OFPOF

Melih Cevdet Anday’ın 1965 Yılında Kaleme Aldığı 'İçerdekiler' Oyunu Beyaz Perdeye Uyarlandı: İçerdekiler

-
338
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Melih Cevdet Anday’ın 1965 Yılında Kaleme Aldığı  'İçerdekiler' Oyunu Beyaz Perdeye Uyarlandı: İçerdekiler
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Türk edebiyatının usta yazar ve şairlerinden Melih Cevdet Anday’ın 1965 yılında kaleme aldığı 2 perdeden oluşan ‘İçerdekiler' beyaz perdeye uyarlandı.

Usta yazar ve şair Melih Cevdet Anday'ın aynı isimli yapıtının sinemaya uyarlanması olan "İçerdekiler" filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Hüseyin Karabey üstleniyor. Caner Cindoruk, Settar Tanrıöğen ve Gizem Soysaldı'nın başrolünü paylaştığı filmde ayrıca , Feyyaz Duman, Görkem Mertöz, Gürsü Gür, Melek Ceylan da rol alıyor. Filmin çekimleri Beykoz Kundura Fabrikası’nda büyük bir titizlikle hazırlanan mekanlarda gerçekleşti. Hazırlıkları 7 yılda tamamlanan filmin ön hazırlıkları ise 7 haftada tamamlandı.

film Konusu

Darbe döneminde iktidarın söylemine karşı bildiri dağıtan bir öğretmen gözlatına alınır. Kimseyle görüştürülmeyen ve tutuklama kararı olmaksızın siyasi şube başkomiseri tarafından 185 gün boyunca baskı altında sorgulanan öğretmen, psikolojik bir savaş vermektedir.  

Film Oyuncuları ve Rolleri

Filmde Caner Cindoruk darbe döneminde mevcut iktidarın söylemine karşı bir bildiri dağıttığı gerekçesiyle gözaltına alınan bir öğretmeni canlandırırken, Settar Tanrıöğen sorgularıyla ünlü Siyasi Şube Komiserini, Gizem Soysaldı ise bir anda hiç beklemediği bir durumla karşılaşan Baldız karakterini canlandırıyor.

Filmin vizyon tarihi henüz belirlenmedi ve fragmanıda çekimler yeni bittiği için yayınlanmadı. Fakat önümüzdeki günlerde fragmanın yayınlanması ve vizyon tarihinin açıklanması bekleniyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık