OFPOF

Mutlaka İzlenmesi Gereken 8 Netflix Dizisi

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mutlaka İzlenmesi Gereken 8 Netflix Dizisi
1.612 izlenme
Ofpofer
-

Türkiye'de yayına yakın zamanda başlayan Netflix'in bir çok kişinin bilmediği her ilgi alanına hitap eden birbirinden güzel ve ilginç dizileri.

1. Stranger Thinks

Stranger Thinks

Netflix'in fantastik ve korku türünde ki dizisi 15 temmuz itibariyle yayınlanmaya başlamıştır. İlk sezonunda 8 bölüm bulunan bu fantastik yapımın yönetmenliğini Matt Duffer ve Ross Duffer kardeşler yapmaktadır. Ayrıca Duffer kardeşler bu yapımın senarist ve yaratıcıları konumunda bulunuyor. Başrollerinde Winona Ryder, David Harbour ve Finn Wolfhard bulunuyor. Dizi başlangıç olarak arkadaş canlısı bir çocuğun kaybolmasıyla birbirini takip eden gizemli olayları işliyor. Değişik konu ve işleyişiyle Stranger Thinks izlenmeye değer bir dizi olarak arşivlerde yerini alıyor.

2. House Of Cards

House Of Cards

House of Cards Kevin Spacey gibi bir ustanın baş rol oynadığı David Fincher gibi bir şaheserin yönetmenliğini yaptığı, Michael Dobbs'un kitabından ve İngiliz BBC kanalının aynı isimli mini dizisinden uyarlanan bir politik drama dizisidir. House of Cards, Washington'da yaşayan hırslı bir politicanın zirveye tırmanışını anlatıyor. Ülkemizde fazla bilinmeyen bu politik Dizi konusuyla ve oyunculuğuyla izleyiciyi güzel bir serüvene sürüklüyor.

3. Hemlock Grove

Hemlock Grove

Netflix’in kurt adam dizisi olarak bilinen yapım 2013 yılında yayınlanmış ve büyük izlenme oranlarına sahip olan yapımlar arasında yer alıyor. Tür olarak korku, gizem ve trajedi kategorisinde yer alan yapımın baş yönetmeni David Straiton ve senaristi, yaratıcıları olarak tanımlanan Brian McGreevy ve Lee Shipman isimleridir. Başrol oyuncuları, Famke Janssen, Landon Liboiron, Bill Skarsgård oynamaktadır. Dizi de; Genç bir kız, vahşice öldürülür ve cesedi eski Godfrey Çelik Fabrikası’nın yakınında bulunur. Söylentilere göre bu cinayetin 2 şüphelisi vardır: 17 yaşında olan ve kurt adam olduğu söylentileri dolaşan Peter Rumancek ve Godfrey mülkünün mirasçısı Roman. Bu iki delikanlı gerçek katili bulmak için güçlerini birleştirecek ve asıl hikaye bundan sonra başlayacaktır.Bu tür dizi sevenler için izlenmesi gereken bir dizidir.

4. Marvel's Jessica Jones

Marvel's Jessica Jones

Jessica Jones Marvel’ın “Defenders” takımını oluşturacak dört karakterden ikincisi. İlk Karakter olan Daredevil'dan sonra Jessica Jones yerini alıyor ve onu Luke Cage ve Iron Fist izleyecek. Dizi diğer tüm Marvel Netflix dizileri gibi New York'da çekiliyor. Dizi de konu olarak; Kimyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olur ve onu tipik Marvel olayları takip eder. Marvel yapıtlarını sevenler için izlenmesi gereken bir Netflix yapımı dizi.
 

5. Daredevil

Daredevil

Yönetmenliğini  Phil Abraham ve Adam Khane olmak üzere paylaşan Daredevil dizisi için ise çizgi romana çok uygun bir oyuncu kadrosu var. Charlie Fox (Matt Murdock), Geoffrey Cantor, Vincent D'Onofrio, Judith Delgado, Rosario Dawson gibi isimler dizide oyuncu olarak görülüyor. Dizinin konusu; Küçük yaşta radyoaktif bir maddenin gözüne çarpması sonucu görme yetisini kaybeden Matt Murdock böylece diğer duyu organları çok iyi çalışmaya başlamıştır. Kahramanımız gündüzleri suçsuz insanları savunan bir avukat geceleri de kötülerle savaşan bir kahraman olur. Fantastik, aksiyon türünde keyifle izlenebilecek bir dizidir.

6. Narcos

Narcos

Amerikalı bir ajanın ağzından anlatılan uyuşturucu taciri Pablo Escobar'ın hayatının konu alındığı bu Dizi de gerçeklik ön plandadır. Dizide ki karakterlerin tümünün isimleri gerçek isimlerdir. Netflix'in özel olarak hazırlamış olduğu bu dizinin senaryo kadrosunda bile 5 senaristin ismi vardır.

7. Sense8

Sense8

Matrix serisinin de yaratıcılarından olan Wachowski Kardeşler ile Netflix'in ortaklaşa yapımı olan bir bilimkurgu dizisidir. Dizinin konusu şu şekilde; Dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 farklı kişinin açıklanamayan bir sebebten birbirlerinin hafızalarına, zihinlerine, ana dillerine ve yeteneklerine sahip olurlar ve bu olağanüstü durumla savaşırken hayatta kalmaya çalışırlar. Dizide Seoul, Mumbai, San Francisco, Berlin, Nairobi, Chicago ve Mexico City'i ziyaret etme imkanı bulacaksınız. İzlenebilecek güzel ve ilginç bir Netflix yapımı.

8. Making a Murderer

Making a Murderer

Eleştirmenler tarafından övgüler alan belgesel Dizi aynı zamanda savcılık, savunma avukatları, mağdurların aileleri tarafından bazı tepkilelere de maruz kalmıştır. Hatta Beyaz Saray bile belgesel ile ilgili bir açıklama yapmak durumunda kalmıştır. Türkçeye "Bir Katili Yaratmak" olarak çevrilen dizide, cinsel saldırı ve cinayete teşebbüs suçundan 18 yıl hapis hükmü yiyen Steven Avery isimli bir mahkumun trajedik yaşamına yer verilmektedir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.