OFPOF

Pek Bilinmeyen İzlenilesi 5 Yerli Dizi

-
879
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Pek Bilinmeyen İzlenilesi 5 Yerli Dizi
297 izlenme
Ofpofer
-

Pek de bilinmeyen fakat izlemekten keyif alacağınızı düşündüğümüz beş yerli diziyi sizlerle paylaşmak istedik.

Pek de bilinmeyen fakat izlemekten keyif alacağınızı düşündüğümüz beş yerli diziyi sizlerle paylaşmak istedik. Bir göz atın, belki sizler de seversiniz.

Yol Arkadaşım

Yol Arkadaşım

Yol Arkadaşım, daha önce Çağan Irmak'ın yanında yönetmen asistanlığı yapmış olan Irmak Çığ'ın yönetmenliğini yaptığı televizyon dizisidir. Senaryosu Çağan Irmak'a ait dizinin çekimleri Balıkesir'in Ayvalık ilçesi ve ona bağlı Cunda Adası beldesinde yapıldı. 13 Mayıs 2008'de başlayan Dizi 2009'un Haziranında sona erdi. 

Konusu

Konusu

Ayla (Özge Özberk), kızı Eylül ve kocası Sertaç (Sinan Tuzcu) ile mutlu bir hayat yaşamaktadır. Eşinin kendisini kapı komşusu ile aldattığını farketmesiyle büyük bir şok yaşar. Bu psikoloji altındayken, her şeyden kaçmak ister. Ege'de küçük bir kasabada yaşayan akrabalarının sünnet düğünü için onu kasabaya çağırması, aradığı fırsattır. Ayla, kızıyla beraber akrabalarının yanına gider. Ama oradaki yaşam ve akrabaları, yıllar önce bıraktığı gibi değildir. Orada öğreneceği çok şey ve yaşayacağı çok zorluk ve yanında mutluluk vardır.

Varsayalım İsmail

Varsayalım İsmail

Varsayalım İsmail, 1991 yılında TRT 1'de yayımlanmış, yönetmenliğini ve senaryosunu Ferhan Şensoy'un üstlendiği Komedi dizisidir.

Konusu

Konusu

Konusu nedir, tam olarak nasıl anlatılır, bilimiyorum. Ancak 13 bölümünü bulup izleyebildiğim Dizi için şunu söyleyebilirim: İsmail'in düşler içine karışması ve düş içinde düş görmesi üzerine kurulmuş harika absürd dizi. Ferhan Şensoy'un usta kelime oyunlarıyla ve oyunculuğuyla neler yarattığına şahit olmak lazım.

Kanıt

Kanıt

Yönetmenliğini Cem Sürücü ve Biray Dalkıran'ın üstlendiği, hikayelerini Selin Atasoy Hartevioğluve senaryosunu Ahmet Saatçioğlu'nun yazdığı yerli polisie dizimiz.

Konusu

Konusu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü cinayet masasından Başkomiser Orhan ve Komiser Selim her hafta başka bir cinayeti çözmeye çalışıyorlar. İkilinin bulduğu delilleri Kriminal Laboratuvarda değerlendiren Gamze ile Adli Tıp'ta cesetlere otopsi yapan Doktor Ece ise cinayetlerin çözülmesine yardımcı oluyorlar. Cinayetlerin çözülmesinde yardımcı olan teknikleri ve bunların tarihsel gelişimini ise Prof. Dr. Sevil Atasoy anlatıyor. Arada yeni karakterler girebiliyor ya da karakterler değişebiliyor, bilginize.

Mutlu Ol Yeter

Mutlu Ol Yeter

Düşük reyting oranları neticesinde 7. bölümün ardından yayından kaldırılan Dizi. Ali Atay, Ertan Saban ve Aslı Enver başrollerde!

Konusu

Konusu

Babasını kaybettikten sonra Can'ı hayata bağlayan şey, çocukluğundan beri tanıdığı Zeynep'e duyduğu aşk olmuştur. Onun kendisine duyduğu aşkın farkında olmayan Zeynep ise verdiği bir haberle Can'ı yıkar: Zeynep, dünyanın en kötü adamı Güneş'le birlikte Dubai'ye yerleşmeye karar vermiştir. Can, artık kimsesi kalmadığını düşünürken Babür hayatına girer. Uzak diyarlardan, adı sanı duyulmamış bir memleketten gelen acayip adam, Can'ın mutlu olması için elinden geleni yapmaktadır. Bu dostluk sayesinde Can tekrar ayağa kalkmıştır ve Babür'e minnettardır. Fakat Babür'ün asıl geliş amacını bilmemektedir. Babür, babasının intikamını almak üzere Can'ı öldürmek için gelmiştir. Ne var ki Babür, adetleri ve ettiği yemin gereği, Can'ı hayatının en mutlu anında öldürmek zorundadır. Can ve mutluluk arasında ise kilometreler vardır.

Üsküdar'a Giderken

Üsküdar'a Giderken

Selçuk Aydemir'in yazıp yönettiği ve 13 bölüm yayınlanan dizidir. Erkan Can, Erdal Tosun gibi ustaların da yer aldığı tatlı bir dizimiz.

Konusu

Konusu

Fedakar bir ev kadını olan anne, hayalperest ve keyfine düşkün bir aşçı olan baba ve onların zaman zaman tatlı, zaman zaman can sıkıcı çekişmeleri arasında büyümüş iki çocuk… “Üsküdar’a Giderken”in asıl kahramanları onlardır. Büyük kardeş Ayşe, başından mutsuz bir evlilik geçmiş, annesi ile yaşayan, otuzlu yaşlarında genç bir kadındır. Annesi tarafından sık sık ”babasının kızı” olarak nitelendirilmesine rağmen git gide annesine benzemektedir. Öte yandan Anne, yaşlandıkça yeni huylar edinmekte, en yakınındakileri dahi şaşırtmaktadır. Türlü borçlar, sıkıntılar ve sahip oldukları restoran’ın iflasının ardından aile bireyleri birbirinden kopmuş, aynı evin içinde yaşayan yabancılar olup çıkmışlardır. Kötü giden günler, küçük kardeş Erdem’in eğitim almak üzere gittiği İngiltere’den dönmesi ile bitecektir. Her ne kadar diğer insanlar tarafından ”anasının kuzusu” olarak tanımlansa da, Erdem içten içe babasına benzeyen, 26 yaşında, hala çocuk kalabilmiş bir hayalperesttir. Ailesinden sakladığı en büyük sırrı yemek yapmaya karşı duyduğu büyük tutku olan Erdem’in bu sırrı pek yakında açığa çıkacaktır. Kimsenin öğrenemeyeceği sır ise Erdem’in hayallerinde yaşayan ve ona bazen yol gösteren bazen sadece olayları izlemekle yetinen babasıdır. Erdem şöyle der: ”Bu bizim tekrar bir aile olmamızın hikayesi” ve hikaye başlar. Hikaye boyunca olaylar ile birlikte karakterler de gelişecektir. Tekrar bir aile olma süreci boyunca, kendi zayıflıklarını, korkularını, hayal kırıklıklarını geride bırakacak ve birbirlerinden güç olarak mutlu olmayı öğreneceklerdir. Bu süreçte onların yanına yer alıp, hayatlarını renklendiren dostları da mevcuttur. Erdem’in süt kardeşi Oğuz, yıllardan beri aile ile birlikte çalışan, artık aileden biri sayılan müzmin bekar Yavuz, yıllar sonra çıkıp gelen Asuman hala ve kızı Leyla. Bu hikaye onların tekrar büyük ve mutlu bir aile olmalarının hikayesidir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.