OFPOF

Keşke Bitmeseydi Dediğimiz 8 Efsane Yerli Dizi

-
2.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Keşke Bitmeseydi Dediğimiz 8 Efsane Yerli Dizi
1.346 izlenme
Ofpofer
-

Reyting kurbanı olan ve keşke bitmeseydi dediğimiz 10 yerli diziyi sizlere hatırlatmak istedik

güzel ülkemizin güzide yönetmen ve senaristleri tarafından ortaya çıkarılan, çok kaliteli oyuncu kadroları tarafından canlandırılan ve birçoğumuzun hastası olduğumuz lakin kimisi reyting kimisi başka nedenlerden dolayı yayından kaldırılan efsane sayılabilecek türk dizilerini anmak için bir liste hazırladık. Eminiz çoğunu sizde izlemiş hatta kimi bölümlerde hep beraber aynı sahneye ağlamış, aynı sahneye gülmüşüzdür. Tadı tamağımızda kalmış olan ve yayın hayatına son verilen 10 efsane dizimiz.

1. Leyla İle Mecnun

Leyla İle Mecnun

103. Bölümü ile ekranlara hızlı ve zorunlu bir veda yapan efsane dizinin herkesde bir hatırası vardır mutlaka, gerek absürd komedisi gerek olaylara bakış açısı , gerekse de Burak Aksak'ın müthiş kalemi olsun tam anlamıyla listenin başlarına yazılması gereken bir diziydi. oyuncuların rollerini benimsemesi ve bizden biri gibi olması konusunda zaten birşey söylemeye gerek yok , bize at kafasını yaşattığınız için teşekkür ederiz güzel insanlar. Biz inanıyoruz , o gemi bir gün gelecek.

2. Behzat Ç.

Behzat Ç.

türk yapımı gelmiş geçmiş en iyi ve samimi polisiye dizisi desek yalan olmaz heralde. Dizi boyunca hem ağlayıp hem güldüğümüz, oyuncuların samimi tavırları ve insanlara Angara'yı sevdirmesi bir yana gerçek oyunculuk nedir?'i öğreten dizidir. Bitişiyle insanların boğazında yutkunamadığı bir üzüntü bırakan dizi için tekrar başlayacak diye birkaç haber dolaşıyor bugünlerde ortalıkta, umarız doğrudur.

3. Kardeş Payı

Kardeş Payı

Seyirciler hazırmıyız ? Bir Ahmet Kural - Murat Cemcir uyumunun daha doruklarında hissedildiği, kardeşliğin ne demek olduğunu, mahalle olmanın, dayanışmanın, küçük muziplik ve mucitliklerin bir bahar esintisi gibi yansımasıydı bize bu Dizi. hayat mücadelesi içinde paçayı yırtmak isteyen 2 tesisatçı ve aynı zamanda mucit kardeş'in hikayesini anlatıyordu bize. Ama ne olduysa o reyting denen şey yüzünden oldu herşey, her hafta yayın saati ve günü değiştirildi, bu yüzden reytingler düşük çıktı ve en sonunda yayın hayatına son verdi. Tek mutluluğumuz final'in mutlu olmasıydı.

4. İşler Güçler

İşler Güçler

Namı değer modern muzip yalanlar. ünlü olma çabası içinde olan 3 ADAM'ın hikayesiydi. Ahmet ünlüydü aslında ama o da yavaş yavaş unutuluyordu. birşeyler yapmalılardı, yeni şeyler, patlama yapmalı ve zirveye ulaşmalılardı. Sadi Celil Cengiz'nin kapı açmasından biz yorulmuştuk belki ama yinede güzeldi. Onların bitmek tükenmek bilmeyen inat ve çabaları bize hayatta bir umut aşılıyordu ama olmadı bu da reyting kurbanı oldu.

5. Suskunlar

Suskunlar

Bazı çocuklar çok çabuk büyür, bir gün yeter mesela büyümeye. Onlar masum bir hata yaptılar ve bir günde büyüyerek çocukluklarına veda ettiler. O günden sonra söz verdiler birbirlerine, sustular ve şehrin dört bir yanına dağıldılar.
Yıllar sonra içlerinden biri, hepsini bir araya topladı. Başladıkları işi bitirmek için. Hepsi bambaşka hayatların içinde olan bu dört adam ve bir kadın, yıllar sonra bir araya geldiler. Arkalarında bıraktıkları paylaşılamayan aşkları ve önlerinde duran intikamlarıyla..
Onlar yıllarca sustular, şimdi konuşma zamanı..dediler ve 28. bölümde ekranlara veda ettiler. Bu Dizi hakkında daha sayfalarca şey yazılabilir ama izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınızdır. 

6. Bende Özledim

Bende Özledim

Leyla ile Mecnun'un devamı gibi birşeydi ama bu defa karakterler kendi isimleri ile kendilerini oynuyordu. Çok özlemiştik ve iyi de gelmişti ama reyting'e kurban gitti. Bizde özledik be İsmail abi...

7. Beş Kardeş

Beş Kardeş

Sait, Nazım, Turgut, Orhan ve Aziz… Beş kardeşten oluşan bu aile, eski bir mahallede, dededen kalma ahşap bir konakta birlikte yaşıyorlardır. Kardeşlerin en büyüğü Sait, depremde anne ve babalarını kaybettiklerinden beri ailenin babası gibi olmuştur. Tüm kardeşleri, her türlü zorluğa rağmen bir arada tutmayı başarmıştır. Duygusal gazeteci Nazım, mahallenin imamı Turgut, şarkıcılık hayalleri kuran bodyguard Orhan ile at yarışı tutkunu havai Aziz; hepsi Sait'in çocuğu gibidirler ve birbirlerinden ayrı bir yaşam sürmeyi hayal bile etmezlerken, evlerimize konuk olup hoş bir tat bırakarak ekrana veda ettirildiler. 

8. Ezel

Ezel

Babasının atölyesinde çalışan Ömer askerlik dönüşü Eyşan'la evlenmeyi planlarken üzerine bir cinayet suçu atılır ve hapse düşer. Hapisteyken tanıştığı ramiz dayı ise onun 2. babası gibi olur ve olaylar başlar. Yer yer ramiz dayının geçliğini de konu alan Dizi, efsane olmayı ilk bölümünden kafaya koymuştu zaten , gerek senaryo gerek oyuncu kadrosu dört dörtlük bir yapım ortaya çıkardı. Hala tekrar tekrar açıp en baştan izleyen fanatikleri mevcut. Biraz reyting biraz da senaryo tıkanıklığı sorunundan erken bitti.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.