OFPOF

Oscar alan en sıkıcı filmler

-
158
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Oscar alan en sıkıcı filmler
1.075 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Oscar'da son yirmi yıl içinde en iyi film ödülünü almasına rağmen son derece sıkıcı olan altı filmi paylaşıyoruz sizinle.

Birçok dalda verilen Oscar heykelcikleri kimileri için dönüm noktası oluyor, kimileri için ise kariyerlerini ulaştırmak istedikleri en son nokta oluyor. Oscar jürisinin tercihleriyse genellikle çok tartışılıyor.

İşte son 20 yılda en iyi film ödülünü kazanan ama aslında son derece sıkıcı olan 6 film:

1. English Patient (İngiliz Hasta) 1996

Oscar alan en sıkıcı filmler-1

Yasak bir aşk hikayesini anlatan film, aynı isimli bir romanın sinemaya aktarılmış haliydi. 9 dalda Oscar kazanmasına rağmen 162 dakikalık süresi ve seyirciyi boğan sahnelerinin çokluğu yüzünden sıkça eleştirildi.

2. Shakespeare in Love (Aşık Shakespeare) 1998

Oscar alan en sıkıcı filmler-2

Shakespeare'in aşk hayatına yoğunlaşan bu film de yine birden çok Oscar kazananlardan biriydi. Tartışmalı olan noktaysa, o senenin adaylarından olan tüm zamanların en iyi filmlerinden birisi olarak kabul edilen La Vita a Bella'yla (hayat Güzeldir) karşılaştırılmasıdır.

3. No Man's Land (Tarafsız Bölge) 2001

Oscar alan en sıkıcı filmler-3

Yabancı dilde en iyi film ödülünü alan bu film ağır anlatım diliyle izleyenleri bir hayli sıkmıştı. Benzerlerinin aksine akıcılık problemleri yaşayan bu filmin Oscar alması bir hayli eleştirilmişti.

4. Crash (Çarpışma) 2005

Oscar alan en sıkıcı filmler-4

Los Angeles'ta yaşanan ırkçı sorunları irdeleyen bu düşük bütçeli film tüm zamanların en büyük sürprizlerinden birine imza atarak Oscar ödülünü kazanmıştı. Hikaye anlatımındaki karmaşıklık, filmin yoğun atmosferiyle buluşunca izlemesi zor bir film olarak anılmasına sebep oldu.

5. The Hurt Locker (Ölümcül Tuzak) 2009

Oscar alan en sıkıcı filmler-5

Belki de tüm zamanların en tartışmalı Oscar ödülünü kazanan film. Anlatımının tek taraflı olması ve içten içe Amerika propagandası yapılması dışında filmin konusu da son derece sıkıcıydı.

6. No Country For Old Men (İhtiyarlara Yer Yok) 2007

Oscar alan en sıkıcı filmler-6

Şiddet içerikli sahneleriyle izleyiciyi bir hayli zorlayan film, 4 Oscar kazanmasına rağmen "sıkıcı" olarak anılmaktan kurtulamadı.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık