OFPOF

Leyla ile Mecnun İzleyenlerin 8 Ortak Özelliği

-
36.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Leyla ile Mecnun İzleyenlerin 8 Ortak Özelliği
70.177 izlenme
Ofpofer
-

Leyla ile Mecnun izleyenlerin aslında birbirleriyle ne kadar çok ortak özelliği olduğunun kanıtı içeriğimiz de kendinize de yer bulacaksınız

1. L&M İzleyenler Espriden Anlar

L&M İzleyenler Espriden Anlar
Leyla ile Mecnun severler mutlaka ve mutlaka espriden anlayan insanlardır. Leyla ile Mecnun dizisini izleyenler bilir dizide acayip ince espriler döner. Lan acaba bu cümlede ne demek istedi diye kafa patlattığımız sahnelerin sayısı oldukça çok. Tabi şunu da açıkça belirtmek lazım, sosyal medyadan uzak birinin esprileri anlaması biraz güçtür. Çünkü sosyal medyada dönemsel olarak Arka Sokaklar, Cennet Mahallesi, Doktorlar, Kurtlar Vadisi gibi dizilerle birlikte birçok sinema filmi ve çeşitli reklamlar mizahi yönden oldukça eleştirilmiştir. Dizi de bu gibi dizilere, filmlere, reklamlara çeşitli göndermelerde bulunup izleyenleri kahkahaya boğuyor. Mesela Nutella göndermesini ülkede o dönem anlayabilen kişi sayısı oldukça azdı ki insanlar anlamadığı için ne saçma dizi diye eleştiride bulunuyordu. Dizinin final yapmasının ardından geçen onca süreden sonra Nutella esprileri yeni yeni patlamaya başladı.

2. L&M İzleyenler Beklemeye Alışkındır

L&M İzleyenler Beklemeye Alışkındır
Bu diziyi seven kitle beklemenin ne demek olduğunu İsmail Abileri’nden bilirler, Leyla’sını kaybetmiş Mecnun’dan bilirler. Umutlar tükenmek bitmez. Bir yandan hep tebessüm ederken bir yandan beklerler. Kimisi Leyla’sını kimi de yıllardır gelmek bilmeyen gemisini bekler. Beklemeyi, bekletmemeyi, geçmişi güzel anımsamayı onlar hep iyi bilenler olmuşlardır.

3. L&M İzleyenler İçten Severler

L&M İzleyenler İçten Severler
Leyla ile Mecnun severler sevmeyi, sevilmeyi isteyen insanlardır. Beklemek zor bir eylemdir fakat beklemek için de sevmek gerekir. Mecnun gibi, İsmail Abi gibi… Leyla ile Mecnun izlerken saatlerce güldüğümüzden dolayı çenemizin yorulduğu dakikalar hep oldu. Ancak dizide öyle bir sahne çıkardı ki karşımıza o tüm kahkaha sesleri birden yok olurdu.

4. L&M İzleyenler Hayvanseverlerdir

L&M İzleyenler Hayvanseverlerdir
Onlar son derece hayvan sever insanlardır. Özellikle AT’lara karşı acayip bir zaafları söz konusudurlar. Onlar kimi zaman AT gibi kokabilirler, kimi zaman AT gözlüklerinden kurtulamazlar.
 

5. L&M İzleyenler Sivri Dillidir

L&M İzleyenler Sivri Dillidir
Sivri bir dile sahiptirler. Sizleri argo ve küfür içeren kelimeler kullanmadan yerin 100 kat dibine sokabilirler. Keza tuvalet terliği hakaretine maruz kaldıysanız bir an önce ülkeyi terk etmenizde fayda vardır. Tartıştığın kişi Leyla ile Mecnun izleyen bir kişiyse usulca geri çekilmenizde fayda var.

6. L&M İzleyenlerin Müzik Zevkleri Kesişir

Ortak bir müzik zevkleri vardır aslında. Bu yargı hepsi rock şarkı dinliyor anlamında değildir aslında. Leyla The Band grubu ve Ali Atay’ın sanatçı kişiliğinin sonucu ortaya çıkan parçaları hemen hemen her Leyla ile Mecnun izleyicisi dinler. Genellikle bu parçalar dizinin belli kısımlarında kullanılmıştır. Mesela Ali Atay’ın seslendirdiği Yalan şarkısı ve Leyla The Band’den çıkan Yokluğunda parçası dizinin belli kısımlarında kullanıldığından dolayı parçaları dinlerken gözlerinizin önünde hemen bir İsmail Abi, Ak Sakallı Dede, Mecnun Çınar ve Erdal Bakkal silüeti belirir.

7. Dürüst insanlardır. Sözlerine Güvenilebilir

Dürüst insanlardır. Sözlerine Güvenilebilir
Size kendileriyle ya da başkalarıyla ilgili yalan söylemekten ellerinden geldiğince uzak dururlar.Bu konuda Aksakallı'nın payı yok da denemez.

8. Çay Koliktirler

Çay Koliktirler
Hayatlarında çaya yer ayırırlar.Bir leylaları bir de çayları olsun yeter.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.