OFPOF

Kesinlikle İzlenmesi Gereken En İyi Savaş Filmleri

-
3.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kesinlikle İzlenmesi Gereken En İyi Savaş Filmleri
2.950 izlenme
Ofpofer
-

Tarih ve savaş filmlerine ilgisi olanlar kesinlikle listedeki filmleri izlemeli.

1. Cesur Yürek (Breave Heart)

Cesur Yürek (Breave Heart)

Listemizin ilk sırasında Cesur Yürek yer alıyor, efsane savaş filmlerinden birisi olan Cesur Yürek adlı film kesinlikle izlenmeli.

1995 yılında Mel Gibson tarafından yönetilen film, William Wallace geçmişinde ki acıları unutmak ve yeni bir hayata başlamak adına memleketi İskoçya’ya dönmesiyle başlıyor. William Wallace sakin bir hayat isterken İngiliz askerlerinin çocukluk aşkına tecavüz etmesi onun bütün hayatını değiştiriyor. Mel Gibson’ın yönetmeni olup başrol karakterini canlandırdığı film mutlaka boş bir zamanda izlenmelidir.

2. Baahubali: Başlangıç

Baahubali: Başlangıç

Baahubali ve Bhallaladeva kardeşlerin Mahishmathi Krallığı tahtı mücadelesinin anlatıldığı bu film krallıkta yaşayan Sanga ve kocasının geçmişi hakkında ya da gelecekte neler yapabileceğini bilmedikleri boğulmak üzere olan bir bebeği kurtarmaları ile başlıyor.

3. Er Ryan’ı Kurtarmak

Er Ryan’ı Kurtarmak

Amerikan Ordusu Genelkurmay Başkanı George C. Marshall, ailenin acısını biraz olsun dindirmek için dördüncü kardeşi bulup, sağasağlim eve getirmekle görevli olan 8 kişilik özel bir bölük oluşturur. Başlarında Çavuş Miller’in (Tom Hanks) bulunduğu grup, savaşın ortasında kayıp olan Er Ryan’ı aramaya başlayacaktır.

4. Zafer Yolları

Zafer Yolları

 1. dünya savaşı yıllarında Fransız asker Almanların nazi ordusunun çok güçlü olduğu bir cephede zafer elde etmeyi aklına koymuştur ve altındaki askere oraya saldırmaları yönünde emir verecektir.

5. Denizaltı

Denizaltı

1981 yılında yayınlanan Denizaltı filmi 1942 yılını yani İkinci dünya Savaşı dönemini anlatıyor. Plan Almanya denizaltı filolarının İngiliz donanmasını yerle bir etmektir. Ancak yaşanan bazı gelişmeler ve İngilizlerin etkili savaşı Almanların planlarını yerle bir ediyor.

6. Piyanist

Piyanist

Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde 27 yaşındaydı ve Polonya’nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Luftwaffe’de radyo istasyonu bombalandığında Chopin’in C minor Nocturne’nü çalıyordu.Tüm Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Bu çok yetenekli genç adam yeni yaşamında karaborsacıların ve işbirlikçilerin eğlendiği barlarda çalmaya başlamıştır.İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden kurtarmıştır. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.

7. Kazablanka

Kazablanka

Filmin konusu II. dünya Savaşı'nın ilk zamanlarında geçmektedir. Çek direniş örgütünün lideri Victor Lazlow, Alman toplama kampından kaçarak Casablanca'ya gelir. Amacı Lizbon'a, oradan da ABD'ye iltica etmektir.

Fakat bütün umutları, şans eseri Casablanca'nın en meşhur gece kulübünün sahibi olan Rick'e bağlanmıştır. Rick, kaçış için gerekli olan pasaportlara sahip tek kişidir.

Öte yandan Rick'in, Victor'un yakalanması ya da ölmesi için önemli bir nedeni vardır. Victor'un karısı Ilsa, Rick'in bir zamanlar kendisini terk ettiğine inandığı ve kalbinin derinliklerine gömdüğü büyük aşkıdır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.