OFPOF

Robert De Niro: Gönüllerin Mafya'sı

-
190
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Robert De Niro: Gönüllerin Mafya'sı
2.625 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Usta oyuncu Robert De Niro, Baba filminde Oscar'ı sırtlamış, TaxiDriver'da ise bizleri kendisine hayran bırakmıştır.

sanatçı bir ailede doğan Robert De Niro, utangaç bir çocuktu ve zamanının çoğunu kitaplar arasında geçiriyordu. Ufak yaşlardan itibaren çeşitli rollerde oynamış ve önemli isimlerden oyunculuk dersleri almıştı.

Robert De Niro: Gönüllerin Mafya'sı-1

Robert De Niro’nun yükselişi asıl olarak baba II filmi sayesinde oldu. dünya sinemasının gelmiş geçmiş en bilinen mafya babası Vito Corleone’nin gençliği olarak çıktı karşımıza. 45 dakikalık bir rolü olmasına rağmen “En İyi Yardımcı erkek oyuncu” dalında Oscar ödülünü aldı.

Robert De Niro: Gönüllerin Mafya'sı-2

Baba II filminden 2 sene sonra, yine dünya sinemasının en iyi filmlerinden birinde, Taxi Driver’da başrol oynuyordu. Fakat hiç beklemediğimiz bir şekilde bulduk onu. Vito Corleone rolünde gördüğümüz takım elbiseli, keskin bakışlı, ağır hareketleri olan mafya babası gitmiş; yerine acayip saçı başı olan bir taksi şoförü gelmişti. Robert De Niro bu filmde oynayabilmek için 1 ay boyunca günde 12 saat taksi şoförlüğü yapmış ve akıl hastalıkları konusunda çalışmıştı. Ayrıca filmin en bilinen sahnesi olan “Bana mı söylüyorsun? -Are you talking to me?-”u Robert De Niro çekimler arasında kendisi doğaçlamıştı. 

Robert De Niro: Gönüllerin Mafya'sı-3

Taxi Driver’daki Travis Bickle rolüyle Oscar’a “En İyi Erkek Oyuncu” dalında aday gösterilmesine rağmen ne yazık ki bu ödülü alamadı.

Slyvester Stallone ile başrolü paylaştıkları “Grudge Match” filminde ise, emekliye ayrılacak olan ve son maçlarını yapacak iki boksörden birini oynuyor. Slyvester Stallone’yi Rocky filmi dolayısıyla bu tarz rollerde görmeye alışık olsak da, Robert De Niro bizleri şaşırtmaya devam ediyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık