OFPOF

Kitapdan Uyarlanan 10 Film

-
2.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kitapdan Uyarlanan 10 Film
1.774 izlenme
Ofpofer
-

Oscar ödülüne layık görülmüş filmlerinin kısmen bazılarının kitaplardan uyarlandığını biliyor musunuz?Gelin şimdi bu 10 filmlere bakalım.

1. Umut Işığım

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat(Bradley Cooper) hayatı güzel ve mutlu geçerken karısı Vicky'le ayrılır.Bu durum Pat'i depresyona ağır bir tranvaya sokar.Ve 1 yıla yakın bir süre rehabilitasyona gönderilir.Aradan 8 ay geçtikden sonra geri eve döner.Şimdi tek amacı hayatını ve Vicky'i geri kazanmaktır.Daha sonra bir aile dostuyla karşılaşan Pat'in hayatı o günden sonra değişecektir.

2. Anna Karenina

1874 ylında geçen ve o zamanlar da genç ve güzel bir kadın olan Anna bu güzelliğini kullanıp çok iyi bir konuma sahip olan zengin bir siyasetçiyle evlenir.Ancak Anna hala mutsuzdur.Sevgiye aşka açtır.Bu yüzden Anna'nın hayatı macera bir o kadarda tehlikeli olacaktır.İyi seyirler.

3. Not: Seni Seviyorum

Holly ile Gerry mutlu bir çiftdir.Holly kocasına hem aşık hemde bütün hayatını onunla geçirmek ister.Ancak bu mutlulukları uzun sürmez.Gerry bir hastalığa yakalanmışdır ve bu hastalık onun ölümüne sebep olur.Holly kocasının ölümünün ardından ağır bir tranvaya girer.Fakat Gerry ölmeden karısının onun için üzülmesin diye notlar bırakmışdır.Ve Holly bu mektuplar sayesinde hayata yeniden tutunacaktır.

4. Okuyucu

Michael adlı genç kendisinden yaşça büyük olan Hanna ile karşılaşır.Bu gizli ilişki bir gün Hanna'nın onu terk etmesiyle bozulur.
Aradan 8 yıl geçer ve Michael avukatlık okumaktadır.Bir gün gözlemlemek için mahkemeye gelir ve bu sefer ki hakim karşısına çıkan Hanna'dır.Birçok kızın ölümüne neden olan Hanna gerçekleri anlatırken sırları da ortaya çıkacaktır.İşte Michael ve Hanna'nın hayat süreçleri o zaman değişir.Dikkat duygu yüklü filmdir.

5. Tutku Oyunları

Brad ve Sarah farklı kişilerle evlidirler.Fakat ortak yönleri ikisininde hayatlarının çokta düzgün geçmemektedir.Ancak parkta karşılaşana kadar.O günden sonra bir daha birbirlerini unutamazlar buda onları romantik bir o kadar çılgınca bir serüvene çıkar.İzlenemenizi tavsiye ederim.

6. Açlık Oyunları

Panem adlı ülkede hel yıl kura ile açlık oyunları için 24 oyunccu seçilirdi.Fakat bu yıl 12. mıntıkadan kura ile seçilecek kişi Katniss'nin kendinden yaşça küçük olan kızkardeşidir.Katniss buna izin vermez ve kardeşinin yerine gönüllü olmak ister.Bu kararı onu büyük bir savaşın içine sokacaktır.

7. Harry Potter

anne ve babası Voldemort tarafından öldürülen Harry Potter birgün ona bir mektup gelmesiyle degişir.Bu mektup büyücülük okulundan gelen bir davetiyedir.Ve o günden sonra Harry'nin hayatı tamamıyla eskisi gibi sıradan olmayacaktır.

8. Ejderha Dövmeli Kız

Eğer gizem ve polisiye film seviyorsanız bu film tam size göre .Asılsız bir iddia ile suçlanan Michael kendini temize çıkartmak istemiştir.Bu yüzden yeni bir soruşturma için mekana gider.Bu sırada hacker olan Lisbeth Salander Michael'ı araştırmakla görevlidir.Yolları bu soruşturma için aynı yerde karşılaşırlar.Bu cinayeti çözmek Michael'a kanıtları toplamak Lisbeth'e kalmıştır.Gerçek ikisi sayesinde gün yüzüne çıkar.

9. Carrie

Hor görüldü,taciz edildi,küçümsendi.
12 yaşından beridir okulda,dışarda,evde hem annesi tarafından hemde okulda ki hem kız hemde erkekler tarafından saldırıya ve tacize uğrayan Carrie bütün haksızlıklara rağmen hep sustu ve sessizliğini korudu.Fakat lisedeki son yıllarında ne olduysa Carrienin öfkeden kızdıracak korkunç bir makine haline getirecektir.güzel filmdir.

10. Uçurtma Avcısı

Sovyetler Birliği Afgastin'ı işgali başladıktan sonra ülkede birçok kayıp yaşanmıştır.Bu kitabdan uyarlanan film işte bu iki çocuk arasında geçen dramı anlatır.Duygu yüklü bir filmdir kitabıda öyle ağlamak garantidir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık