OFPOF

Quentin Tarantino Kariyerini Sonlandırıyor!

-
965
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Quentin Tarantino Kariyerini Sonlandırıyor!
866 izlenme
-

Pulp Fiction ve Rezervuar Köpekleri filmleri ile efsaneleşen yönetmen son 2 yeni film projesi ile kariyerini sonlandıracağını açıkladı.

15 yıl önce tanınmayan biri yönetmen koltuğuna oturarak sessiz sedasız harika bir senaryo, psikolojik savaş ve çarpıcı sahneleri ile Rezervuar Köpekleri filmini çekmişti iki yıl sonra ise bu yönetmen karşımıza Pulp Fiction ile benzersiz bir senaryo, ilgi çekici diyalogları ve efsaneleşecek filmi ile karşımıza çıktı. Bu filmle ayrıca BAFTA Ödülleri, Akademi Ödülleri, Altın Küre Ödülleri, Palme d’Or – Cannes film Festivali ödülüne sahip olarak dikkatleri üzerine çekmişti. Böylelikle Quentin Tarantino film sektörüne 2-3 yıl içerisinde iddialı ve fantastik bir giriş yapmıştı.

Sıkı bir kariyere sahip Tarantino film endüstrisinin gördüğü en iyi yönetmenlerden biri oldu ancak artık bu sektörden ayrılmanın gerektiğini düşünen usta yönetmen 2 film projesinden sonra yönetmenliğe veda edeceğini açıkladı.

Adobe Max Konferansına katılan ve açıklamayı buradan yapan Tarantino, hayranlarına ve basın mensuplarına a üzücü haberi verdikten sonra soru yağmuruna tutulmuştu. Birçok soruyu cevapladıktan sonra da şu açıklamada bulundu;

''Umut ve mutluluk verici bir şekilde başladığım kariyerime gelmiş geçmiş en iyi film yapımcıları arasından biri olarak kabul edildim. Ayrıca sadece bir yapımcı değil sanatçı olarak da takdir kazandım.''

Dedikten sonra mikrofonu bırakarak kendine ve filmlerine özgü seslenişler ile aralarından ayrıldı.

Kaynak: screenrant.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık