OFPOF

Robotlar da yaşlanır: Terminator

-
266
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Robotlar da yaşlanır: Terminator
1.686 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Terminator, onu canlandıran Arnold Schwarzenegger'in kemale ermesiyle artık yaşlı bir "cyborg"a dönüştü.

Terminator'le ilk tanışmamız.

Kendisiyle tanıştığımızda yıl 1984, modeliyse T-800'dü. 2029 yılından günümüze zaman makinesiyle gönderilmişti. Gelecekte robotlarla yapılacak savaşta insanlara önderlik edecek olan John Connor'ı doğmadan öldürmeye gelen bir sibernetik organizma (cyborg) olan Terminator, o zamanlar henüz 37 yaşında olan Arnold Schwarzenegger tarafından canlandırılmıştı.

Aradan 7 yıl geçtiğinde bu sefer "iyi" olarak programlanmış Terminator, yaşı 45'e yaklaşan Arnold tarafından canlandırılmaya devam etti. Yine gücünden ve karizmasından bir şey yitirmemiş bir robot vardı karşımızda. Akıllara zarar bir "cıva adam" ile mücadeleye girişen Terminator, kendini de yok ettiği bu mücadelede dünyanın geleceğini kurtarmayı başarmıştı.

Terminator hala formunda.

Robotlar da yaşlanır: Terminator-1

10 yıl kadar sonra Terminator'e yeniden "sefer görev emri" çıktığında Arnold artık 55'ini devirmiş, yine de formunu koruyan bir robot görünümündeydi. Karşısında ise bu sefer hem acımasız hem de çok güzel bir "dişi robot" vardı. Yaşlanmaya niyeti olmayan Terminator'ümüz güzel rakibini de ekarte ettikten sonra önemli bir karar verdi ve siyasete atıldı!

2003-2011 arası California Valisi olarak görevini alan Schwarzenegger, 2009'da çevrilen serinin 4. filminde "siyaseten" görev alamadı. Arnold son yıllarda emekliliğin tadını çıkarsa da, Terminator'e emeklilik söz konusu olamazdı ve olmadı da. Serinin 5. filmi "Terminator-Genisys" için tekrar kameranın karşısına geçti. Yaşı 70'e yaklaşan Arnold'un oynadığı filmin fragmanları bir süredir yayında. Temmuz 2015'te vizyona giren filmde Terminator artık yaşlanmış, emektar bir robot olarak tecrübelerinden yararlanacağımız bir kahramana dönüşmüşe benziyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık