OFPOF

Leonardo DiCaprio'nun Bir Türlü Alamadığı Oscar Ödülünü Birden Çok Alan Oyuncular

-
1.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Leonardo DiCaprio'nun Bir Türlü Alamadığı Oscar Ödülünü Birden Çok Alan Oyuncular
1.378 izlenme
Ofpofer
-

İki yada daha fazla Oscar kazanmış erkek oyuncuları listeledik.

Ne kadar çabaladıysa, emek harcadıysa hatta üstün oyunculuklar segilediyse de bir türlü Oscar ödülünü kazanamayan Leonardo DiCaprio'ya, nispet yapar gibi bu ödülü 2 defa yada daha fazla kazanmış oyuncular var sinama sektöründe. İşte bu oyuncuların listelendiği, Leonardo'nun feyz alması gereken içerik.

9. Fredric March

Fredric March
1932 yılında ''Dr. Jekyll & Mr. Hyde'' filmi ile, 1947 yılında ise ''The Best Years of Our Lives'' filmi ile bu ödüle iki kez layık görülmüştür.

8. Gary Cooper

Gary Cooper
Yüzün üzerinde filmde rol alan Cooper, 1942' de ''Sergeant York'', 1953'te ise''High Noon'' filmleriyle ödülü kazanmıştır.

7. Marlon Brando

Marlon Brando
efsane oyuncu da bu ödülü iki kez kazananlardan. İlki 1955 yapımı olan ''On the Waterfront'' filmi, diğeri ise herkesin bildiği, eğer bilmiyorsa utanması gereken 1972 yapımı unutulmaz ''The Godfather'' filmi oyuncuya Oscar kazandırmıştır.

6. Dustin Hoffman

Dustin Hoffman
DiCaprio gibi uzun uğraşlarının sonunda, toplamda yedi kez çok yaklaştığı Oscar ödülünü ilk kez ''Kramer vs. Kramer'' ile daha sonra olağan üstü ''Rain Man'' performansıyla kazandı.

5. Tom Hanks

Tom Hanks
Hanks bu ödülü iki yıl üst üste alanlardan. 1994'te ''Philadelphia'' ve sonraki yıl olan 1995'te ''Forrest Gump'' ile kazandı.

4. Spencer Tracy

Spencer Tracy
Ödülü iki yıl üst üste kazanan bir diğer isim. 1938 ''Captains Courageous'' ve 1939 ''Boys Town'' filmleriyle bu ödülü kazanmıştır. Biraz eski dahi olsa hiç alamayanlara göre iyi sayılır.

3. Jack Nicholson

Jack Nicholson
Efsanelerden biri olan ve ödülü iki kez kazanmış olan diğer isim. 1976 ''One Flew Over the Cuckoo's Nest'' ve uzun bir aradan sonra 1998 ''As Good as It Gets'' filmleriyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır.

2. Sean Penn

Sean Penn
Usta oyuncu ilk ödülünü 2004 yılında ''Mystic River'', ikincisini ise 2009 yılında ''Milk'' filmleriyle almıştır. 

1. Daniel Day-Lewis

Daniel Day-Lewis
Severek izlediğimiz oyuncu utanmamış, sıkılmamış ve bu ödülü tam 3 kez kazanmış. 1989 '' My Left Foot'', 2007 ''There Will Be Blood'' ve 2003 ''Lincoln'' filmleriyle bu ödüle layık görülmüş. Tam nispetlik bir duruş sergilemiş.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.