OFPOF

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken Muhteşem Filmler

-
6.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken Muhteşem Filmler
4.614 izlenme
Ofpofer
-

Yıllarca etkisinden kurtulamayacağınız, hayatınızda derin izler bırakacak bu filmleri izlemenizi tavsiye ederim. Her biri içinizden bir parça gibi.

Sevginin Gücü (LEON)

Sevginin Gücü (LEON)

Acımasız bir tetikçi. Küçük bir kız. Birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri yok...
Usta oyuncu Jean Reno ve Natalie Portman, soğukkanlı bir katil ile küçük bir kız arasındaki sıra dışı bağı anlatan bu kült filmde bir araya geliyor. Léon işinde tam bir profesyoneldir: Sessizce yaklaşır, acımasızca öldürür, ustaca izini kaybettirir. Aynı apartmanda yaşayan on iki yaşındaki Mathilda, Léon'a sığınır ve intikam için kendisine yardımcı olmasını ister. Léon mesleğinin ölümcül sırlarını Mathilda'ya öğretirken profesyonel yanını bir kenara bırakacak, melankolik ve çocuksu yüzünü gösterecektir..

Forrest Gump

Forrest Gump

Forrest Gump, 1986 yılında Winston Groom tarafından aynı adla yayımlanan romandan esinlenerek çekilmiş, 1994 yapımı epik, romantik, Komedi-drama dalında bir filmdir. Robert Zemeckis tarafından çekilmiş ve Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise ve Sally Field başrol oyunculuklarını yapmıştır.

film, öğrenme güçlüğü yaşayan ancak atletik olarak inanılmaz yeteneklere sahip Forrest Gump'ın, doğum yılı olan 1944 ve 1982 yılları arasında gerçekleşmiş, bazen sadece gözlemlediği, bazen de başkalarına ilham verdiği 20. yüzyılın dönüm noktası olaylarını betimler. Film, esinlenilerek çekildiği Winston Groom'un romanından, Forrest'ın kişiliği ve ele alınan bazı olaylar yönünden farklıdır. Başta Georgia olmak üzere, Kuzey ve Güney Carolina'da, 1993 yıllının sonlarına doğru çekilmiştir. Filmin kahramanını eski arşiv görüntülerine dahil edebilmek ve bazı sahneleri çekebilmek için, gelişmiş görsel efektler kullanılmıştır. Ele alınan sahneleri daha iyi anlatabilmek için, dönemlerin ruhuna uygun kapsamlı bir müzik arşivi kullanılmıştır. Film müziğinin ticari baskısı, dünya genelinde 12 milyondan fazla satarak en fazla satan albümler sıralamasına girmiştir.

Babam ve Oğlum

Babam ve Oğlum

Babam ve Oğlum, 2005 yapımı bir Çağan Irmak filmi. Ege'deki çiftlikten gazetecilik okumak için ayrılan Sadık'ın, yıllar sonra oğluyla beraber yeniden çiftliğe dönüşünün, 12 Eylül Darbesi arka planında aktarıldığı filmin senaryosunu da yine Çağan Irmak yazdı. film, Türkiye'de 3.500.000 izleyici sınırını aşan nadir filmlerden biri olma başarısını gösterdi.

Hayat Güzeldir

Hayat Güzeldir

En iyi filmler arasında yer alan hayat güzeldir filmini mutlaka izlemelisiniz şimdiye kadar izlemediyseniz geç kalmadan hemen izlemeye başlayın filmin kısaca size anlatırsak guido hayat dolu,yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen gülmesini bilen sıradışı bir adamdır. bir gün dora isminde bir kadınla şans eseri tanışması sonuncu aşk olur.guido devamlı süprizler yaparak dora’nın kalbini sonunda kazanır ve bir çocukları olur.bir kitabcı dükkanı açarlar hayatlarındaki herşey iyi gitmektedir yani mutludurlar.bu mutluluk nazilerin yahudileri toplamaya başlamasına kadar sürer.zorla yaşadıkları yerden uzaklaştırılırlar. film herşeyi ile çok etkileyiciydi.bir babanın yapılan insanlık dışı olayları oğluna farklı bir açıdan oyunmuş gibi anlatmasını konu almış arşivlik bir film.roberto benigni mütiş bir performans sergilemiş.film herşeyi barındırıyor bünysinde. mutlaka izlenmeli sonu duygusal biten etkileciyi bir film!!

Canım Kardeşim

Canım Kardeşim

Merhum Kemal SUNAL'ında rol aldığı eski bir türk filmi olan canım kardeşim 1973 yılında henüz tv ler siyah beyaz iken çekilmiş bir yeşilçam klasiğidir. Filmde kalplerinde sevginin dolu olduğu ve gecekonduda yaşam mücadelesi veren iki dostun hikayesi anlatılıyor. Bu güzel komediyi ertem eğilmez türk sinemasına kazandırmış. Senaryosu ise sadık şendil’e ait.

Piyanist

Piyanist

Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde 27 yaşındaydı ve Polonya’nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Luftwaffe’de radyo istasyonu bombalandığında Chopin’in C minor Nocturne’nü çalıyordu.Tüm Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Bu çok yetenekli genç adam yeni yaşamında karaborsacıların ve işbirlikçilerin eğlendiği barlarda çalmaya başlamıştır.İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden kurtarmıştır. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.

Hachiko:Bir Köpeğin Hikayesi

Hachiko:Bir Köpeğin Hikayesi

film Richard Gere’in canlandırdığı profesör Parker Wilson’ın, tren istasyonunda bulduğu Japon kökenli meşhur Akita inu cinsi köpeği evine almasıyla başlar. İlk önce eşinin sert tepkilerini gören profesörün köpekle aralarındaki bağ gün geçtikçe daha da sağlamlaşır. Kısa zamanda tüm aileye kendini sevdiren Hachi, Wilson ailesinin köpeği olur Profesörü işe giderken her gün tren istasyonuna kadar yolcu eder ve döneceği saatte her zaman yerinde olup onu bekleyen bir yol arkadaşı olur. Hachi, Japonya’da meydana gelen gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi; öyle ki yıllar boyu sahibini beklediği tren istasyonuna, köpeğin heykeli dikilmiş.

My Way (Benim Yolum)

My Way (Benim Yolum)

Yaşanmış bir olaydan ele alınmış bu filmde Jun büyükbabasıyla birlikte onun çiftliğinde yaşamını sürdürmektedir. Kore ise bu günlerde japon işgali ile karşı karşıyadır. Ama Jun Shik’in hayalinde ise Tokyo yarışlarında bir maratoncu olarak katılmaktır. Tatsuo da o maratonda olmak istiyordur. Bununla birlikte artık rakip olmuşlardır. Bu hayalleri düşünürken bir anda savaş çıkmış ve kendilerini orduda bulmuşlardır. Tatsuo jun shikin birliğine düşmüş ve orada savunma liderliği yapacaktır. Bundan sonra yolları ayrılmış ve bir daha 1944 yılında Normandiya kıyılarını gidileceği zamana kadar. Orada tekrar karşılaşmışlardır. Bu filmi keyifle izleyeceğinizden şüphemiz yok çünkü bu film gerçekten her yönüyle güzel olmuş. iyi seyirler.

Hücre 7 Mucizesi

Hücre 7 Mucizesi

Yong-Goo küçük kızı Ye-Seung ile birlikte yaşayan -kısmen zihinsel özürlü- bir babadır. Kızının çok istediği Ay Savaşçısı çantasını almak için var gücüyle çalışmaktadır. Ancak bu çantanın yer aldığı dükkandaki son çantayı başka bir kız çocuğu alır. Ertesi günü bu kız ile karşılaşan Yong-Goo, bu çantadan başka bir dükkanda da satıldığını öğrenir. Küçük kız, ona bu dükkanı göstermek için elinden tutup götürür. Bir kaç dakika sonra korkunç bir şey olur. Küçük kız yerde yatıyordur. Yong-Goo, küçük kıza suni teneffüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalışır. Ancak yoldan geçen görgü tanıkları, adamın küçük kızı taciz ettiğini ve öldürdüğünü iddia etmektedir. Peki gerçek küçük kız nasıl öldü? 2013'ün olay filmi Hücre 7 Mucizesi, mizahi bir dille anlatılmış büyük bir dramı evlerinize getiriyor. 7. Koğuştaki Mucize adlı izlemekte olduğunuz bu film, son yıllarda uzak doğu sinemasının çıkardığı en iyi ve en duygu yüklü film olarak tarihe geçti. Zaten IMDb puanı ile büyük başarı elde eden Miracle in Cell No. 7, dünya film otoriteleri tarafından da çok beğenildi...

Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme

San Francisco'da karısı Linda ve oğlu Christopher yaşayan Chris Gardner, 1981 yılında pahalı ve çabuk demode olan bir teknoloji olan kemik tarayıcı ürünlerinin satışını üstlenir. Bu ürünlerin satışında başarı sağlayamaması üzerine karısı Linda tarafından terk edilir.

Maddi kazanç sağlamak için değişik alanlara yönelen Gardner Dean Witter'dan bir yönetici ile tanışır ve bir Rubik Küpü'nü çözerek onu etkiler. Tanıştığı yeni kişi sayesinde borsada sarraf olabilmek adına bir şans yakalar. Dean Witter'da stajyer olur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet gibi geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar.

Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder. Oğlunun da kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

''Kimsenin sana bir şeyi yapamayacağını söylemesine izin verme.. Bir hayalin varsa onu korumalısın... Bir şeyi istiyorsan, git ve al.''

Can Dostum

Can Dostum

Geçirdiği bir kazanın ardından felç olan varlıklı aristokrat Philippe, cezaevinden ayrılmış Driss’i bakıcı göreviyle işe alır. Herkes Driss’in bu iş için doğru kişi olmayacağını düşünürken, Philippe O’na inanır ve bir şans verir. Normalde yan yana gelmesi imkansız olan bu iki zıt dünya görüşünün çarpışmasının ve bir süre sonra çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.