OFPOF

Nerede O Eski Figüranlar? İnsanın Gözü Arıyor Vallahi

-
3.1b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Nerede O Eski Figüranlar? İnsanın Gözü Arıyor Vallahi
3.460 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Türk sinemasına bir dönem emek veren, pek çok filmde rol alan, isimlerini bilmesek de gözümüzün aşina olduğu oyuncuları gelin beraberce hatırlayalım.

Seyrettiğiniz onlarca eski filmde onları görmeniz mümkün. Çünkü onlar her filmde karşınızda bulduğunuz ancak geçen yıllar içerisinde ismini öğrenme gereğini duymadığınız Yeşilçam çınarları. Kimisi önemli rolleri üstlenmiş, kimisi de sadece figüran olarak beyaz perdeden geçip gitmiş olsa da yüzlerini tanır ancak isimlerini hatırlamayız. Gözlerinizin aradığı bu figüranlar özellikle Kemal Sunal filmlerinin olmazsa olmazı gibidirler.

türk sinemasının bugünlere ulaşmasına bir dönem katkı yapmış, onların olmadığı bir Yeşilçam filminin yavan kalacağı isimsiz oyuncularımızdan bazılarını gelin birlikte hatırlayalım.

1. Dinçer Çekmez

Onu şiki şiki baba performansıyla hatırlatırsak gülümsemez misiniz?

2. Turgut Özatay ve Tecavüzcü Coşkun

Turgut Özatay ve Tecavüzcü Coşkun: türk Sineması'nın unutulmaz iki karakteri. Coşkun kendini kaybedince eline ve beline hakim olamıyor.

3. Meraklı Köfteci Ekibi

Kemal Sunal’ın yanında kimler kimler yoktu ki! İhsan Yüce, Engin Orbey, Arap Celal, Muhteşem Durukan, Cevdet Arıkan bu küçük sahneye sığanların sadece birkaçı.

4. Gerzek Şaban ve saz arkadaşları

Doyasıya gülmek mi istiyorsunuz? Yadigar Ejder (Kahveci Hamza), Rıza Pekkutsal (Rejisör), Nejat Gürçen (Hamdi), Reha Yurdakul (Mafya şefi Abbas), Muhteşem Durukan (Konyakçı), Arap Celal (Arap Celal) ve Ülkü Özen (Lale) sizlerle.

5. Yedi Bela Hüsnü ve başına bela oldukları

Kimler yok ki mafya kadrosunda. İsimlerini çıkartamasanız da sizi gülümseten sahneleri mutlaka mevcuttur.

6. Necip Tekçe

İnek yalamış şeklinde taranmış saçları ve ince bıyığı ile bilinir.

7. Erol Taş

türk Sinemasının en kötü karakteri olarak tanıdık onu.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık