OFPOF

Nostaljiye Hazır Olun! Zamanında İzlemeye Doyamadığımız 1990 Yılının En Popüler 10 Filmi

-
1.3b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Nostaljiye Hazır Olun! Zamanında İzlemeye Doyamadığımız 1990 Yılının En Popüler 10 Filmi
0 izlenme
-

1990 yılına ait sinemada bir zamanlar en çok izlenen 10 filmi sizler için derledik.

1. Ghost

Ghost

Amerikan romantik fantezi gerilim filmidir. İlk yayın tarihi 13 Temmuz 1990'dır. Molly ve Sam, aşk yaşayan, New Yorklu bir çifttir. Sam cüzdanını taşıyan bir serseri tarafından bıçaklanarak öldürülür. 

2. Home Alone

Home Alone

Amerikan Komedi filmidir. İlk yayın tarihi 16 Kasım 1990'dır. Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını farkettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar.

3. Pretty Woman

Pretty Woman

Amerikan romantik Komedi filmidir. İlk yayın tarihi 23 Mart 1990'dır. Son derece varlıklı bir işadamı olan Edward gösterişli olmasına rağmen sahte şeylerle örülü hayatından oldukça sıkılmıştır. Kendisini sokaklara attığı bir sırada Vivian isimli oldukça çekici bir sosyetik hayat kadınına rastlar ve o geceyi birlikte geçirirler.

4. Dances with Wolves

Dances with Wolves

Amerikan destanı bir Batı filmidir. İlk yayın tarihi 9 Kasım 1990'dır. 181 dakikadır. John Dunbar, Amerikan İç Savaşı'nın hakkı verilmiş kahramanlarından biridir. 1865 yılında batının unutulmuş ve terk edimiş bir karakoluna atanır. Bu görev onun için oldukça heyecan vericidir. Görevi ise buraya getirilecek olan askerleri beklemektir.

5. Total Recall

Total Recall

Amerikan bilim kurgu ve aksiyon filmidir. İlk yayın tarihi 1 Haziran 1990'dır. 113 dakikadır. Bir adam hayalinde Mars gezegenine sanal yolculuklar yaparken umulmadık bir takım olaylar, onu gerçekte de söz konusu gezegene gitmek yönünde zorlayacaktır.

6. Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

Amerikan bilim kurgu ve Komedi filmidir. İlk yayın tarihi 25 Mayıs 1990'dır. 118 dakikadır. Bir önceki serüvenin sonunda, 1955 yılında kısılıp kalan Marty’yi kurtarmak için Dr. Brown zamanda seyahat eder. Ancak kendisi 1885’e gelip DeLorean bozulduğu ve o zamanın teknolojisi yetmediği için burada takılan Doktor, Marty’ye bir mektup yazarak arabayı gömdüğü yeri söyler.

7. Die Hard 2

Die Hard 2

Amerikan aksiyon filmidir. film, 4 Temmuz 1990'da amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlandı. Dedektif Mcclain (Bruce Willis) bir kez daha başını derde sokmuştur. Washington’un Dulles havaalanı üzerinde turlamakta olan yolcu uçağında karısı da bulunmaktadır. Havaalanı iniş sistemi teröristler tarafından ele geçirilmiştir ve onların kontrolündedir.

8. Presumed Innocent

Presumed Innocent

Amerikan dram filmidir. İlk yayın tarihi 25 Temmuz 1990'dır. 127 dakikadır. Savcı Rusty, meslektaşı olan bir kadını öldürmekle suçlanmaktadır. O kadınla bir ilişkisi olmuş, karısını onunla aldatmıştır ancak onu öldürmediğini iddia etmektedir. Ne var ki kadının ölü bulunduğu yerde Sabich'in parmak izlerine rastlanmıştır.

9. Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

Amerikan dövüş sanatları ve Komedi filmidir. İlk yayın tarihi 30 Mart 1990'dır. 93 dakikadır. Radyasyona maruz kalan dört küçük kaplumbağa insan boyutlarına gelir ve büyük bir şehrin kanalizasyonunda kendileri gibi değişime uğramış fare Splinter efendi tarafından dövüş sanatlarında eğitilir.

10. Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

Amerikan Komedi ve dram filmidir. İlk yayın tarihi 21 Mart 1990'dır. 111 dakikadır. Zorlu bir polise şu ana kadarki en zor görevi verilir, bir uyuşturucu satıcısı bulmak için anaokulu öğretmeni olmak.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.