OFPOF

Oyuncuların Çekim Sırasında Hayati Tehlikeler Atlattığı 7 Film

-
9.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Oyuncuların Çekim Sırasında Hayati Tehlikeler Atlattığı 7 Film
0 izlenme
Ofpofer
-

Çok sevdiğimiz filmlerde hayranı olduğumuz oyuncular nasıl tehlikeler atlattılar? Bu tehlikenin yaşandığı 7 filmi sizler için araştırdık.

sinema klasikleri arasında yer alan bazı filmlerin çekimleri esnasında oyunculardan birinin çok ciddi sağlık sorunu yaşadığını biliyor muydunuz?

1. Rocky

Rocky

Dolph Lundgren, Rus boksör rolüyle, Stallone tarafından canlandırılan Rocky'e rakip oluyordu. Ancak Dolph Lundgren, Stallone'yi zorlayınca film çekimleri 4 gün aksadı, sonunda ikna edilerek filme devam edilmesi sağlandı.

2. İyi Kötü Çirkin

İyi Kötü Çirkin

Bu filmde Eli Wallach elindeki zinciri tren raylarında kesmek istiyordu. Wallach, tren yaklaştığı anda kafasını kaldırınca merdivene çarpmaktan son anda kurtuldu.

3. Cast Away

Cast Away

Cast Away filmi çekimleri sırasında usta aktör Tom Hanks, bacağından yaralandı ve yarada enfeksiyon oluştu. Doktorlar suya girmemesini tavsiye etti. Bu sebeple filmin çekimlerine üç haftalık aradan sonra devam edildi.

4. Kızgın Boğa

Kızgın Boğa

Robert De Niro rolüne kendini kaptırınca kardeşini oynayan aktör, Joe Pesci'nin kaburgasını kırdı. Tabii bu ikilinin aralarını bozmadı.

5. Otomatik Portakal

Otomatik Portakal

Otomatik Portakal filminde resimdeki sahne çekimleri sırasında oyuncu Malcolm McDowell, kornea zedelenmesi sebebiyle geçici körlük yaşadı.

6. The River Wild

The River Wild

Meryl Streep, uzun bir gün sonunda çok yorgun olduğunu söyledi fakat yönetmen ısrar etti. Streep, tekrar suya girdi, yorgunluk, konsantrasyon bozukluğunu getirince ünlü aktrist boğulma tehlikesi atlattı. Kurtulduktan sonra ise yönetmene, "Bir daha bir şey yapamayacağımı söylediğimde bana inanmalısın." demeyi ihmal etmedi.

7. Oz Büyücüsü

Oz Büyücüsü

Oz Büyücüsü filminde, Margaret Hamilton'un bir yangın sırasında açılacak kapıdan içeri girmesi gerekiyordu. Ancak kapı zamanında açılmadı! Margaret Hamilton'un vücudunda üçüncü derece yanıklar oluştu, üç hafta tedavi görmesi gerekti.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.