OFPOF

Ne ayaktır bu gandalf? Nedir bu fantastik çılgınlığı?

-
144
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ne ayaktır bu gandalf? Nedir bu fantastik çılgınlığı?
1.517 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Son yıllarda sinema ve televizyon dünyasını yoğun şekilde besleyen fantastik dünyasına bu yazımızda kısa bir bakış attık.

"Gandalf! Akşama geç kalma, Sarumanlar oturmaya gelecek."

"Bula bula bu akşamı mı bulmuş? Elflerle Orkların süper kupa maçı var. Söyle yarın gelsinler."

Orta dünya var olmuş olsa, savaşlar bitip kırgınlıklar geçtikten sonra, yaklaşık böyle bir yer olurdu herhalde. Tabi Gandalf'la üç yüzünden sonra kim evlenecekse!

Milyonlarca satan kitap, dillere destan bir film, olay yaratan bir serüven. Arkasından gelen onlarca yeni film ve yüzlerce yazılmış kitaba öncülük eden, fantastik romanların atası kabul edilen Yüzüklerin Efendisi'nin  bu derece etki yaratacağını eminiz yazarı bile öngörmemiştir.

Peki nedir fantastik dünyasını bu derece çekici kılan? Tabi ki öncelikle hayal gücü. Tüm insanlık içinde olağanüstü hikayelere imza atma isteği duyar ki bu da ancak fantastik bir dünyada mümkün olabilir. Yeni bir dünya yaratır ya da var olanı değişime uğratır, içindeki kötülüklerle savaşır, maceradan maceraya atılırsınız.

Ne ayaktır bu gandalf? Nedir bu fantastik çılgınlığı?-1

Yüzüklerin Efendisi, Game of Thrones, Harry Potter, Ejderha Mızrağı gibi yapımların yanı sıra Korkak ve Canavar, Puslu Kıtalar Atlası gibi kaliteli yerli romanlar da ön plana çıkmakta. Size bir de küçük tüyo; başından sonuna kadar merak ve heyecan içinde okuyacağınız "Üç Kapı-Yedilerin Efsanesi" isimli yeni fantastik roman yakın zaman içinde raflardaki yerini alacak.

Fantastik türüne ilgi duymayanlar için şu son notu düşmek gerekir; kaliteli bir fantastik romanı elinize alınca heyecan duyarak okuyacağınıza ve tadının damağınızda kalacağına hiç şüpheniz olmasın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık