kanıtlarıdır.

7. Bir filmin Tim Burton'a ait olduğunu belli eden birkaç kelime mutlu olmaya yetmektedir.

Bir filmin Tim Burton'a ait olduğunu belli eden birkaç kelime mutlu olmaya yetmektedir.
Tim Burton hayranları izlediği filmlerin Tim Burton filmi olduğunu zaten pek çok ayrıntı ile her an hisseder. Ancak filmin ilk saniyelerinde ekranda gördükleri "A Tim Burton film", "A Film by Tim Burton" içerikli birkaç kelime onların mutluluğuna mutluluk katar.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.