OFPOF

Komedyenlerin korkulu rüyası: BORAT

-
102
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Komedyenlerin korkulu rüyası: BORAT
753 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Amerika ile Kazakistan arasında neredeyse savaşa neden olacak film Borat.

Başrolü oynadığı filmlerde genellikle dünya gündemini ele alan Sacha Baron Cohen, saf Amerikan komedisinden sıyrılan türde filmlere imza atmış bir isim. Sıra dışı tarzıyla sınırları zorlamayı seven Cohen'in en çok konuşulan çalışmalarından biri ise, kuşkusuz Borat oldu. film, sayısız eleştiri ve davalara rağmen, birçok eleştirmen tarafından cesur bir yapım olarak nitelendirildi. The Guardian tarafından dünyanın 2. en iyi Komedi filmi seçilen Borat, kara komedinin sınırları zorlandığında ortaya ne kadar komik, fakat bir o kadar da tehlikeli yapımlar çıkabileceğini tüm dünyaya gösterdi.

Komedyenlerin korkulu rüyası: BORAT-1

Her ne kadar film başlarda Kazak kültürünü ve yaşantısını kötüler gibi görünse de, Borat'ın uydurma Kazakistan marşını okuyacağı rodeo sahnesinde sıradan bir Amerikan vatanseverinin eşcinsellik ve yabancılar hakkında belirttiği görüşleri izleyiciyi Amerika'ya ateş kusar hale getiriyor. Cohendahiliki oyuncunun oynadığı bu filmde çekilen sahneler tamamen doğal tepkilerden oluşuyor. (evet Cohen gerçekten sokakta tuvaletini yapıyor). Bu kadar küçük bir ekiple böyle ilginç bir komedi filmi oluştururken bütün sinema geleneklerini yıkmak, diğer komedyenleri sıradan göstermeye de yetti de arttı bile.

Cohen Borat filmi sayesinde izleyicilerini şoke etmekle kalmayıp Amerikan Rüyası'ndan az da olsa uyandırabildi ve Holywood komedi filmlerinin sıradanlığını ortaya koydu.

Bir de final bonusu verelim: Cohen'in film için uydurduğu Kazakistan marşının, 2012 Kuveyt 10. Arabistan Atıcılık Şampiyonası'nda Kazakistan milli marşı olarak çalınması da, trajikomik olarak tarihe geçmiştir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık