OFPOF

Robin Williams: Üzgün Komedyen

-
128
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Robin Williams: Üzgün Komedyen
565 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Gönüllere taht kurmayı başaran nadir oyunculardan Robin Williams, beklenmedik ölümü (intiharı) ile herkesi derinden sarstı.

Tam adı Robin McLaurin Williams olan Oscar ödüllü ünlü aktör, 1951 yılında Chicago, Illinois'te'da hayata geldi. Üniversitede Siyaset Bilimi Dalı ile ilgili öğrenim gören Robin Williams, mezun olmasının ardından gece kulüplerinde çeşitli gösteriler yaptı. Bunun ardından sinema dünyasına atılan Robin Williams birçok efsanevi filmde başrol aldı. 1987 yılında Günaydın Vietnam filminde canlandırdığı karakter ile çokça adından söz ettirdi. Yalnızca Komedi filmleri ile değil dram filmlerinde de sergilediği performanslar sayesinde dünyanın en iyi aktörleri arasından adından söz ettiren Robin Williams sayısız başarıya imza attı.

Robin Williams: Üzgün Komedyen-1

Sayısız başarısı ile milyonların gönlünde taht kuran Robin Williams, 11 Ağustos 2014 günü Paradise Cay, Kaliforniya'daki evinde ölü bulundu. 63 yaşında beklenmedik bir biçimde hayatına son veren oyuncunun ölümü ile ilgili çeşitli spekülasyonlar ortaya atılmasına karşın bir çoğunun ortak fikri, oyuncunun bir süredir içinde bulunduğu depresyon sebebi ile hayatına son vermesi idi. Uzun süredir depresyon tedavisi gören oyuncunun içinde bulunduğu buhranın sebebi ile ilgili ekonomik sıkıntılar ve Parkinson hastalığının ön safhasında olması iddiaları ortaya atıldı. Cesedinin yanında, bıçağa da rastlanan oyuncunun bileklerindeki yüzeysel kesikler de göz önüne alınarak kendini kemeri ile asmadan önce, bileklerini kesmek sureti ile intihar teşebbüsüne de girmiş olabileceği düşünülüyor.

Uyuşturucu tedavisi gördü

Dört çocuk babası 63 yaşında hayata veda eden aktör, 70'li yıllarda uyuşturucu kullanmaya başladı. Bağımlılık tedavisi gördü ve uyuşturucuya yirmi yıl ara verdi. 2003 yılında yeniden başladığı uyuşturucu sebebi ile bir kez daha rehabilitasyona girdi. Ardından 2009 yılında kalp ameliyatı geçirdi. Sonrasında kendisini içinden çıkamadığı bir depresyonun içinde buldu. Uyuşturucu tedavisi için yeniden rehabilitasyon merkezine kayıt yaptıran oyuncu, tedavi görmek için merkeze gitmedi. Eşi Susan Schneider'in de açıklamalarına takiben, içinde bulunduğu Parkinson hastalığı da onu bunalıma sürükleyen sebepler arasında yer aldı. Büyük ekonomik sıkıntılar içinde olduğu da söylenen oyuncunun, son zamanlarda rol aldığı bir çok projeyi yalnızca para kazanmak amacı ile kabul ettiği iddia edildi.

Robin Williams: Üzgün Komedyen-2

Milyonlarca insanı hayata geçirdiği roller ile kahkahaya boğan, umut dolu replikler ile kalplere yaşama sevinci dağıtan oyuncunun böyle acı biçimde hayatına son vermesi ile hayranlarını gözyaşlarına boğması ironisini günler boyunca üzerimizden atamadık. Dışarıdan bakıldığında son derece neşeli sanılan oyuncuların bile nasıl derin kederler ile hayatlarını sürdürme çabası içinde olduklarını Robin Williams sayesinde anlamış ve öğrenmiş olduk.

Robin Williams: Üzgün Komedyen-3

12 Ağustos günü yakılan cenazesinin külleri San Francisco Körfezi'ne dökülen oyuncu, hafızalardan silinmeyecek filmleri ve replikleri ile daima hatırlanacak.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık