OFPOF

Mutlaka İzlenmesi Gereken Animeler

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mutlaka İzlenmesi Gereken Animeler
1.345 izlenme
Ofpofer
-

Anime tarihinin en iyi 9 animesini sizler için derledik. Her birini çok beğeneceğinizin garantisini veriyoruz.

1. Fairy Tail

Fairy Tail

Hiro Mashima tarafından yazılan bir Japon manga serisidir. 23 Ağustos 2006 yılından bu yana Kodansha'nın Haftalık Shonen Magazini dergisinde yayınlanmaktadır. Kodansha tarafından ciltlerinden (Jap. tankōbon) ilki 2 Ağustos 2006 tarihinde yayınlanmışken, seri 15 Mayıs 2015 tarihi itibariyle 49 cilde ulaşmıştır. Bu ciltler daha sonrasında A-1 Pictures ve Satelight tarafından anime serisine dönüştürülmüş ve 12 Ekim 2009 tarihinde Japonya'da piyasaya sürülmüştür. Bu anime serisi 30 Mart 2013 'te 175. bölümde son bulmuşken, devamı niteliğindeki yeni seri 5 Nisan 2014 - 26 Mart 2016 tarihleri arasında yayınlanmıştır. Aynı zamanda yedi orijinal video animasyonu olan serinin bir de anime filmi bulunmaktadır.

2. Code Geass

Code Geass

Zero önderliğindeki Kara Şövalyeler birliğinin yürüttüğü Siyah İsyan'ın başarısızlığa uğramasından sonra Alan 11, Britanya İmparatoru tarafından Yardıma Muhtaç Topraklar statüsüne indirilir. Bunun sonucunda Britanya İmparatorluğu Alan 11 üzerindeki baskısını arttırarak daha katı ve baskıcı kurallar koymaya başlar. Ayrıca Kara Şövalyeler birliğinin birkaç üyesini tutuklayıp faaliyetlerine son verir. Bunun dışında Britanya İmparatorluğu dünyanın iki önemli süper gücü ile de gerilimler yaşamaktadır. Biri uzun yıllardır savaş içinde oldukları E.U., diğeri ise Alan 11'i savaşmadan ele geçirmeyi isteyen Çin Federasyonu.

3. Tengen Toppa Gurren Lagann

Tengen Toppa Gurren Lagann

insanların yeraltında yaşamaya zorlandığı bir uzak gelecekte geçer; gökyüzünün, "yerin", ağaçların hatta güneşin bile efsane olarak nitelendirildiği bir gelecekte. insanlar küçük küçük ve birbirlerinden uzak gruplar halinde yaşamaktadır. insanlar yeryüzüne çıkma düşüncesini akıllarından geçirmezler, zira yeryüzünden korkarlar. yeraltında alan oldukça kısıtlı olduğundan, nüfus artışını kontrol etmek için çeşitli yollara başvururlar: yeraltında daha da derinlere inip köyü büyütmek ya da doğan çocuk kadar insan belirleyip onları kurban etme gibi. anime, yeraltını kazma yolunu seçen bir grupta "delici" olarak görev yapan küçük simon ve "abi" dediği karizma abidesi kamina'nın önderliğinde, insanoğlunun yeryüzüne çıkma mücadelesini konu alır.

4. Angel Beats!

Angel Beats!

Angel Beats!, P.A. Works ve Aniplex anime şirketleri katkılarıyla, Seiji Kishi yönetmenliğinde hazırlanan 13 bölümden oluşan birJapon anime serisidir. 2010 yılının 3 Nisan - 26 Haziran tarihleri arasıda Japonya'da yayınlanan animenin asıl hikâyesini Jun Maeda tasarlamıştır.

5. Deadman Wonderland

Deadman Wonderland

14 yaşındaki ganta igarashi sıradan bir lise öğrencisidir.normal bir hayat sürmek,top oynamak falan istemektedir.her zaman yaptığı gibi okula gittiği bir gün sınıfına kanlı giysiler içinde kasklı bir adam girer (sınıf 3. kattadır ve adam camdan girer ) ve bütün sınıf arkadaşlarını katleder.göğsünün içine de hediye olsun diye bir adet kırmızı taş yerleştirir. ganta tutuklanıp ölüm cezasına çarptırılır ve deadman wonderland isimli hapishaneye yollanır.bu hapishane diğerlerinden çok farklıdır:hapishane mahkumlar tarafından işelitlen bir panayırdır.boynuna takılan bir tasma ona sürekli zehir enjekte etmektedir.zehir 3 gün boyunca şeker* adı verilen panzehirler alınmaz ise onu öldürecektir.
hapishane içinde özel bir para sistemi geçerlidir.verilen işleri yapan mahkumlar işlerinin önem derecesine oranla para alırlar.bu para ile yiyecekleri yemekten tutunda kaldığı yere kadar her şey satın alırlar.hatta yeterli miktarda para kazanan mahkumlar mahkumiyetlerini bile kısaltabilirler.şekerlerde bu para ile alınmaktadır.çok ucuz da değillerdir...
bu arada ganta da arkadaşlarını öldüren adamın,kendi taktığı isim ile ''red man''in peşine takılır...

6. Koi Kaze

Koi Kaze

Saeki Koushirou, bir düğün planlamacısı olarak çalışmaktadır. Ama mutlu günlerini plandıkları insanların aksine aşk hayatı, tam bir kaostur. kız arkadaşı artık onu sevmediği söylemiş ve onu terk etmiştir. Saeki, üstüne üstlük babası ile yaşamaktadır ve yıllardır annesi ve kız kardeşini görmemiştir. 
Kız arkadaşı onu terk ettikten kısa bir süre sonra Saeki, trende liseli bir kız görür. Kıza anında bir yakınlık hisseder. Yakınlaşma fırsatını, bir sonraki gün onu tekrar trende görünce bulur. Kıza luna parka gitmeyi teklif eder. Kız da kabul eder, luna parkta ikisi de kalplerin kırık olduğunu söyler. 
Ama acaba Saeki neden bir liseli kıza ilk anda bu kadar yakınlık duymuştur? 

7. Vandread

Vandread

Hibiki’nin yaşamı sıkıcıdır.Kadınlar ve erkekler arasındaki sivil savaş inter galaktik yaşamı da olumsuz yönde etkilemiştir.Bu acımasız savaşın ortasında Hibiki arkadaşları tarafından ona yapılan sataşmalara ve baskılara rağmen kendi robotunu yapmanın hayalini kurmaktadır.Bu hayalini biraz hızlı yoldan gerçekleştirmek isteyen Hibiki ordudaki bir robotu çalmaya yeltenir,fakat bu kötü bir fikirdir, bu hata onu bir uzay savaşının ortasına atar ve düşmanlarla karşı karşıya gelmesine sebep olur, bu sayede gündelik yaşamını tamamıyla değiştiren bir maceranın ortasında kalacaktır.

8. s-CRY-ed

s-CRY-ed

26 bölüm x 25 er dk dan oluşan hızlı , iyi çizilmiş , güzel karakter gelişimi olan , müzikleri kulağa hoş gelen , konusu ve baş düşmani biraz klişe bile kaçsa kesinlikle izlenmelik bir anime.
konusu : yakın gelecekte bazı insanlarda oluşan alter adında bir güç , başka dünyaya gateway açıp kişinin hayalgücü ile bulunduğu dünyanın gerçekliğini değiştirme gücü ortaya çıkmıştır ... bu fenomenin ortaya çıktığı ada ise büyük bir patlamadan sonra üzerindeki tüm yaşamın yok olduğu sonradan sonradan tekrar yerleşilen bir yerdir. herkes olağan bir yaşam yaşamak istese bile hükümetler bu güç sahiplerini kendi çıkarlarina uygun olarak kullanmak isterler fakat olaylar beklendiği şekilde gelişmez.

9. Witch Hunter Robin

Witch Hunter Robin

dünya'da hala cadılar varlığını sürdürmektedir. Cadıları yok etmek için gizli bir organizasyon yapılmıştır. STN-J(J-Japonya'da ki organizasyon) Japonya'da ki kalan cadıları bulup yok etmekle görevlidir. STN-J ye yardım etmesi için 15 yaşında olan Robin Sena gönderilmiştir. Robin Japonya'da doğmuş ve İtalyan rahibe manastırında kalan bir cadıdır. STN-J ajanları ile Robin'in cadılara olan mücadelesi anlatılmaktadır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.