OFPOF

Olmasaydı Sonumuz Böyle

-
412
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Olmasaydı Sonumuz Böyle
171 izlenme
Ofpofer
-

Bitmesi izleyicilerini üzmüş ve akıllarda halen replikleri dönen efsane Türk dizilerinden seçmeler

12. Yedi Güzel Adam

Yedi Güzel Adam

İlk bölümü 2014'te yayınlanan dizidir. türk edebiyatında yeri olan yedi önemli adamın hayatını anlatan Dizi aynı zamanda 70li yıllar Türkiyesi'ni biri sağcı biri solcu olan iki genç üzerinden izleyicilerine aktarmıştır. 20 Nisan 2015 tarihinde son bölümü yayınlanmıştır.

11. Bizimkiler

Bizimkiler

13 yıl boyunca kesintisiz yayınlanan türk televizyonculuğunun en uzun dizisidir.  Günümüzde tekrarları farklı kanallarda yayınlanmaktadır. Dizi bir apartmanda yaşayan insanların hayatları çerçevesinde dönmektedir.

10. Şeref Meselesi

Şeref Meselesi

Bir İtalyan dizisinin Türkiye uyarlamasıdır. Ayvalık'tan İstanbul'a gelen bir ailenin mafyanın oyununa getirilmesi ve karakterlerden Yiğit'in (Kerem Bürsin) reddettiği kızı ile ilişkisini anlatır. 23 Kasım 2014 tarihinde başlayıp 17 Mayıs 2015 tarihinde ekranlara veda etmiştir.

9. Çemberimde Gül Oya

Çemberimde Gül Oya

Çağan Irmak'ın yönetmenliğini yaptığı tarihsel içerikli türk dizisidir. İlk bölümü Mayıs 2004'te yayınlanmıştır. Dizide 1980 öncesi dönemden kesitler sunulmaktadır. Mart 2005'te son bölümü yayınlanmıştır.

8. Lise Defteri

Lise Defteri

2003 yılında yayın hayatına başlayan gençlik dizisidir. Bir sezon yayınlanmasına rağmen barındırdığı ünlü isimler ve efsane sahneleri sayesinde halen akıllardadır.

7. Gülbeyaz

Gülbeyaz

Dizi 2002 yılında yayın hayatına girmiş ve 26 bölüm yayınlanmıştır. Dizide aslında bir türk klasiği olan düşman aile çocuklarının aşkı anlatılmıştır. Gülbeyaz'ı farklı kılan ve etkileyici olmasını sağlayan etkenler dizinin efsane müzikleri ve ailelerin Karadenizli oluşudur. Gençlerin anne babalarının zamanında birbirine aşık olup kavuşamamış olması diziye tat katmıştır.

6. İşler Güçler

İşler Güçler

Son dönemin en iyi ikili aktörlerinden Murat Cemcir ve Ahmet Kural bu dizide yer almaktadır. Yaz dizisi olarak yayınlanmaya başlamasına rağmen izleyicilerin isteği doğrultusunda 41 bölüm yayınlanmıştır. Ahmet , Murat ve Sadi isimli üç aktörün film çekme uğruna başlarından geçenleri anlatmaktadır. 

5. Avrupa Yakası

Avrupa Yakası

2004 ve 2009 yılları arasında farklı yönetmenlerle toplamda 190 bölüm sürmüştür. Bir durum komedisi olan Dizi bir çok usta isimle beraber genç isimlere de yer vermiştir. Dizi bir durum komedisidir. Dizinin senaryosunu yazan Gülse Birsel filmin başrolüdür.

4. Suskunlar

Suskunlar

Dizi dört arkadaşın çocuk yaşta hapishaneye düşmeleri ile başlar. Sonra günümüze geçilir. Susmaya ve görüşmemeye yemin etmiş bu dört arkadaştan birinin ölümü diğer üç arkadaşı aynı amaç için toplar. Onlara yapılanları unutmamışlardır ve bunun cezasının verilmesi için uğraşırlar.Dizide Ahu (Aslı Enver) ve Ecevit (Murat Yıldırım) arasındaki aşk efsane olmuştur.

3. Behzat Ç.

Behzat Ç.

Dizi, Behzat isminde görev süresince aldığı cezalar yüzünden başkomiser kalmış bir polisin etrafında şekillenmektedir. Aynı zamanda dizinin iki adet sinema filmi çekilmiştir. Ankara'nın cinayet olaylarını çözmeye çalışan Behzat ve ekibi büyük acılar da çekmişlerdir. Behzat'ın soyadı halen bilinmemektedir. Üçüncü sezonunda reytingleri halen yüksekken bitirilmek zorunda kalmıştır...

2. Ezel

Ezel

Toplam 2 sezon süren Dizi 'İhanet onları ayırdı , intikam birleştirecek sloganıyla yayın hayatına başlamıştır. Ramiz Karaeski (Dayı) isimli karakter sözleriyle ve Selma Hünel'e olan aşkıyla gönüllerde taht kurmuştur. Ramiz'in düşmanı olan Kenan zamanında onun yanında yer almıştır fakat Selma aşkı bu ikiliyi ayırmıştır. Diziye Ömer olarak başlayıp Ezel olarak bitiren karakter ise Eyşan aşkı ve Ramiz Karaeski'nin yanında yer alıp ona ihanet edenlere karşı giriştiği mücadeleyle ön plana çıkmaktadır.

1. Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun

Kendi çölünde kaybolanların hikayesi... Dizi 103 bölüm yayınlanmıştır ve Türkiye'nin dünya çapında en başarılı dizisi olarak kayıtlara geçmiştir (IMDb 9.2 puan). İçinde bir çok duyguyu barındıran aynı anda hem güldürüp hem ağlatan bir yarım kalmışlık hikayesidir. Dizi Mecnun'un aşkından çöllere düşüşünü anlatmaktadır. O gemi bir gün gelmeli ve Leyla ile Mecnun ekranlara dönmelidir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.