OFPOF

Leonardo Dicaprio'nun Çok Beğenilen Fakat Oscar Alamadığı Filmleri

-
563
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Leonardo Dicaprio'nun Çok Beğenilen Fakat Oscar Alamadığı Filmleri
484 izlenme
Ofpofer
-

Yeni çıkan her filmini izledikten sonra bu sefer kesin alacak dediğimiz fakat sonu yine hüsranla biten oscarsız filmlerinin listesi sizlerle.

1. Gilbert'in Hayalleri - 1993

Gilbert'in Hayalleri - 1993
Leonardo DiCaprio ilk oscar adaylığını bu film ile kazandı. DiCaprio Henüz 19 yaşındayken En İyi Yardımcı erkek oyuncu Oscarı'na aday gösterildi. (2007 itibari ile halen bu ödüle en genç aday gösterilen 7. kişidir.) Ayrıca bu filmde otistik bir çocuğu çok başarılı bir şekilde canlandıran Leonardo DiCaprio Jhonny Depp ile birlikte başrölleri paylaşmıştır.

2. Basketbol Günlükleri - 1995

Basketbol Günlükleri - 1995
DiCaprio'nun genç yaşında muazzam bir performan sergilediği bu film Scott Kalvert tarafından yönetilmiştir. Kendi adına kariyerinin en önemli performansını sergileyen Leo, hakkında çıkan spekülasyonları da bu film sayesinde silmişti. Fakat yine de Oscar'a uzanamadı. 

3. Titanic - 1997

Titanic - 1997
film on dört dalda Akademi Ödülü'ne aday gösterildi ve En İyi Film ile En İyi Yönetmen dalları da dahil olmak üzere on bir dalda kazandı. Buna rağmen Leonardo DiCaprio yine oscarı kucaklayamadı. Ancak Titanic sayesinde DiCaprio'nun şöhreti tavan yaptı ve herkesce tanınmaya başladı.

4. Sıkıysa Yakala - 2002

Sıkıysa Yakala - 2002
Frank Abagnale Jr.'nin hayat öyküsünden esinlenilerek oluşturulan biopic bu filmde, DiCaprio başroldeki bir diğer isim Oscar ödüllü Tom Hanks'i bile kendine hayran bırakmıştır. Ancak yine bu muazzam performansıyla da akademinin gözüne girmeyi başaramamıştır.

5. Zindan Adası - 2009

Zindan Adası - 2009
Romandan uyarlama olan bu film Martin Scorsese ve  Leonardo DiCaprio ikilisini yine bir araya getirmiştir. İnsanı koltuğa mıhlayan cinsten olan bu filmde Leonardo'nun oyunculuğuna diyecek söz yok ama yine de 2009 yılında da şansı yaver gitmemişti. 

6. Inception - 2010

Inception - 2010
Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu türündeki film yayınlanmasından kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmiştir. Bir milyonun üzerinde kullanıcının oylarıyla IMDb'den 8.8 puan ortalaması elde eden film Altın Küre adaylığı dahi kazanamamış ve yine DiCaprio diilere destan performansına rağmen umduğunu bulamamıştır.
 

7. Para Avcısı - 2013

Para Avcısı - 2013
Oscar'ı alamasa da bu film 2014 Altın Küre Ödülleri'nde Leonardo DiCaprio'ya (Komedi ve müzikal kategorisinde) en iyi erkek oyuncu ödülü kazandırmıştır. Ancak bu filmdeki performansıyla bence Oscar'ı sonuna kadar hak etmişti.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.