OFPOF

Merakla Beklenen Film Babamın Kanatları 2 Aralık'ta Vizyonda

-
822
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Merakla Beklenen Film Babamın Kanatları 2 Aralık'ta Vizyonda
808 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sizleri çok fazla bekletmeden Babamın kanatları filmi ile baş başa bırakıyoruz.

Filmin konusu :

İbrahim, kanser hastalığa yakalandığını öğrenen bir inşaat işçisidir. İbrahim'in hayatta önem verdiği en kıymetli şey ise Van'da yaşayan ailesidir. Yeğeni Yusuf, amcası İbrahim'i anlamaktan çok uzak, işinde yükselme hırsıyla yanıp tutuşan bir işçidir. İbrahim bir yandan hastalığı ile uğraşırken bir yandan da inşaatında çalıştığı toplu konut şantiyesinde şartlar gitgide zorlaşmaktadır. Tüm bu karmaşanın ortasında İbrahim'in aklında tek bir soru vardır; arkasında ailesine ne bırakacak?

türk sinemasında iş kazaları ve iş şartlarıyla ilgili pek fazla film çekilmemesinden dolayı filmin farkındalığı arttırma gibi bir misyonuda söz konusudur. Ayrıca yönetmen Kıvanç Sezer filmi 2010 yılında inşaatta harç parasını çıkarmak için çalışan ve şantiyede düşüp hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ömer Çetin’e adadığını belirtiyor. Edebiyat öğretmeni olmak isteyen bir gencin ailesine yük olmamak için çalıştığı inşaatta tedbirsizlik yüzünden ölmesine ve bunun gibi nice olaylara sessiz kalınmaması gerektiğini düşünen yönetmen bu konuyla ilgili bir film çekmesi gerektiğine o zaman karar verdiğini söylüyor. 

Filmin oyuncuları ve filmdeki rolleri:

Filmin oyunculukları da anlatılan öyküye adeta dört koldan sarılıyor Menderes Samancılar’ın uzun senelere yayarak yan rollerde ilerlettiği başarılı oyunculuğu, bu başrol sayesinde adeta zirveye tırmanıyor. Tecrübeli oyuncu; gözleri, kambur duruşu ve çaresizliğe çektiği derin iç sayesinde ilk sahneden itibaren İbrahim karakterini benimsememizi sağlıyor. Altın Koza’da en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü alan Büşta Kip ise, az ama öz performansı sayesinde sinemamızın gelecek yıllarına adeta umut saçıyor.

Vizyon tarihi : 2 Aralık 2016
Yönetmen : Kıvanç Sezer
Oyuncular:  Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip, Tansel Öngel, Mustafa Kırantepe,Sarp Aydınoğlu,Kerem Karaboğa,Güllü Özalp Ulusoy

Film Fragmanı


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.