OFPOF

Marty McFly Geliyor

-
4.3b
Etkileşim
Ofpof'un Babası
Ofpof'un Babası
Ofpof'un Babası
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Marty McFly Geliyor
5.873 izlenme
Ofpof'un Babası
-

Back to The Future yani Geleceğe Dönüş filmindeki o tarih geldi çattı..!

Geçmişten günümüze, Geleceğe Dönüş serisi büyük küçük herkes tarafından çok sevildi. Nasıl sevilmesin ki? Adam geçmişe gidiyor oradan da geleceğe dönüyor tekrar. Kendimden hatırlıyorum daha ufacık çocukken Yeşilyurt'ta bulunan Günvi videoya gider "Mehmet abi, Geleceğe Dönüş'ün yeni filmi çıktı mı? Çıktı diye duydum" derdim. Halbuki o anda bir nevi secret yapıyordum, çünkü duymamıştım. Nereden duyayım?! "Hayır" cevabını alır almaz hemen arkasından Evrensel videoya koşar şansımı bu defa da orada denerdim. Bu denemelerim Evet cevabı alana kadar devam etti. Ta ki 1987 yılına kadar. Şimdi hatırlamıyorum ama filmin Türkiye'ye gelmesi belki biraz daha uzun sürmüş olabilir. Ben 1987'de izlediğimi farz ederek yazıma devam edeceğim.

O gün gelip çattı. Filmi kiraladım ve koşarak eve geldim ve maaile izlemeye başladık ve yeni bir şok ve üzüntü! Marty McFly geleceğe gidiyor ama ne gidiş! Bugünden tam 30 sene sonrasına. Şu an ilk kez izlesem yine inanırım ya da inanmak isterim. O zamanın teknolojisi ile, bugün "benim" diyen film efektlerine taş çıkarırcasına ve bir o kadar gerçekçi gidiyor hem de.

Marty McFly Geliyor-8rqgfsrfjt

Şok oldum çünkü film o kadar gerçekçi ve gelecek o kadar güzel anlatılmıştı ki. İnandım! Gelecek böyle olacak. Neden olmasın ki? 40 tonluk uçağı uçuran teknoloji tüy kadar kaykayı mı uçuramayacak, 1 tonluk arabayı mı? Elbiselerimizin anında kuruması, ayakkabımızın otomatik bağlanması, kurabiye büyüklüğünde bir pizzanın kocaman olması mı sizi şaşırtır yoksa uçağı havada, gemiyi denizde görmeniz mi? Aslında bunların hepsi olabilirdi ve olmalıydı da. Neden yoklardı ki 1987'de? Neyse 40 yaşına geldiğimde hepsi olacaktı nasılsa. Düşünsenize o gün 40 yaşında olan genç bir adam bugün 70 yaşında bir Dede yahu. İyi ki o zamanlar 40 yaşında değilmişim... Mesela babam Ahmet Yurtseven o zamanlar 40 yaşındaydı ama şu an 70 bile değil maalesef. 2001'den beri 55 yaşında benim babam. Acaba izlerken O da 2015'i merak ediyor muydu? Belki de..!

Üzüldüm çünkü yaşım henüz 13. Yani daha 28 sene var. Filmde 1985 anlatılıyor olabilir ancak film 1987'de çıktı. Bunu hemen hatırlatayım. Ölür müyüm kalır mıyım? Üzüldüm çünkü aslında bu bir film (Çocuktuk ama o kadar da saf salak değildik.!). Acaba ne kadarı gerçek olacak? Uçan kaykay olacak mı? Olsa da binecek miyim? 40 yaşıma kadar bırak uçanı, yerde giden kaykaya bile binmedim ama işte insan istiyor. Binemesen de binebileceğini bilmek güzel. Mesela hep kablosuz uçan bir oyuncak uçağım olmasını istemişimdir çocukken, şimdi Drone'un yüzüne bakmıyorum. Eskiden böyle miydi? Teknolojiye açtık. Bugünün teknolojisi o zamanlar bizim bilim-kurgumuzdu. Heves vardı. Ama alıştık ve artık heves falan kalmadı. Bugün zaman makinası icat etseler, "açılması niye bu kadar uzun sürüyor lan?" diye hayıflanırız yeminle.

Neyse geçelim bu edebiyatı. Sonuç olarak 21 Ekim 2015 sinema severler için çok çok önemli bir gün. O gün Marty McFly (Michael J. Fox) 1985 senesinden gelecek. Kendisini ağırlamaya hazır mıyız?

Hazırız ve seni bekliyoruz Marty..!

Marty McFly Geliyor-qir86khoah

Neden Geleceğe Dönüş?

Çoğu kişi "geleceğe dönülmez ki" der. Neden Geleceğe Dönüş? Çünkü Marty birinci filmde geçmişe gidip oradan tekrar geleceğe dönüyor. Eğer ilk kez geleceğe gitseydi filmin adı Geleceğe Gidiş veya Geçmişe Dönüş olurdu herhalde. Neyse iyi ki bunların ikisi de olmamış.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık