OFPOF

Paul Walker: Gönüllerin hızlısı

-
128
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Paul Walker: Gönüllerin hızlısı
1.218 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çok erken yaşta bir trafik kazası ile aramızdan ayrılan Paul Walker son kez Furious 7 ile karşımızda.

2002 yılında, People dergisinin yaptığı bir araştırmada “Dünyanın En güzel Elli İnsanı” arasına girmiş olan Paul Walker’in, maalesef hayatı kısa sürdü. 12 Eylül 1973 yılında California Glendale’de, 4 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya gelen Paul’ün, dedesi, şampiyonluğu olan bir boksör, babası müteahhit ve annesi eski bir modeldi.

Paul Walker: Gönüllerin hızlısı-1

Liseden sonra, birkaç kolejde deniz biyolojisi olan Paul, pek de uslu bir çocuk sayılmazdı. Geçmişe dair, işlediği suçları kendisi de dile getiren aktör, bu konuda yasal bir ceza almadan paçayı kurtarmayı başarmış. 1980’lerin sonlarına doğru modellik yapmaya başlayan Paul, düşük bütçeli 2.sınıf filmlerle, oyunculuk anlamında kendine bir kariyer oluşturmaya çalıştı. Ancak, birçok başarısız rol denemelerinin ardından, lise takımında oynayan yakışıklı bir basketbol oyuncusunu canlandırdığı Pleasentville filminde, şöhreti bir parça da olsa yakalamayı başardı.

Paul Walker: Gönüllerin hızlısı-2

Daha sonra, kariyerine gençlik filmleriyle devam etti. She’sAllThat ve VarsityBlue’da güzel eleştiriler aldı. Ancak, ona şöhreti getiren ve tüm dünyada tanınmasını sağlayan, tabi ki Fast&Furious (Hızlı ve Öfkeli) filmi oldu. Filmin 4. Serisine, polis memuru BrianO’Conner rolüyle giriş yapan oyuncu, inanılmaz bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Bundan sonra Hızlı ve Öfkeli filmlerinin, tüm serilerinde rol alan oyuncu, maalesef  yedinci serinin çekimleri sırasında geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu, 30 Kasım 2013 yılında hayatını kaybetmiştir. Şu an vizyonda olan, Hızlı ve Öfkeli 7 filminin yarısına kadar rol alabilen Walker’ın anısına, hayranları filme yoğun ilgi göstermektedir.

Paul Walker: Gönüllerin hızlısı-3

Hiç evlenmemiş olan aktörün, kız arkadaşından olan kızı, Meadow Walker 28 Ocak 1999 doğumludur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık