OFPOF

Mutlaka İzlenmesi Gereken Korku Filmleri

-
1.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mutlaka İzlenmesi Gereken Korku Filmleri
1.197 izlenme
Ofpofer
-

En iyi korku filmlerinin arasında gösterilen bu filmler herkesin beğenisini toplamış yapımlardan sayılıyor.

- The Others (Diğerleri)

The Others (Diğerleri)

Gerilim filmlerinin en iyilerinden olan The Others, en beğenilen filmler arasında yerini alıyor. film atmosferiyle büyülerken, sürpriz sonu ile seyirciyi şaşırtmayı biliyor. Ayrıca Nicole Kidman'ın oyunculuğunun zirvesini gördüğümüz bu film, seyredilmesi gereken korku filmleri arasında yerini alıyor.

IMDb: 7.6

- Eden Lake (Kan Gölü)

Eden Lake (Kan Gölü)

"2000'li yıllarda iyi korku filmi çıkmıyor" diyenleri yalancı çıkartacak bir film Eden Lake... Göl kenarında bir tatile çıkmak isteyen çiftimizin başına gelen öyküyü anlatan bu film, türünün en iyi örnekleri arasındadır.

IMDb: 6.8

- 1408

1408

Bir Stephen King şaheseri olarak karşımıza çıkan 1408, tek odada geçen ama asla enerjisi düşmeyen bir film. Bir korku yazarının hikayesinin anlatıldığı film 1408 numaralı odanın lanetinden bahsediyor. Film korku severler tarafından bir hayli beğenilmiş ve eleştirmenlerden de olumlu yorumlar almıştır.

IMDb: 6.8

- Martyrs (İşkence Odası)

Martyrs (İşkence Odası)

Geçelim Kore korku filmlerine. Bu türün herkesin midesini kaldırmayacağını belirtmekte fayda var. film çok fazla işkence sahnesi ve kan içeriyor. O yüzden izleyecek olanlar iki kere düşünmeli. Bu tarzı sevenlerin ise, çok beğeneceğini belirtelim.

IMDb: 7.1

- Haute Tension (Yüksek Tansiyon)

Haute Tension (Yüksek Tansiyon)

2003 yapımı bu film, belki de son yılların en kanlı korku filmlerinden biri. İçerdiği bol kan ve şiddet sahneleriyle herkese hitap etmese de, arşivlerde iyi bir korku filmi olarak yerini alıyor.

IMDb: 6.8

- Stigmata

Stigmata

Şeytani korku film severlerin seçeceği bir film Stigmata. Film 90'lı yılların son çeyreğinde yayınlanmıştır. Gerek oyunculuklar, gerek senaryosuyla tam anlamıyla olmuş bir filmdir. Şüpheye düşmeden izlenilecek korku filmleri arasındadır.

IMDb: 6.2

- Grave Encounters (Mezarlık Buluşmaları)

Grave Encounters (Mezarlık Buluşmaları)

Şeytani varlıkların başrolde olduğu bir film. Bu film asla zaman kaybı olmayacak korku filmlerden biridir. Bir grup genç, programları için akıl hastanesine çekim yapmaya giderler. Akıl hastanesinin geçmişini öğrendiklerinde ise, artık onlar için çok geç olacaktır. Grave Encounters bir seri film. Birinci film gibi ikinci filmide bir hayli güzel olan film, seyircilere hoş saatler yaşatacak.

IMDb: 6,1

- The Hitcher (Otostopçu)

The Hitcher (Otostopçu)

Herkesin farklı türlerdeki korku filmlerinden korktuğunu biliyoruz. Bu kez en iyi katil korku filmlerinden birini belirtmekte fayda var. 1986 yapımı bu film yüksek IMDb puanıyla dikkat çekiyor. Yol filmlerini sevenlerin bir hayli beğeneceği film atmosferiyle de ilgi çekiyor.

IMDb: 7,3

- 5150 rue des Ormes (Ölüm Oyunu)

5150 rue des Ormes (Ölüm Oyunu)

Her türlü korku filmi klişelerinden sıkıldım diyorsanız, bu film tam size göre. Farklı konusu ve kurgusuyla oldukça ilgi çeken bu film, diğer korku filmlerinden sıyrılan bir film olmuş. 

IMDb: 6,7

- Sleep Tight (Ölüm Uykusu)

Sleep Tight (Ölüm Uykusu)

Aslında bir gerilim-dram filmi olarak tanımlayacağımız bu film en dikkat çeken filmler arasında yerini alıyor. Bir kapıcının hastalıklı ruhunu anlatan bu film, sonu ile oldukça dikkat çekiyor.


IMDb: 7.2

- Kim Bok-nam salinsageonui jeonmal (Cinnet)

Kim Bok-nam salinsageonui jeonmal (Cinnet)

Geçelim Kore sinemasını sevenlere. Bu film iki çoçukluk arkadaşın hikayesini anlatan bir film. Uzun bir aradan sonra tekrar bir araya gelen arkadaşların, aldıkları yanlış kararlar onlara kötü bir son hazırlayacaktır. Asla zaman kaybı olmayacak bir film.

IMDb: 7.3

- Don't Breathe (Nefesini Tut)

Don't Breathe (Nefesini Tut)

2016 yılının en beğenilen korku-gerilim filmi Don't Breathe. film kör bir adamın evine hırsızlık yapmaya giden gençlerin hikayesini anlatıyor. Tamamen klişelerden arındırılmış bir film olmasıyla dikkat çekiyor.

IMDb: 7.3

- The Omen

The Omen

Geçelim bir korku filmi serisine. Şeytan'ın oğlu olarak Türkiye'de vizyona girmiş bu film serisi, şeytanın ve oğlunun dünyaya egemen olma hikayesini anlatıyor. Seri 3 filmden oluşuyor. Devam filmleride ilk filmi gibi oldukça iyi olan The Omen, seyredilmesi gereken korku filmleri arasındadır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.