OFPOF

Kesinlikle İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri

-
5.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kesinlikle İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri
14.451 izlenme
Ofpofer
-

Çoğu zaman kafamızın karıştığı biim kurgu filmlerinden ölmeden önce izlenmesi gerekenlerin listesi...

1. Zamana Karşı - In Time (2011)

Zamana Karşı - In Time (2011)

25 yaşından sonra fiziksel bir yaşlanmanın olmadığı ve sadece zamanla yaşalanılabildiği. Yaşam süresinin kollarında yazdığı ve ticaretin bu zamanla yapıldığını anlatan bu film iki konu üzerinde durmaktadır. Yoksul bir bölgede kendisini ve ailesini hayatta tutmaya çalışan Will Salas (Justin Timberlake)'ın bir yanlışlık sonucu cinayetle suçlanması ve zengin, zamanı çok insanları.
IMDb: 6.7

2. Başlangıç - Inception (2010)

Başlangıç - Inception (2010)

Dominick Cobb (Leonardi Di Caprio) yetenekli bir hırsızdır. Rüya görme anında insanların bilinçaltına girerek önemli sırları çalmaktadır. Son kurbanı iş adamı Saito (Ken Watanabe)'dir. Saito 'nun bilinçaltının derinliklerinde dolaşırken ölen karısı Mal'i görür ve iş başarısız olur. Bu durum onu uluslararası bir kaçak yapar. Kaybettiği her şeyi geri alabileceği son bir iş eline geçer. Ancak bu sefer sır çalmayacak, onun yerine fikir yerleştirecektir.
IMDb: 8.8

3. Yıldızlararası - Interstellar (2014)

Yıldızlararası - Interstellar (2014)

Yakın bir gelecekte, tahıl ürünlerinin ölmesine neden olan bir küf yüzünden medeniyet gerileyerek tarım toplumu seviyesine düşmüştür. Eski bir NASA pilotu olan Cooper (Matthew McConaughey) ailesi ile birlikte ailesi ile birlikte bir tarla işletmektedir. Profesör Brand uzaylı bir zekanın Satürn yakınında bir solucan deliğini açtığını, bariz bir şekilde başka bir galaksiye geçerek yaşanabilir yeni bir gezegen bulmamaız için umut verdiklerinin söyler. Cooper, Miller, Edmund ve Mann bu gezegeni bulmak için görevlendirilir. Ve kara deliğe girmek üzere yola çıkarlar.
IMDb: 8.7

4. Yarının Sınırında - Edge of Tomorrow (2014)

Yarının Sınırında - Edge of Tomorrow (2014)

Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok büyük şehri yok eder. Artık dünyadaki tüm ordular güçlerini birleştirmek zorundadır. Subay Bill Cage daha önce savaşa katılmamış, tecrübesiz bir askerdir. Beklenen olur; Cage dikakalar sonra ölür. Fakat bu yeni bir başlangıç olur. Kendini bir döngünün içinde bulur. Her seferinde ölüp aynı savaşı tekrarlamak zorunda kalır. Her döndüğünde daha zeki ve güçlü olur. Ama buna bir son vermek zorundadır.
IMDb: 8.0

5. Marslı - The Martian (2015)

Marslı - The Martian (2015)

2035 yılında Ares III mürettebatı Mars yüzeyine sefer düzenler. 31 gün sürmesi gereken seferin 18. gününde çıkan şiddetli toz fırtınası astronotları görevi iptal etmeye ve geri dönmeye zorlar. Tahliye sırasında kuvvetli fırtına birincil iletişim anteninin parçasının kırarak astronot Mark Watney'in (Matt Damon) karnına çarpar ve kaybolmasına neden olur. Öldüğünu düşünen ekip dünya'ya geri döner.
Fırtına dağıldıktan sonra Watney uyanır ve Mars yaşam kışlasına girer. Yaşamak için hırs yapar ve video kaydıyla günlük tutmaya başlar.
IMDb: 8.1

6. Deja Vu (2006)

Deja Vu (2006)

Doug Carlin (Denzel Washington) ATF teşkilatında çalışan önemli bir ajandır. New Orleans'ta meydana gelen bir vapur patlamasının soruşturması ona verilir. FBI'ın oluşturduğu bir teknoloji ile insanların geçmişlei izlenebilmektedir. Doug da geçmişin izlenebiliyorsa değiştirebileceğini düşünür ve geçmişe gider. Patlamayın önlemek için sadece bir şansı vardır. Carlin, insanların beyninin içindeki "deja vu"ların çok güçlü olduğunu keşfeder ve beynin en derin dönemeçlerinde bir yolculuğa çıkar.
IMDb: 7.0

7. Kelebek Etkisi - The Butterfly Effect (2004)

Kelebek Etkisi - The Butterfly Effect (2004)

Çocukluğundan gelen korkunç hatıralarıyla mücadele etmek zorunda kalan Evan (Ashton Kutcher) zaman içinde geçmişe yolculuk yapabilsiğini ve olayları keşfedebildiğini keşfeder. Ama her değişiklik hem kendi hayatını hem de çevresindeki insanların hayatlarını etkilemektedir. Üstelik de beklenenin tam aksine! Bu anımsayışlar çocukluk aşkı Kayleigh'nin (Amy Smart) hayatından sorumluluk duymasına neden olur.
IMDb: 7.7

8. Yaşam Şifresi - Source Code (2011)

Yaşam Şifresi - Source Code (2011)

Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) uyandığında kendini bir hızlı trende ve başkasının bedeninde bulur ve 8 dakika sonra tren patlar. Gözlerini açtığında yeniden kendi bedenindedir. Bunu sağlayan hükümetin geliştirdiği bir programdır. Stevens'in görevi bombacıyı bulmak ve onun ikinci eylemini engellemektir. Bunun için 8 dakikası vardır ve bu 8 dakikayı defalarca yaşar.
IMDb: 7.5


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.