OFPOF

Olmazsa Olmaz İzlenilmesi Gereken 20 Dizi

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Olmazsa Olmaz İzlenilmesi Gereken 20 Dizi
957 izlenme
Ofpofer
-

20 adet yabancı diziyi sizin için derledik. Konuları yayın tarihi ve devamlılık süreçlerini konu aldığımız dizileri izleyip izlememek size kalmış.

1. The Walking Dead

The Walking Dead

The Walking Dead, Frank Darabont tarafından geliştirilen bir Amerikan televizyon dizisidir.Hikayesi, Robert Kirkman, Tony Moore veCharlie Adlard 'ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır.
Dünyada yaşanan bir salgın sonucu insanlar zombiye dönüşmektedirler, bu virüs kan yoluyla bulaşmaktadır ve dönüşen insanların besin kaynağı insan eti olduğu için hızla yayılmıştır ancak hayatta kalmayı başaran insanlar vardır. Normal hayatında bir polis memuru olan Rick Grimes (Andrew Lincoln) başrollerini üstlendiği dizide hayatta kalmak için zombiler ile savaşmaları gerekmektedir ancak tek problem yaşayan ölüler değildir, hiçbir yasanın kuralın olmadığı bu yeni dünyada hayatta kalmak yemek ve içecek bulmak için diğer kötü insanlardan kendinizi korumanız gerekmektedir. 
Dizi hala devam etmektedir. İzlemeyenlere biran önce izlemelerini tavsiye ederim.

2. The Vampire Diaries

The Vampire Diaries

Elena Gilbert  ( Nina Dobrev ) karakterinin başrol olduğu yapım 10 Eylül 2009 tarihinde yayınlanmaya başladı. Dizinin konusu bir yana karakterleriyle de çok konuşuluyor. Damon Salvator ( Ian Somerhalder ) yakışıklılığıyla diziyi izleyen genç kızların adete ağzını sulandırıyor ! 
Dizinin konusuna  gelirsek Elena Gilbert'ın yaşadığı kasaba da Mystic Falls'ta doğaüstü varlıklarla olan mücadelesidir. Damon Salvator ve kardeşi Stefan Salvator'un Elena Gilbert'la olan aşk üçgenini konu alır. Kasabanın gizemli geçmişi çözülmeye başladıkça Elena'nın hain görsel ikizi Katherine de hem kasabadan hem Stefan, Damon ve Elena'dan intikam almak amacıyla olaya dahil olur. Dizi hala devam etmektedir.
Kısacası doğaüstü konulara meraklı olanlar bu diziyi kaçırmasın derim ! 

3. Game Of Thrones

Game Of Thrones

George R. R. Martin'in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı'ndan uyarlanmış olan Dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas'taki mekanlar ile Belfast'taki bir stüdyoda çekilmektedir. İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO'da yayınlanan dizinin beşinci sezonu tamamlanmıştır. 
Yazların onlarca yıl, kışların ise bir ömür sürebildiği bir diyar, içten içe nifakla kaynamaktadır. Köklerini saldıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar'ın kalesi Kıştepesi'nin kuzeyinde, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ardında tekinsiz güçler toplanmaktadır. Kuşkulu bir ölümün ardından kralı ve dostu tarafından saltanat makamı olan güneye çağırılan Eddard Stark kendisini Demir Taht'ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulur. Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard'ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejderkrallar'ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır. Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert geçecektir.
Bu güne kadar çekilen dizilerin belki de en masraflısıdır. Dizi devasa bir kadroya sahiptir .Entirika , savaş , macera ve aşk oyunları sevenlerin kaçırmaması gereken dev yapımlardan birisi. Dizi hala devam etmektedir.
Bu serüveni kaçırmayın derim.

4. Supernatural

Supernatural

Dizi hikâyesi korku ağırlıklı olmak üzere gerilim, dram ve Komedi gibi birçok türden de etkiler taşıyan bir gençlik dizisidir. Başrolünde Jared Padalecki (Sam Winchester) ve Jensen Ackles (Dean Winchester) oynamaktadır. 
13 Eylül 2005'te 1. sezonu yayınlanmaya başlamıştır.
Dizi, kardeşlerin insanların gerçekte varolmadığını zannettiği birçok tür yaratık, hayalet, şeytan vb. varlığın avcılığını yaptıkları ve bu macerala sırasında yaşadıklarını anlatır. Dizide, Dean ve Sam arasındaki özel ilişki ön plandadır. Dean, içki ve kadın düşkünüdür. Fakat, oldukça cesur ve gururludur. Kardeşi Sam'e ona olan bağlılığı etkilenmemizi sağlar. Dean eğlenceli, klasik rock hayranı ve hiçbir şeyden korkmayan biri gibi görünsede onunda korktuğu ama saklamayı tercih ettiği şeyleri vardır ve Sam bu yüzden çok zorlanır. Sam ise merhametli, zeki birisidir. Dizi boyunca iki kardeşin başından geçen duygusal, dramatik, komik ve korku dolu maceralar vardır. 
Dizi hala devam etmektedir. Korkuyu , komediyi  ve aile bağını güzel ve sürükleyici biçimde aktaran bu diziyi kaçırmamanızı tavsiye ederim.

5. Doctor Who

Doctor Who

 İngiliz bilim kurgu televizyon dizisi. Dizi; Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan insansı dünya dışı yaratık olan Zaman Lordu'nun maceralarını anlatmaktadır. Doktor, dışarıdan 1950'lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen TARDIS adındaki bilince sahip ve zamanda yolculuk edebilen bir uzay gemisi ile evreni araştırır. Doktor, yol arkadaşları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, sorunları çözer, yaratıklarla yüzleşir ve tarihe yapılan müdahalelere engel olur. Doctor Who hayranlarına "Whovian" denir ve tarihte bir sözlükte yer edinmiş ilk hayran grubudur.
Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en uzun süren bilim kurgu televizyon programı olarak listelenen bir dizidir.
Doktor, Gallifrey gezegeninden gelmektedir ve oradaki tüm ırk gibi bir zaman lordudur. Zaman lordları ve Dalekler arasında gerçekleşen ve "Son Büyük Zaman Savaşı" (The Last Great Time War) olarak bilinen büyük savaş her iki ırkın da sonunu getirdikten sonra, Doktor hayatta kalan ve türünün sonuncusu olan tek zaman lordu olarak TARDIS ile beraber kaçmayı başarır ve büyük yolculuğuna başlamış olur.
Doctor Who'nun 1963'te ilk kez izleyicisiyle buluşmasıyla yolcuğuna başlayan Doktor, 90'lardan itibarenki 10 senelik bir aradan sonra, 2005'te daha modern ve yeni bir seriyle karşımıza yeniden çıktı ve 9. Doktor (Christopher Eccleston), yeni bir TARDIS ve yeni bölümlerle ekranlara dönerek günümüzde hala devam eden yolculuğuna yeniden başlamış oldu.
Gerek kurgusu gerek karakterleriyle sevenlerinin gönlüne taht kurmuş bir dizidir. Eğer uzayla , zaman yolculuğuyla ve uzaylılarla ilgileniyorsanız bu dizi tam sizlik.

6. Da Vinci's Demons

Da Vinci's Demons

Da Vinci'nin Şeytanları sanatçı, mucit, idealist ve dahi bir aydın olarak Leonardo da Vinci'nin kurgusal gençliği hakkında  drama televizyon dizisi.
12 Nisan 2013'te ilk gösterimini yaptı.
Tarihsel fantezi diyebileceğimiz fantezi dizisinde bir yandan Da Vinci'nin 25 yaşındayken hiç anlatılmamış hikayesini, geleceği "icat etme"sini anlatıyor, bir yandan da "fikirlerin ve inançların kontrol edildiği tarihi bir zamanda tek adamın, fikirleri özgür kılma mücadelesi" işleniyor.
Hikayede, "ona bir hediye olarak sunulmuş insanüstü zekası, dinin yalanlarını ortaya çıkarmak gibi sapkın bir inanca sahip olması, seçkinci bir toplumun düzenini bozmak isteyen isyancılardan oluşu, babasının meşru oğlu olmak için yanıp tutuşan çocuk olması" genç Da Vinci'ye kendi iç karanlığıyla boğuşurken işkence etmektedir.
Dizi, Da Vinci'nin pek çok icadını ve bunların dışında da askeri mühendis olarak Milan düküne, ondan sonra da Borgia'lara çalışması gibi gerçeklikleri içerir.
Dizi hala devam etmektedir ve tarihi kurguyu , macerayı sevenler bir göz atmalı.

7. Sherlock

Sherlock

Dizi 25 Temmuz 2010 tarihinde mini dizi olarak yayınlanmaya başlamıştır. Fakat gördüğü ilgi sayesinde diziye devam edilmesi kararı alındı. 
Dizi romandan farklı olarak 2010'lu yıllarda geçiyor. Sherlock Holmes'ün kredi kartları, cep telefonu ve laptopu var, otomobil ve metroyu kullanıyor. Anlatıcımız Dr. John Watson ise alışılagelmiş şekilde kağıt ve kalem kullanarak hatıra yazmıyor, bir blog adresi var ve düzenli olarak oraya yazılar gönderiyor.
Sherlock sevenler bu günümüz uyarlaması olan diziyi izlemeliler.

8. Orphan black

Orphan black

Dizi 30 Mart 2013'te yayınlanmaya başladı. 
Dizinin başrolünü oynayan Tatiana Maslany, klon oldukları ortaya çıkan benzer birkaç kişiyi canlandırmaktadır. Dizi insan klonlamanın etik ve ahlaki sorunlarını ve kişisel kimlik sorunları üzerine etkisini gündeme getirmektedir.
Dizi bir dolandırıcı olan Sarah Manning'in kendisine tıpatıp benzeyen Beth Childs adındaki bir kadının intiharına tanık olması ile başlar. Bu kadın Sarah'ın birkaç klonundan biridir. Beth'in ölmesiyle Sarah onun kimliğini ve mesleğini (polis dedektifi) alır.

İlk sezonda, Sarah, intihar eden kadının bir klon olduğunu, başka 'kardeş' klonları da olduğunu ve birinin onları öldürme niyetinde olduğunu keşfeder. Kardeşi olarak gördüğü Felix Dawkins ve tanışmış olduğu diğer klonlar Alison Hendrix ve Cosima Niehaus ile birlikte, klonların kökenini keşfederler: Neolution denilen bir bilimsel hareket. Bu hareket, insanların tür olarak evrimlerini yönetecek bilimsel bilgiyi kullanabileceğine inanmaktadır. Böylece Neolution'cular öjeniyi savunmaktadır. Hareket, geniş etkili ve zengin birbiyoteknoloji şirketi olan Dyad Enstitüsü bünyesinde kurumsal bir tabana sahiptir. Dyad Enstitüsü, temel araştırmalar yapmakta, siyasi kurumlarla lobi faaliyeti yürütmekte ve klon Rachel Duncan tarafından desteklenen öjeni programını geliştirmektedir.
Dördüncü sezon ise izleyicilerle 2016 yılında buluşacak. 
Macera severler kaçırmasın.

9. Fringe

Fringe

Dizinin ilk bölümü 9 Eylül 2008 tarihinde yayınlandı ve 18 Ocak 2013 tarihinde son bölümüyle ekranlara veda etti. 
Dizide Kamu Güvenlik Teşkilatı (Department of Homeland Security) denetimi altındaki FBI'ın bir kolu olan ve Boston, Massachusetts merkezli Fringe Bölümü anlatılmaktadır. Fringe takımı korkunç ve tüm dünyayı etkileyebilecek açıklanamayan olayları açıklamak için alışılmamış bilimsel yöntemlerden ve FBI soruşturma yöntemlerinden yararlanmaktadır. Dizi, "Lost", "The X-Files", "Altered States" ve "The Twilight Zone" dizilerinin harmanlanmasından oluşmuştur.
Her ne kadar dizi final yapmış olsa da izlemeyenlerin hayatlarında bir eksiklik olmaması için kesinlikle izlemeleri gereken bir dizidir. Kaçırmayın.

10. Lost

Lost

Dizinin ilk bölümü 22 Eylül 2004 tarihinde yayınlandı ve 23 Mayıs 2010 tarihinde final yaparak ekranlara veda etti.
Dizi, Sidney, Avustralya'dan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri'ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir. Her bölüm tipik olarak adada geçen ana hikâyenin yanı sıra, bir karakterin hayatındaki bir başka noktaya ilişkin ikinci bir hikâyeye sahiptir, yine de diğer zaman ile ilgili olaylar düzeni bu formülü sonraki bölümlerde değiştirmektedir.Lost, televizyon tarihinin en pahalı dizilerinden biridir.
Gizem ve macera tutkunlarına şiddetle tavsiye edilir. Tabi izlemeyen kaldıysa.

11. Prison Break

Prison Break

Döneminin en iyileri arasında olan bu dizinin ilk bölümü 29 Ağustos 2005 tarihinde yayınlandı ve 15 Mayıs 2009 tarihinde ekranlara veda etti.
Dizinin konusu suçsuz yere idama mahkum edilen Lincoln Burrows'un, kardeşi Michael Scofield tarafından hapishaneden kaçırılmasıyla sona eriyor. İnşaat mühendisi olan Michael, abisini hapisten kurtarmak için sahte bir suç işleyip kendisini abisiyle aynı hapishaneye attırır. Hapishane Chicago IL’de bulunan Fox River eyalet hapishanesidir. Dizide zekiliğiyle dikkat çeken Michael sırtına ve kollarına hapishane planının dövmesini yaptırır. Ve bu dövmeler sayesinde abisini hapishaneden kaçırır. Fakat o hapishaneden o gece kaçan sadece ikisi olamaz. 
Dizi her ne kadar 2009 yılında final yapsada 2016 yılında 5. sezonuyla geri dönüyor. Fakat fazla sevinmeyin 5. sezonun 10 bölümlük bir mini dizi olacağı söyleniyor. Sebebi ise dizinin finalinde akılda kalan sorulara cevap vermek maiyetinde. 
Yine de aksiyon ve macera severler bir bakmalı.

12. The Librarians

The Librarians

The Librarians Kütüphaneciler 7 Aralık 2014'te başlayan TNT'de yayınlanan Amerikan televizyon dizisidir.
Konusu ise ; Dünyanın dört bir yanından dört sıradan insan kütüphane, doğaüstü gizemleri çözme ve hepimizin çevresinde gizli büyülü dünyadan masum korumaya adanmış antik bir güç için çalışmaya seçilir. Bu dört kişinin maceralarını konu alan bu yapım bilim kurgu sevenlerin mutlaka izlemesi gereken diziler arasında. Dizi hala devam etmektedir bu nedenle geç kalmadan yetişin.

13. The 100

The 100

Dizi 19 Mart 2014 tarihinde yayınlanmaya başladı ve hala devam etmekte.
Dizinin konusu ise 97 yıl önce yeryüzünde yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünyanın yüzeyi yaşanılamayacak seviyede radyasyonla kaplanmıştır. Bilinen tek hayatta kalanlar gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardır ve bu uzay istasyonları Ark ismindeki istasyonun oluşturulması için Jaha başkanlığında birleşir. Kaynaklar kıttır, suçun türüne bakılmaksızın 18 yaşın üstündeki suçlular uzaya fırlatılarak cezalandırılmaktadır. Ark'ın kaynakları tükenmektedir, yeni yaşam kaynaklarına gereksinilmektedir. 100 genç mahkumun harcanabileceği duyurulur ve yaşam olanaklarının öğrenilmesi amacıyla eski suçlarının bağışlanacağı söylenerek son savaştan önce kurulan, içinde bolca bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı'nın yakınına eski bir uzay gemisiyle gönderilir. Planlananın aksine gençler dağın uzağına iner ve geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele eder. Ancak sorunları bunlarla sınırlı kalmayacak ve Dünyalılar diye adlandırılan, yeryüzünde savaştan kurtularak sağ kalmayı başarmış bazı insanlar, Biçiciler adındaki yamyama dönüşmüş dünyalılar ve dağ adamlarıyla karşılaşacaktırlar.
Dizi 3. sezonunda olsa da bizce hala hakettiği ilgiyi görmemektedir.
O nedenle bilim kurgu macera ve aksiyon severler ekran başına

14. Spartacus

Spartacus

Dizi tarihsel bir karakter olan Trakyalı asker Spartacus'ün köle olmasını ve bir gladyatöre dönüşümünü anlatmaktadır. Dizinin kaynağı Howard Fast'ın aynı isimde yazdığı kitaptır. Hikâye Milattan Önce 73-71 yıllarında Roma Cumhuriyeti'nde geçmektedir. İlk bölüm 22 Ocak 2010 tarihinde yayınlanmıştır
Trakyalı bir asker olan Spartacus sürekli baskısı altında kaldıkları Roma Cumhuriyeti ile birlikte Getaelar'a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılır. İlk çarpışmadan sonra Spartacus doğuya doğru çekilen Getae ordusunu takip etmek yerine Karadeniz'e gitme emri veren Gaius Claudius Glaber'a karşı gelir ve köyüne gitmeye karar verir. Köyüne yaklaştığında Getaelar'ın orayı mahvettiğini görür ancak karısı kurtulmuştur. Geceyi bir mağarada karısıyla geçiren Spartacus'u sabah Roma ordusu bulur. Glaber, Spartacus'u köle olarak alır ve karısını da Suriyeli bir tüccara satar. Spartacus daha sonra Ludus'a (Batiatus'un gladyatör okulu) girer ve karısını bulmak için savaşmaya başlar.
Dizi sona ermiştir fakat tarih , savaş , aksiyon severlerin kaçırmaması gereken bir yapımdır.

15. Leverage

Leverage

Dizi  7 Aralık 2008 tarihinde yayına başlamış ve 25 Aralık 2012 tarihinde son bölümüyle final yapmıştır.
Konusu ise ; Dizinin kahramanları, eski bir sigorta müfettişi tarafından yönetilen bir grup kanundışı insan. "Kötü adam"ların gazabına uğramış, ama kanundan yardım alamayan "masum insan"ların yardımına koşuyorlar.

Onların intikamlarını almak için planlar ve eylemlere girişiyor, kötüleri ruhları duymadan dolandırıyor, oyuna getiriyorlar. Dizinin sloganı da "ödeşmeye hazır ol"(Get Ready to Get Even).
Final yapmış olsada gerçekten izlenmesi gereken bir yapım.

16. The Newsroom

The Newsroom

Dizi 24 Haziran 2012 tarihinde yayına başlamış ve 14 Aralık 2014 tarihinde final yapmıştır. 
Konusu ise ;  Jeff Daniels'ın canlandırdığı 'anchorman' Will McAvoy karakterinin kurumsal ve ticari engeller ile kendi kişisel karışıklıklarının yanında, ekibiyle birlikte haberleri ekrana koymak için neler yaptıklarından bahsedilmektedir.
Sürükleyici ve tat veren bir yapım. İzlenilesi.

17. Boys over Flover

Boys over Flover

Dizi 5 Ocak 2009 tarihinde yayına başladı ve 31 Mart 2009 tarihinde final yaptı. 1 Sezon yayınlanan dizi uzun bölümleri ve konusuyla akılda kalıcı bir kore dizisidir.
Konusu ise ; Geum Jan-di fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün yaptığı bir kahramanlıktan dolayı Seul'un en iyi kolejinde burslu okumaya hak kazanır. Ancak okulun ilk günü zengin öğrenciler tarafından aşağılanır ve ezilir. En başta da Goo Jun-pyo...

Okulun sahibinin oğlu olan Goo Jun-pyo'dan herkes korkmakta ve ona saygı duymaktadır. Okulda ders gördüğü sınıfı kendisine özel, okul üniforması zorunluluğundan muaf ve ders saatleri konusunda serbesttir. Ailesi tarafından yeteri ilgi görmeyen Jun-pyo zamanla eziyet edip aşağıladığı Jan-di'ye aşık olur. Ancak Jan-di kendisinden nefret etmekle beraber Jun-pyo'nun en yakın arkadaşı Yoon ji-hoo'ya aşık olmuştur.

Geum Jan-di, hem bu okulu bitirip gelecek kurma hayalini gerçekleştirecek, hem okulda maruz kaldığı aşağılanmaya rağmen direnecek, ve hiç ummadığı bir aşk üçgeni içerisinde kaybolacaktır.
Hala izlemeyen varsa vakit kaybetmeden izlemeli.

18. Arrow

Arrow

Dizinin ilk bölümü 10 Ekim 2012 de yayınlanmaya başladı. Dizi hala devam etmekte olup konusu ise şöyledir ;
Starling Şehri'nin milyarder playboyu Oliver Queen (Stephen Amell) bir gemi kazasında babası Robert Queen'i ve sevgilisi Laurel Lance'in (Katie Cassidy) kız kardeşi olan Sara Lance'i (Caity Lotz) kaybettikten sonra beş yıl bir adada mahsur kalır. Herkes onun da yattakilerle birlikte öldüğünü düşünmektedir. Oliver Starling Şehri'ne döndükten sonra annesi Moira Queen (Susanna Thompson), şirketin eski mali işler müdürü yeni CEO'su olan üvey babası Walter Steele (Colin Salmon) ve küçük kız kardeşi Thea (Willa Holland) ile tekrar bir araya gelir. yıl aradan sonra sosyeteyi yakalamaya çalışan ve gündüzleri milyoner rolü yapıp geceleri kız kardeşinin işlettiği kulübü kamuflaj olarak kullanıp yeşil başlıklı bir kanunsuza dönüşen Oliver, babasının ölmeden önceki son dileği olan Queen ailesinin yanlışlarını düzeltmek için, Starling Şehri'ni eski şanına kavuşturabilmek için, sosyetenin hastalıklarıyla savaşır. Oliver'in kanunsuz kimliği, kızı Sara'nın ölümünden ve eşinin onu terk etmesinden dolayı Oliver'i suçlayan ve kendini kanunsuzu yakalamaya adamış olan dedektifQuentin Lance'in (Paul Blackthorne) odağı haline gelir. Oliver'in sürekli koruması olan John Diggle (David Ramsey) daha sonra adalet için Oliver'in savaşına katılır. Oliver'in annesi Moira da bazı sırlar saklamaktadır. Oliver'in o yatta ölmediğinden ve adada mahsur kaldığından haberi vardır. Çünkü yat sabote edilmiştir.

Babasının verdiği defterdeki hedefleri seçen Oliver, sırayla şehre karşı büyük suçlar işleyenlerin peşine düşer. Starling şehri artık onu "Arrow" olarak tanır.
Bu diziyi kaçırmamalısınız !

19. The flash

The flash

Dizi 7 Ekim 2014 tarihinde yayınlanmaya başladı ve hala devam ediyor. Konusu ise ;
Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen Central City polis merkezinde suçluların arkalarında bıraktıkları izleri toplayan bir bilim adamıdır. S.T.A.R Laboratuvarları'nın parçacık hızlandırıcısı, hata nedeniyle bir patlamaya sebep olur. Bu patlama hava durumunu değiştirir ve Barry Allen'a bir şimşek çarpar. Bu şimşek onda aşırı hızlı hücre yenilenmesine sebep olur. Kırılan kolu 3 saat içinde iyileşmiştir. Kalbi o kadar hızlı atmaktadır ki hastanedeki makineler ölçemez. Fakat en önemlisi süpersonik bir hıza ulaşmıştır. İlk bölümde saatte 720 km hızda koşmuştur. İmkansızı kovalarken kendisi imkansız olan Barry bu gücünü insanları kurtarmak için kullanır. Fakat ilerki bölümlerde Earth-2'dan (İkinci dünya) gelen Zoom'la olağanüstü bir savaşları olacaktır. Zoom'la olan savaşında pek şansı olmayan Barry Allen'a yardım eden Earth-2'dan gelen ve kızı Zoom'un elinde olan Dr.Wells ve Earth-2' dan gelen Jay Garrick ( The Flash) yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda Central City'yi de korumaktadır.
İzleyinizzz..

20. How I Met Your Mother

How I Met Your Mother

Dizi 19 Eylül 2005 tarihinde yayınlanmaya başladı ve 31 Mart 2014 tarihinde final yaptı. Konusu ise;
Dizi, 2030 yılında, Ted Mosby'nin çocuklarına anneleri (kendi eşi) ile nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar. Bob Saget'in seslendirmesiyle asıl karakteri Ted "Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım." der ve dizi 2005 yılına döner. Bays ve Thomasdizideki arkadaşlığı kendi arkadaşlıklarından yola çıkarak yazmışlardır. Buna göre Ted karakterinde daha çok Bays öne çıkarkenMarshall ve Lily karakterleri ise Thomas ve eşinden esinlenilmiştir.

Final yapmış olsa da komedinin dibine vurmuş olan bu yapımı izlemeniz şiddetle tavsiyemizdir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.