OFPOF

Muhakkak İzlemeniz Gereken 7 Film

-
2.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Muhakkak İzlemeniz Gereken 7 Film
2.401 izlenme
Ofpofer
-

Son yıllarda sinema severler ile buluşmuş, izledikten sonra hakkaten "güzel filmmiş" diyeceğiniz 7 film

1. The Martian - Marslı (2015) IMDB Puanı: 8.2

Bir yazılımcı olan Andy Weir tarafından 2012 yılında piyasaya sunulan bilim kurgu romanı "Marslı" dan uyarlanan bir filmdir. Bir grup Nasa çalışanının Ares III projesi için Mars'a gönderilmesinin ardından başlarına gelenler ile başlayan ve devamında o çalışanlardan birinin Marsta hayatta kalma mücadelesini konu almaktadır. Amerikanın bilim kurgu filmlerindeki yeteneklerini hepimiz biliyoruz ve bu filminde başarılı filmlerden olduğunu söylememiz mümkün. Fakat kitabı okuyanların aynı şekilde düşündüğünü söyleyemeyiz ki tahmininiz üzere kitaplar her zaman filmlerden daha iyi olmaktadır. Eğer imkanınız varsa ilk etapta kitabını okumanızı ardından da filmini izlemenizi öneririm.

2. Intersteller - Yıldızlararası (2014) IMDB Puanı: 8.5

Christopher Nolan' ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Dünyayı daha yaşanılabilir hale getirmek isteyen eski bir bilim insanı olan Cooper'ın karşısına çıkan bir fırsatı değerlendirmek üzere olan yolcuğu ve bu süreçte yaşananları konu alan bir filmdir. 2014 yılında vizyona girmiş olan film oldukça yüksek beğeni toplamayı başarmıştır ve Nolan kalitesini yine ortaya koymuştur. Ayrıca hayal gücü anlamında bu nasıl bir hayal gücü diyebileceğiniz bir film.

3. Gone Girl - Kayıp Kız (2014) IMDB Puanı: 8.1

Sıradan bir evlilik yıl dönümü gününde Amy aniden ortadan kaybolur ve bunun en büyük sorumlusu kocası Nick olarak görülür. Bunun üzerine hem karısını bulmaya çalışan hemde polise suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışan Nick ve başından geçen olayları konu alan bir filmdir. İlginç ve enteresan bulacağınız ve kesinlikle sonunu merak edeceğiniz bir film olan "Gone Girl" ü izlemenizi öneririm.

4. The Imitation Game - Enigma (2014) IMDB Puanı: 8.1

II. Dünya Savaşı devam ederken Almanların kullandığı Enigma şifreleme sistemini çözmeyi başaramamışlardır, dolayısıyla bu da İngilizler ve müttefikleri tarafında ağır sonuçlar ortaya çıkarmaya devam etmektedir. Çözüm olarak İngiliz hükümeti en iyi şifre çözücü ve kriptologlarını bir araya getirir ve bu ekibe genç profesor Alan Turing de dahil olur. Bu ekibin Enigmayı çözmek için yaptıkları çalışmalar ve bu süreçte yaşananları konu alan bir filmdir. Eski zamanlarda geçen filmde ilginç bir konuyu ele alan bir film diyebiliriz. İzlediğinize pişman olmayacağınız bir film olduğunu düşündüğümden kesinlikle izlemenii öneririm.

5. Rush - Zafere Hücum (2013) IMDB Puanı: 8.2

1976 Formula sezonu sürücüleri James Hunt ve Niki Lauda arasındaki rekabeti anlatan, 2013 ABD yapımı biyografik aksiyon filmidir. Gerçek olayları anlatan bir film olduğundan ve aksiyon filmi olmasından oldukça beğenilen bir filmdir. İzlediğinizde göreceksiniz. 

6. Prisoners - Tutsak (2013) IMDB Puanı: 8.1

Şükran Günü'nü kutlamak için bir araya gelen iki ailenin küçük kızlarının kaybolması üzerine polise haber verilir. Fakat polisten bekledikleri ilgiyi bulamayan kahramanımız Keller Dover bir bir dedektiften yardım alarak kendisi adalet arayışına girer ve kızlarını bulmaya çalıştığı süreçteki olayların incelendiği aksiyon ve gizem dolu bir filmdir. İzlediğinizde güzel filmmiş diyeceğiniz bir filmdir. 

7. Django Unchained - Zincirsiz (2013) IMDB Puanı: 8.1

Yönetmenlik koltuğunda sinemanın dahi çocuğu, Oscarlı Quentin Tarantino'nun oturduğu bir filmdir desek yeterli olur bence, ki zaten fragmanı izlediğinizde filmi izlemeniz gerektiğine siz karar vereceksiniz. İyi Seyirler.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık