OFPOF

Mükemmel Olduğu Halde En İyi Film Dalında Oscar Ödülünü Alamayan 10 Film

-
1.4b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mükemmel Olduğu Halde En İyi Film Dalında Oscar Ödülünü Alamayan 10 Film
967 izlenme
-

En çok etkilenmiş olduğunuz filmler bile en iyi film ödülünü almamış olabilir. İşte o ödülü alamayan birbirinden efsane filmler

Oscar ödülleri bazen tartışmalara yol açar. Bir bakarsınız sıkılıp yarıda bıraktığınız film oscar almış. Bide bunun tam aksine izlemeye doyamadığımız ve oscar alamayan filmler var. 

1. Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli
Bu filmi beğenmeyen yoktur heralde. İmdb top 250 listesinin zirvesinde olan Esaretin Bedeli, 1994 senesinde en iyi film ödülünü 'Forrest Gump'a kaptırmış.

2. Batman - Kara Şövalye

Batman - Kara Şövalye
İmdb listesinde 4.sırada bulunan Batman serisinin 2.filmi çıktığı sene en iyi film ödülüne aday bile gösterilmemiş. 2008 yılının kazananı iste bir başka efsane film 'Milyoner'.

3. Ucuz Roman

Ucuz Roman
İmdb listesinde 5.sırada yer alan Tarantino yapımı bu film 1994 yılında aday gösterilmiş ancak o da ödülü 'Forrest Gump'a kaptırmış.

4. Dövüş Kulubü

Dövüş Kulubü
Bir başka efsane daha. İmdb listesinde 10.sırada yer alan bu film 2000 yılında katıldığı Oscar'da en iyi film dalında aday olaral gösterilmemiş. 2000 yılının kazananı iste 'Gladyatör'. 

5. Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği
İmdb listesinde 11.sırada bulunan Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi 2001 yılında aday gösterilmiş ancak ödülü 'Akıl Oyunları' filmine kaptırmış. 

6. Başlangıç

Başlangıç
2010 yapımı bir Nolan filmi olan 'Başlangıç', IMDb listesinde 14.sırada yerini almış. 2010 yılında en iyi film dalında aday gösterilen film ödülü 'Zoraki Kral' adlı filme kaptırmış.  

7. Sıkı Dostlar

Sıkı Dostlar
İmdb listesinde 17.sırada olan film 1990 yılında aday gösterilse de ödülü 'Kurtlarla Dans' adlı filme kaptırmış.

8. Matrix

Matrix
İmdb listesinde 18.sırada bulunan 1999 yapımı film bu ödüle aday gösterilmemiş. O senenin kazananı ise 'Amerikan Güzeli' adındaki film.

9. Yedi

Yedi
1995 yapımı olan ve IMDb listesinde 22.sırada bulunan film bu ödüle aday gösterilmemiş ve bu yılın ödülünü ise 'Cesur Yürek' adlı film almış.

10. Sevginin Gücü

Sevginin Gücü
İmdb listesinde 27.sırada bulunan 1994 yapımı film en iyi film ödülüne aday gösterilmemiş. 1994 yılı ödülünü daha önce de belirttiğim gibi 'Forrest Gump' almış.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.