OFPOF

Leonardo Dicaprio'nun Ön Planda Olduğu Mutlaka İzlemeniz Gereken 9 Film

-
902
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Leonardo Dicaprio'nun Ön Planda Olduğu Mutlaka İzlemeniz Gereken 9 Film
617 izlenme
Ofpofer
-

Geçen yıla kadar onu Oscar'sız adam olarak tanıyorduk ama artık o da bir Oscar ödüllü oyuncu, ve izlenmesi gereken müthiş filmleri var.

Gündemde her zaman DiCaprio'yu görürüz. Kimi zaman filmleriyle kimi zaman eleştirmeleriyle kimi zaman ise Oscar alamayışlarıyla..

Bu yıl da Oscar şakalarına durun dercesine ödülü kaldıran başarılı aktörün o yankı yapan filmlerinden bir kaçı..

1. The Revenant (Diriliş - 2015)

The Revenant (Diriliş - 2015)

Açılışı geçen yıl Oscar aldığı filmle yapalım. Tom Hardy'nin de eşlik ettiği Diriliş filmi farklı iklim ve hava özelliklerinde nasıl hayatta kalınabildiğini ve bazı kargaşaları konu almış. Bazı insanlar Oscar'ı hakettiği film bu olmamalıydı dese de tebrik ederiz Bay DiCaprio, başarılarının devamını dileriz.

2. The Wolf of Wall Street (Para Avcısı - 2013)

The Wolf of Wall Street (Para Avcısı - 2013)

Jonah Hill'in de içinde bulunduğu para Avcısı. Biraz erotizm biraz suç ve biraz da kargaşa derken filmi ne ara izlediğinizi farketmiyorsunuz bile. Ayrıca Oscar'ı bu filmde rol arkadaşına kaptırmıştı.

3. The Great Gatsby (Muhteşem Gatsby - 2013)

The Great Gatsby (Muhteşem Gatsby - 2013)

Tobey Maguire, Jason Clarke, Joel Edgerton ve nicelerinin oynadığı, 2 dalda Oscar almış bir başyapıt diyebiliriz. Titanic filmini beğendiyseniz bu filmin de hoşunuza gideceği muhtemel.

4. Django Unchained (Zincirsiz - 2012)

Django Unchained (Zincirsiz - 2012)

Vahşi batıda geçen ve Jamie Foxx, Samuel L. Jackson gibi aktörleri barındıran bu film özellikle Jamie Foxx'un çıkış filmi niteliğinde. Oyunculuklarıyla gönüllere taht kurmuş, seyircinin ağzını açık bırakmış bu film 2 dalda Oscar'ın yanı sıra  52 ödüle daha sahip. İzlerseniz pişman olmazsınız.

5. Inception (Başlangıç - 2010)

Inception (Başlangıç - 2010)

İşte sizlere asrın şu ana kadar çıkan en iyi filmi! DiCaprio'nun yanında Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Ken Watanabe gibi mükemmel oyunculuklara sahip aktörlerin de oynadığı Başlangıç filmi rüya içinde rüya tabirini tam anlamıyla hissetmenizi sağlıyor. Sonunu birçok şeye yorabileceğiniz ve deja vu olacağınız tadından yenmez bir film sizleri bekliyor.

6. Shutter Island (Zindan Adası - 2010)

Shutter Island (Zindan Adası - 2010)

Bu filmde psikolojisi bozuk olan DiCaprio'yu başta dedektif rolünde göreceksiniz, yardımcı dedektifi canlandıran Mark Ruffalo ve filmde önemli rol oynayan Ben Kingsley ile izleyebileceğiniz en iyi psikolojik ve gerilim tarzı filmini izlemenizi tavsiye ediyor ve sıradaki filme geçiyoruz.

7. Blood Diamond (Kanlı Elmas - 2006)

Blood Diamond (Kanlı Elmas - 2006)

Oscar'lı DiCaprio'muzun rol paylaştığı Djimon Hounsou ile harika bir filme imza atan yönetmenimiz Edward Zwick'e teşekkür ediyoruz. Macera, gerilim ve dram dolu bu film yapım tarihi bir yana, günümüz filmlerini çok geride bırakmakta. Ayrıca filmin 5 dalda Oscar adaylığı da bulunuyor.

8. The Departed (Köstebek - 2006)

The Departed (Köstebek - 2006)

Bir suç örgütü üyesinin kendilerini yakalamak isteyen teşkilata casus olarak katıldığını ve aynı anda bir teşkilat polisinin de casus olarak suç örgütüne girdiğini düşünün. İşte bu düşünceyi Filme dökmüş ve inanılmaz övgü görmüş film olan Köstebek filminde Matt Damon, Jack Nicholson, Ted filmiyle tanıyacağınız muhtemel olan Mark Wahlberg ve Martin Sheen'in oynadığı bu aksiyon dolu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

9. Titanic (Titanik - 1997)

Titanic (Titanik - 1997)

Ve işte herkesin bildiği efsanelerin efsanesi olan film, anlatmaya yürek dayanmaz... Siz en iyisi izleyin.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.