OFPOF

Revolution dizisi gerçek olsa Türkiye nasıl bir yer olurdu?

-
150
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Revolution dizisi gerçek olsa Türkiye nasıl bir yer olurdu?
990 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Revolution dizisini mercek altına alıyoruz. Türkiye'de Revolution dizisi benzeri bir distopya yaşansa neler olurdu acaba?

Revolution dizisi, Amerikan televizyonlarının alışık olduğu bir tür kıyamet sonrası sendromunu anlatan bir yapım. İzlemeyenler için dikkat bu yazı spoiler içermektedir!

Oldukça sarsıcı bir Dizi olan Revolution'da, bir anda bütün enerji kaynaklarının tükendiği ve insanların hayatta kalma, yeni enerji kaynakları arama ve eski enerji kaynaklarını geri getirme mücadelesi içinde debelendiği bir dünya anlatılıyor.

Revolution dizisi gerçek olsa Türkiye nasıl bir yer olurdu?-1

Öyle bir dünya düşünün ki elektrik yok, hiçbir enerji kaynağı çalışmıyor. Bir trenden tutun telefona kadar hiçbir şey artık hayatınızda yok. Güçlü olanlar zorbalıkla ve şiddetle insanları yönetiyor. Yanınızda her daim bir silah bulunmak zorunda zira öylesine tartıştığınız bir kişi sırf canını sıktınız diye size hop diye ölüm tehdidi yaratabilir.

Bir çeşit kıyamet sonrası konusunu işleyen Revolution dizisindeki durum Türkiye'de meydana gelseydi neler olurdu acaba? Bir düşünelim bakalım...

Öncelikle bütün marketler, yeme içme mekanları yağmalanırdı. Ardından hepimiz elimizi alnımıza koyup "Ne yapıcaz be Kamil?" derdik. Sonra ise devreye kıvrak ve pratik türk zekası girerdi. Bereketli topraklarımıza daha çok önem verirdik ve tarımı coştururduk.

Revolution dizisi gerçek olsa Türkiye nasıl bir yer olurdu?-2

Arabaların ve çeşitli raylı ulaşım sistemlerinin yerini yine ve yeniden binek hayvanları alırdı. Zorbalık yapmak isteyenleri değnekle kovalamak suretiyle kışkışlardık. İnsanlar, beton yığınları arasından doğaya dönüş yapar ve köylerinin yağmurlarında yıkanmayı tercih ederlerdi. Şehirlerdeki site yaşantılarının yerini çiftlik yaşantıları alırdı ve mutlu mesut yaşar giderdik.

Revolution dizisi gerçek olsa Türkiye nasıl bir yer olurdu?-3

Birbirimizi yemeye ne hacet! Aman başımıza Revolution gibi şeyler gelmesin ama doğaya biraz dönüş yapmak fena da olmaz hani!


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık