OFPOF

Ruhsal Boyutta Kendinizi Geliştirebileceğiniz 10 Film

-
7.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ruhsal Boyutta Kendinizi Geliştirebileceğiniz 10 Film
5.918 izlenme
Ofpofer
-

Ruhsal boyutta geliştiren,izlerken hem güldüren hem ağlatan hemde düşündüren filmler

Ailece izlenebilen ; yeri geldiğinde hüzünlendiren yeri geldiğinde güldüren filmler.Aynı zamanda düşündürücü ve sorgulatıcı.Keyifli Seyirler Dilerim...

1. PK

PK
Amir Khan'ın son filmi PK,sadece Hint sinemasının değil bence şu güne kadar yapılmış en güzel filmlerden biri.Sizi eğlendirirken düşünmeye ve sorgulamaya itiyor.İnançlar,dinler ve daha bir çok konuya kendi üslubuyla çok güzel değinmiş Khan.Müzikleri de ayrı güzel.İzlemediyseniz henüz , sakın kaçırmayın.

2. Hachiko-Bir Köpeğin Hikayesi

Hachiko-Bir Köpeğin Hikayesi
Gerçek ve bir o kadarda etkileyici bir film.Her anı ,her karesi sizi o kadar derinlere götürecek ki film bittiğinde afallayacaksınız.Ağlamak,gülmek,mutluluk ve hüzün hepsi bir arada .Gerçek bir hikaye olduğunu da araştırınca gördüğünüzde filmi daha bir seveceksiniz.Ağlamadan filmi bitirmek imkansız gibi.Gerçek bir hayvan ve insan dostluğu.

3. 3 İdiots

3 İdiots
'ARKADAŞLARINIZ BAŞARISIZ OLUYOR, ÜZÜLÜYORSUNUZ; ARKADAŞLARINIZ BİRİNCİ OLUYOR, DAHA ÇOK ÜZÜLÜYORSUNUZ' Yine Amir Khan ve yine eğlenceli ve etkileyici bir film.Eğitimin sorgulandığı ve her reliğiyle hayatımıza dair birşeyler bulabileceğimiz bir film.

4. Babam ve Oğlum

Babam ve Oğlum
Eğer listeye bir türk filmi girecekse o da budur.Müzikleri bile insanı ağlatmaya yeterken filmi izlemek anlatılamaz. Aile,sevgi,emek ve bir ok şeyi o kadar güzel anlatıyor ki izlemek gerek.

5. Lucy

Lucy
İnsan beyninin nerelere kadar ulaşabileceğinin kanıtıdır bu film.Oldukça şaşırtıcı,ilginç ve bir o kadar da düşündürücü.Herkesin izleyip kendi penceresinden yorumlayabileceği türden bir film.

6. The Pursuit of Happyness-Umudunu Kaybetme

The Pursuit of Happyness-Umudunu Kaybetme
Hayatın neresinde olursanız olun;hayatın ne kadar zor olduğunu, olabileceğini anlatıyor film.Sonuna kadar direnmeyi,sonuna kadar inat etmeyi ve sonunda hayata karşı kazanmayı çok başarıyla gösteren filmlerden biri.Pes etmek üzere olan herkesi ayağa kaldıran başarılı bir yapım.

7. The Powder - Pudra

The Powder - Pudra
Herkesden farklı bir insanın yaşadıklarını anlatan çok muhteşem yapımlardan biri.İzledikçe bazı şeyleri çok daha iyi anlamlandırdığınız,bazı yerlerde hüzünlendiğiniz ve benim başıma gelse neler olur diye düşündürten filmdir.

8. I Origins

I Origins
Yaşanılabilir bir takım olayları bilimsel gerçeklerle sunan,belgesel tadında fakat daha çok değişik bir hikayeye sahip olan bir film .Ama akılda yeni soru işaretleri oluşturmuyor değil.

9. Pay It Forward-İyilik Bul İyilik Yap

Pay It Forward-İyilik Bul İyilik Yap
Herkesin insanlık adına ders alabileceği bir film.İnsanın derinlerine işleyen ve bittiği anda sizi hüzünlerle başbaşa bırakan bir film .

10. Amelie-Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain

Amelie-Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain
Herkesin kesinlikle kendisinden bir parça bulabileceği bir film.Saflık,masumiyetlik ve kırılganlık hepsini bir anda yaşatıyor. En önemlisi film,müziğiyle içine çekiyor.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.