OFPOF

Merakla Beklenen ve İstanbul'da Çekimleri Yapılan ''Cehennem'' Filmi Sonunda Geliyor

-
865
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Merakla Beklenen ve İstanbul'da Çekimleri Yapılan ''Cehennem'' Filmi Sonunda Geliyor
991 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Robert Langdon geri dönüyor. Yepyeni maceraları ve yepyeni sembollerle film serisi devam ediyor.

Dan Brown'ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrolünde Tom Hanks yer alıyor. Daha önce Brown'un Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar kitaplarının da uyarlamalarında ana karakter Robert Langdon'ı canlandıran oyuncu bir kez daha aynı rolle karşımıza geliyor. Filmin yönetmenliği Ron Howard üstleniyor. Uyarlamanın senaryosu ise David Koepp'e ait.

Filmin çekimleri 27 Nisan 2015'te Venedik, İtalya'da başladı ve 21 Temmuz 2015'te tamamladı. film 14 Ekim 2016 tarihinde 3D ve 2D formatlarında sinemalarda gösterime girecek.

Filmin Floransa'da başlayan çekimlerine, geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul'da devam edilmişti. Aksiyon sahnelerinin büyük bir kısmı romandaki hikayeye paralel olarak Yerebatan Sarnıcı'nda tamamlanmış, çekimler 4 gün boyunca devam etmişti. 200 figüranın bulunduğu filmin seti Kapalıçarşı, Beyazıt Meydanı, Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Meydanı'nda kurulmuştu.

Filmin Oyuncuları

Tom Hanks -  Robert Langdon, Harvard University simge bilim profesörü 

İki defa Oscar ödülü almış, zor rollerin üstesinden gelebilmesi ile tanınmış ve özellikle dramatik rollerdeki performansıyla önemli başarı yakalamıştır.

Philadelphia ve Forrest Gump ile üst üste iki kez En İyi erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü alan Tom Hanks'in en önemli filmleri arasında, Forrest Gump, Philadelphia, Azap Yolu, Yeni hayat, Er Ryan'ı Kurtarmak ve Yeşil Yol sayılabilir. 2006 Cannes Film Festivali, Tom Hanks'in simgebilimci profesör Robert Langdon rolünde oynadığı Dan Brown'un aynı isimli kitabından yola çıkılarak hazırlanan Da Vinci Şifresi ile açılış yapmış ve izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

Felicity Jones -  Dr. Sienna Brooks, Langdon'un kaçışına yardımcı olan bayan doktor.

Jones aktör olan amcası Michael Hadley ile hareket ederek amcası tarafından daha başarılı olmak için teşvik edildi. Bunun yanında annesi de Jones'in yanında film ve tiyatro tutkunu oldu. Daha sonra ilk dizisi olan The Worst Witch'e (En Kötü Cadı) başladı. Fakat daha sonra diziden ayrıldı, ayrılma sebebi ise evini özlemiş olmasıydı. 2011 yılındaBurberry'nin yeni yüzü olan Jones, en son Ralph Fiennes yönetmenliğinde Charles Dickens'ın hayatını anlatan The Invisible Woman adlı yapıtta Dickens'ın metresini oynamıştır.

Ben Foster - Bertrand Zobrist, dünyadaki nüfus artışını durdurmak isteyen transhumanist bilim insanı.

Foster X-Men: The Last Stand (2006) filminde Warren Worthington III / Melek rolüyle ve 3:10 Treni (film, 2007) (2007) filminde Charlie Prince rolüyle bilinir.

Sidse Babett Knudsen -  Elizabeth Sinskey, dünya sağlık Örgütü Görevlisi

Knudsen'ın ekrandaki ilk görünüşü bir doğaçlama Komedi filmi olan Let's Get Lost'da olmuştur. Bu filmdeki başarılı performansı sayesinde aynı yıl içindeRobert ve Bodil Ödülleri'ni kazanmıştır.

Bu filmdeki başarılı performansıyla başlayan sinema kariyerinde neslinin en iyi Danimarkalı oyuncuları arasında gösterilmektedir..2000 yılında yer aldığı romantik komedi Den Eneste Ene sayesinde tekrardan her iki ödülü "En iyi kadın oyuncu" dalında kazanmıştır.). Ayrıca Monas Verden (Mona'nın dünyası) ve Efter brylluppet (Düğünden sonra) filmlerindeki başrol performanslarıyla aynı ödüllere adaylıkları bulunmaktadır.

Knudsen, uluslararası alandaki tanınırlığını Danimarka yapımı televizyon dizisi Borgen'daki Başbakan Brigitte Nyborg rolü sağlamıştır.

Vizyon Tarihi 

14 Ekim 2016 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.