OFPOF

Muhteşem Oyunculuklarına Rağmen Oscar Kazanamamış 16 Oyuncu Biri Belli Zaten :)

-
586
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Muhteşem Oyunculuklarına Rağmen Oscar Kazanamamış 16 Oyuncu Biri Belli Zaten :)
484 izlenme
Ofpofer
-

Çok Meşhur Olmalarına Rağmen Oyunculuklarıyla Henüz Oscar Kazanamamış 16 Ünlü Oyuncu

Her ne kadar bir çoğu popüler kültürün oyuncuları olsa da oyunculuklarıyla ve oynadıkları filmlerle hafızalara kazınan ancak bu performanslarıyla bir türlü Oscar'ı kazanamayan 16 oyuncu sizlerle..

1. Johnny Depp

Johnny Depp

Özellikle Karayip Korsanları serisiyle gönüllere Kaptan Jack Sparrow olarak kazınan, birbirinden çok farklı onlarca karakteri başarıyla canlandıran, kılıktan kılığa giren ünlü oyuncu, 3 kez Oscar ödüllerine aday olmuş olsa da henüz ödüle kavuşabilmiş değil. Bu arada Kaptan Jack Sparrow olarak Oscar'a aday olduğunu ama yine de kazanamadığını da belirtelim.

2. Tom Cruise

Tom Cruise

Bir çok başarılı karakter canlandırmış olsa da Tom Cruise'da 3 kez aday olduğu Oscar'ı kazanamayan ünlüler listemizde.

3. Edward Norton

Edward Norton

En son Birdman filmiyle 2015'te de Oscar'a aday olan Edward Norton'da Oscar kazanamayan ünlülerimizden. Özellikle Fight Club, American History X, Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance), The Illusionist, 25th Hour ve hatta The Incredible Hulk gibi birçok filmde izlediğimiz Edward'da 3 kez Oscar'a aday olmuş durumda. Ne diyelim umarım 4.'de kazanırsın Edward.

4. Harrison Ford

Harrison Ford

Star Wars serisi de dahil olmak üzere onlarca filmde rol almış olan Harrison Ford, 74 yaşına gelmesine rağmen halen Oscar kazanamamış bir isim. Leonardo'da bu yolda gidiyor

5. Gary Oldman

Gary Oldman

Leon'da dahil bir çok filmde rol almış olsa da Gary Oldman'da sadece 1 kez aday olduğu Oscar'ı kazanamamış isimlerden.

6. Will Smith

Will Smith

Rol aldığı birbirinden etkileyici filmlere ve 2 kez Oscar'a aday gösterilmesine rağmen Will Smith'de Oscar'ı kazanamayan isimlerimizden.

7. Liam Neeson

Liam Neeson

Yine meşhur bir isim, yine kazanılamayan bir Oscar. Bu sefer ki ismimiz ise Liam Neeson, 1 kez aday olduğu hem de Schindler's List filmiyle Oscar'ı kazanamayarak listemize giriyor.

8. Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

Özellikle yeni kuşağın çok yakından tanıdığı Robert Downey Jr.'da Oscar kazanamayan isimlerimizden birisi. 2 kez Oscar'a aday gösterilen demir adamımız, iki törendende eli boş olarak dönmüş.

9. John Travolta

John Travolta

Pulp Fiction, Face Off, Swordfish, Grease gibi filmlerde rol almış olan yıldızımız 2 kere aday olduğu Oscar'ı kazanamayarak listemize girdi.

10. Joaquin Phoenix

Joaquin Phoenix

Özellikle Gladiator filmiyle nefretimizi kazanan Joaquin, 3 kez aday olduğu Oscar'ı kazanamayan isimlerden.

11. Brad Pitt

Brad Pitt

Heralde şu filmde oynadı, bu filmde oynadı diye saymama gerek yok. Hepiniz tanırsınız zat-ı muhteremi. Oyunculuğuyla 3 kez Oscar'a aday olmuş olsa da Brad'de bu ödülü kazanamayanlar arasında. Tabi oyunculuk dışı alanlarda bu ödüle sahip olduğunuda belirtelim yani burdaki bir çok isme göre açlığını kısmende olsa gidermiş bir isim kendisi.

12. Samuel L. Jackson

Samuel L. Jackson

Her ne kadar 1995'te Pulp Fiction ile büyük ödüle çok yaklaşmış olsa da bir daha Oscar'a aday bile olamayan Samuel L. Jackson'da bu ödüle erişememiş isimlerden.

13. Charlie Chaplin

Charlie Chaplin

Her ne kadar Onur Ödülü kazanmış olsa da Charlie Chaplin'de oyunculuğu ile bu ödülü kazanamamış isimlerden birisi. Ancak Oscar kazanamamış olması Charlie Chaplin gerçeğini etkilemez. Charlie Chaplin Oscar'ı olsa da olmasa da Charlie Chaplin'dir.

14. Jim Carrey

Jim Carrey

Filmlerinin hangi birisini yazsam bilemedim. Ödül alamayan en ilginç isimlerden birisi de hiç kuşkusuz Jim Carrey'dir. 

15. Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer

Her ne kadar 2 kez en iyi oyuncu, 1 kez de en iyi yardımcı oyuncu olarak aday gösterilse de bir türlü finish çizgisini geçememiş olan güzel oyuncu da Oscar'ı kazanamayanlar listemizde kendisine yer buluyor.

16. Leonardo Di Caprio

Leonardo Di Caprio
1 değil, 2 değil, 3 değil taaaam 5 kavanoz Oscar şaka bir yana tam 5 kez Oscar'a aday gösterilen, bu konuda capsler yapılan, dillere düşen, Oscar için kendini çöllere vuran Leonardo Di Caprio'da bu ödülü bir türlü kazanamayan isimlerin adeta temsilcisi. Yeri geldi buz gibi sularda dondu, yeri geldi Oscar için ayıyla kapıştı, yeri geldi Oscar'ı rüyalarının rüyalarında aradı, yeri geldi "parasıyla değil mi ulan" diyerek borsadan zengin oldu ama yine de Oscar'ı kazanamadı. Hatta bir aralar Oscar alamadığı için kafayı yiyip akıl hastanelerine düşmüşlüğü bile oldu. Ancak yine de gelmedi Oscar ve belki de hiç gelmeyecekti.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.