OFPOF

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Bilim Kurgu Filmi

-
2.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Bilim Kurgu Filmi
881 izlenme
Ofpofer
-

Birbirinden kaliteli 10 bilim kurgu yapımını sizlerin beğenisine sunuyorum.

  Son dönemde çekilen çoğu bilim kurgu filmi gelecek tasvirlerini konu alıyor yani ütopyaları.Daha eski bilim kurgu filmleri ise ironik biçimde daha çok konu çeşidini barındırıyor.Bu yazımda sizlere yapım yılı farketmeksizin kaliteli bilim kurgu filmlerini derledim.Bazıları birer başyapıt , bazıları ise çok bilinmiyor.

1. Ex Machina

Ex Machina
Genç bir yazılımcı , çalıştığı şirketin ceosunun yanında 1 hafta geçirme ödülünü kazanır.Fakat bir deneyin içinde olduğundan habersizdir.Epey ilginç bir sonun beklediği bu filmi beğeneceğinizi düşünüyorum.

 

2. Prometheus

Prometheus
Bir gün bir grup arkeolog bir mağarada medeniyetimizin kaynağını gösteren bir şey bulur.Bunun üzerine bir şirketin sponsorluk ettiği bir araştırma düzenlerler.Medeniyetimizin kaynağı bulunur , fakat sonuç pekte hayırlı olmayacaktır.

 

3. Stargate

Stargate
1 film ve 3 diziden oluşan bu yapım oldukça geniş bir konuya sahip.Yıldız geçidi adı verilen bir cihaz ile evrenin her köşesine gidiyor , türlü dostluklar ve düşmanlıklar kazanıyoruz.

 

4. I Origins

I Origins
Bir bilim adamının sevgilisini kaybetmesi üzerine yeni bir araştırmaya konu olması ve gözlerin esrarengiz bilimi...Daha fazlasını söylemekle spoiler vermek istemiyorum.

 

5. The Dark City

The Dark City
Türlü söylentilere göre Matrix'in ilham aldığı bu yapımda uzaylılar evrenin ortasında insanlar üzerinde deney yapmak amacıyla bir şehir oluşturuyorlar.Karanlık bir şehir.

 

6. The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor
Acaba evrenimiz bir simülasyon mu?Simülasyonun simülasyonunun simülasyonu?Bir yerden tanıdık geliyor ama...Beğeneceğinizi düşündüğüm kafa yoran bir bilim kurgu filmi.

 

7. Inception

Inception
İnsanların mahremiyetine saygı göstermeyerek rüyalarına giren , işi biraz daha büyütüp rüyalarının rüyalarına giren bir ekibi konu alıyor.Epey kafa yoran bu yapımın sonu hakkında ise tartışmalar devam ediyor.

 

8. Twelve Monkeys

Twelve Monkeys
Zaman yolculuğunu konu alan bir bilim kurgu filmi.Klasik olmanın çok ötesinde bir hapishane hayatı süren baş karakterimiz , bir virüsü engellemeye çalışıyor.Tabii olaylar gelişiyor.

 

9. In Your Eyes

In Your Eyes
Birbirinin gözlerinden hayatı gören 2 gencin macerasını konu alan oldukça romantik bir bilim kurgu - macera filmi.

 

10. Interstellar

Interstellar
 Gezegenimizin sonu yaklaşmış ve yokoluşun eşiğinde ki insanlık kolonizasyon için yeni gezegenler arıyor.Elbette işler planlandığı gibi gitmiyor.Karadelikler , zamanın göreceliği derken harika bir soundtrack ile filmin gizemine kapılıyoruz.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.